Banner
Sportlotteriet


Resultat
Tingsryd Open 2018

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Carlskrona Hsc 175 178 145 157 87 742 116 79 176 136 135 642 1384
2 Korpen Åseda 163 154 108 121 192 738 164 125 148 81 127 645 1383
3 Dynapac Hsc 1 143 128 127 73 181 652 108 127 135 142 61 573 1225
4 Växjö Hsk 1 118 135 126 111 102 592 194 124 137 91 84 630 1222
5 Tingsryd Hsc 1 63 105 105 118 160 551 110 116 155 129 89 599 1150
6 Värends Hsk 92 75 140 75 74 456 92 109 88 129 91 509 965
7 Team Karl Åskar 74 51 110 130 99 464 98 64 79 105 145 491 955
8 Korpen Nybro 81 128 66 109 105 489 67 99 102 58 129 455 944
9 Jämjö Hsk 2 97 103 104 123 81 508 57 67 91 105 105 425 933
10 Jämjö Hsk 1 57 71 97 74 104 403 94 109 102 108 67 480 883
11 Lanternan b.c 92 100 82 102 69 445 44 112 105 64 87 412 857
12 Växjö Hsk 2 94 75 77 135 98 479 41 115 84 78 39 357 836
13 Dynapac Hsc 2 64 88 68 56 104 380 74 97 107 81 77 436 816
14 Tingsryd Hsc 2 60 37 49 34 86 266 72 67 51 41 108 339 605
15 Team Värting 42 24 27 48 44 185 72 40 55 71 58 296 481
16 Team Småalve 37 55 21 28 33 174 24 68 38 13 73 216 390

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 20 57 53 36 44 210 70 47 67 21 54 259 469
2 Peter Olsson Dynapac Hsc 50 34 40 24 67 215 34 47 40 44 7 172 387
3 Johan Johansson Tingsryd Hsc 20 24 27 50 37 158 50 48 54 30 41 223 381
4 Gert Karlsson Korpen Åseda 30 53 31 40 74 228 57 20 40 17 9 143 371
5 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 48 50 41 30 30 199 26 10 41 34 53 164 363
6 Leo Andersson Carlskrona Hsc 37 0 37 53 27 154 44 23 34 13 61 175 329
7 Matz Karlsson Korpen Åseda 53 24 10 30 34 151 54 28 33 20 37 172 323
8 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 36 41 33 13 34 157 40 14 54 20 34 162 319
9 Anders Johansson Dynapac Hsc 54 23 36 3 24 140 34 37 34 23 20 148 288
10 Lasse Brincner Värends Hsk 30 28 26 21 21 126 40 28 3 41 3 115 241
11 Olle Ottosson Dynapac Hsc 24 34 24 14 17 113 14 17 21 31 28 111 224
12 Maj Britt Jarl Växjö Hsk 34 27 30 20 14 125 27 10 43 14 3 97 222

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 47 63 50 14 53 227 30 50 28 20 61 189 416
2 Kennarth Axelsson Alvesta Hsk 27 24 46 47 37 181 10 10 21 34 54 129 310
3 Maire Johansson Växjö Hsk 47 17 43 41 20 168 50 41 10 20 20 141 309
4 Christer Blomgren Lanternan 24 35 21 33 28 141 7 50 17 24 40 138 279
5 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 9 10 54 33 34 140 30 37 17 17 17 118 258
6 Christian Balsiger Värends Hsk 14 23 20 34 13 104 21 24 30 27 27 129 233
7 Stefan Tollstam Dynapac Hsc 26 34 10 13 40 123 13 17 14 41 17 102 225
8 Bela Bodi Växjö Hsk 17 34 0 14 24 89 47 26 17 36 7 133 222
9 Anitha Fabbeke Dynapac Hsc 30 24 27 3 27 111 24 27 33 10 14 108 219
10 Berndt Pettersson Lanternan 20 28 37 28 10 123 10 14 7 10 17 58 181
11 Tomas Lindahl Korpen Åseda 7 14 14 17 14 66 27 17 21 21 23 109 175
12 Alf Svensson Korpen Åseda 3 13 13 13 21 63 17 14 3 37 7 78 141

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Joel Sundahl Carlskrona Hsc 74 67 37 70 20 268 43 21 34 54 41 193 461
2 Roy Dahlen Dynapac Hsc 13 37 41 33 50 174 27 26 47 34 17 151 325
3 Sune Olsson Korpen Nybro 6 54 21 21 27 129 27 10 33 27 67 164 293
4 Hasse Johansson Tingsryd Hsc 28 21 14 14 54 131 14 14 67 41 10 146 277
5 Lasse Nilsson Värends Hsk 21 10 54 13 10 108 17 30 34 27 54 162 270
6 Dan Hallstan Växjö Hsk 57 24 17 37 30 165 28 7 30 17 20 102 267
7 Bengt Andersson Växjö Hsk 14 23 14 34 31 116 13 57 30 10 12 122 238
8 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 6 50 10 21 35 122 16 17 17 41 21 112 234
9 Matthias Olsson Dynapac Hsc 7 27 7 30 23 94 13 43 30 14 28 128 222
10 Klara Larsson Värends Hsk 27 14 40 7 30 118 14 27 21 34 7 103 221
11 Ingegerd Pettersson Lanternan 35 24 10 7 21 97 14 34 54 10 10 122 219
12 Göran Olofsson Korpen Nybro 24 30 21 10 24 109 3 34 7 17 21 82 191
13 Jan Petersson Lanternan 20 21 10 23 27 101 7 6 27 21 27 88 189
14 Ronny Lundberg Lanternan 13 13 14 34 10 84 13 14 27 20 20 94 178
15 Bengt Fabbeke Dynapac Hsc 3 3 10 9 37 62 23 10 23 26 7 89 151
16 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 7 21 14 14 7 63 0 40 3 0 3 46 109
17 Mjkael Bodi Växjö Hsk 0 14 23 30 0 67 0 7 0 7 0 14 81

Klass 4
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Mathias Karlberg Jämjö Hsk 44 21 41 41 24 171 30 27 37 44 37 175 346
2 Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 3 27 13 21 57 121 21 27 30 67 30 175 296
3 Marianne Karlsson Jämjö Hsk 27 21 14 20 20 102 40 41 41 27 27 176 278
4 Dan Madayang Korpen Åseda 33 14 17 37 31 132 23 27 47 24 20 141 273
5 Mats Mårtensson Jämjö Hsk 31 24 37 21 43 156 10 17 20 34 21 102 258
6 Kerstin Svensson Växjö Hsk 23 14 23 34 37 131 0 44 24 44 7 119 250
7 Nahalie Sundahl Carlskrona Hsc 17 20 34 44 3 118 7 34 47 28 7 123 241
8 Nisse Hansson Korpen Nybro 27 10 21 44 30 132 23 34 27 7 10 101 233
9 Stephan Gervide Korpen Nybro 24 34 3 34 24 119 14 21 35 7 31 108 227
10 Gunnar Lundbeck Tingsryd Hsc 27 20 21 10 7 85 27 14 34 10 37 122 207
11 Bernt Olsson Jämjö Hsk 17 14 50 26 0 107 23 27 21 0 7 78 185
12 Marcus Karlsson Jämjö Hsk 10 28 20 27 7 92 17 20 20 13 20 90 182
13 Anne Marie Larsson Tingsryd Hsc 16 0 21 17 24 78 28 30 3 7 34 102 180
14 Hannah Karlberg Jämjö Hsk 17 27 33 20 7 104 20 7 14 13 0 54 158
15 Göran Mårtensson Jämjö Hsk 12 30 6 34 7 89 0 3 14 14 27 58 147
16 Daniel Mårtensson Jämjö Hsk 21 30 7 17 13 88 20 14 14 7 3 58 146
17 Ulrika Strandahl Växjö Hsk 14 47 0 0 10 71 14 14 7 20 10 65 136
18 Åke Bergkvist Tingsryd Hsc 14 17 0 7 7 45 10 23 14 17 27 91 136
19 Karin Gullbrand Värends Hsk 0 7 14 27 3 51 21 13 10 27 10 81 132
20 Lars-Åke Karlsson Jämjö Hsk 10 9 20 7 27 73 10 14 10 14 3 51 124
21 Martin Antic Värends Hsk 21 0 13 0 3 37 34 7 17 23 6 87 124
22 Alf Johansson Värends Hsk 7 14 0 14 10 45 17 10 14 14 14 69 114
23 Roland Sjöstrand Hsk Tingzås 14 3 0 7 28 52 0 10 14 7 28 59 111
24 Maria Andersson Team Småland 7 7 0 7 20 41 0 7 21 0 30 58 99
25 Jonas Klarström Team Småland 20 0 7 0 3 30 14 14 0 13 27 68 98
26 Hasse Johansson Korpen Nybro 10 3 23 3 0 39 20 0 7 0 21 48 87
27 Lars Erik Gren Team Småland 3 27 0 7 3 40 10 7 14 0 13 44 84
28 Allan Persson Tingsryd Hsc 3 0 7 0 48 58 7 0 0 7 10 24 82


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2018
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se