Banner
Sportlotteriet


Resultat Tingsryd Open 2013
Resultat Tingsryd Open 2013

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Carlscrona HSC 118 106 107 178 87 596 207 115 128 158 117 725 1321
2 Växjö HSK 1 131 137 112 165 116 661 118 84 97 81 191 571 1232
3 Lesselant 96 83 91 70 129 469 124 115 104 140 133 616 1085
4 Korpen Åseda 76 105 51 118 152 502 145 86 112 95 115 553 1055
5 Dynapac HSK 1 105 91 82 139 106 523 95 109 82 151 90 527 1050
6 Dynapac HSK 2 108 107 104 93 112 524 92 55 117 118 73 455 979
7 Lanternan Bc 130 120 76 91 90 507 85 75 107 116 80 463 970
8 Tingsryds HSC 1 43 54 142 81 118 438 135 96 88 129 74 522 960
9 Alvesta HSK 1 125 42 75 137 70 449 121 105 50 118 87 481 930
10 Dynapac Feat Janne 96 110 98 87 188 579 65 121 44 37 59 326 905
11 Värnds HSK 1 114 91 77 74 82 438 86 98 97 91 65 437 875
12 Sibbamåla IF 61 74 70 71 69 345 45 60 91 114 115 425 770
13 Växjö HSK 2 71 13 76 119 48 327 36 59 96 117 117 425 752
14 Nybro +Kent 51 92 76 45 73 337 57 61 119 85 64 386 723
15 Alvexjö 50 78 34 57 48 267 44 72 58 23 105 302 569
16 HSC Elblag 17 60 48 46 62 233 60 46 81 53 58 298 531
17 Tingsryds HSC 3 67 37 84 20 53 261 45 45 53 43 71 257 518
18 Tingryds HSC 2 48 43 47 68 67 273 65 30 36 26 84 241 514
19 Väråse 58 71 43 64 55 291 50 36 41 27 47 201 492
20 Lagnamn 35 55 64 46 78 278 34 51 6 48 20 159 437
21 Lagnamn 40 54 24 21 42 181 23 35 54 34 19 165 346
22 Värends HSK 2 6 44 16 13 24 103 27 13 17 0 17 74 177
23 Lagnamn 10 10 7 7 7 41 17 3 30 7 0 57 98

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 74 47 48 61 48 278 61 41 35 24 74 235 513
2 Tomas Lindahl Korpen Åseda 14 54 24 54 74 220 74 26 41 40 24 205 425
3 Jabir Malghouth Växjö Hsk 37 40 37 50 34 198 20 37 34 27 47 165 363
4 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 20 16 37 74 30 177 47 54 24 27 21 173 350
5 Leo Andersson Carlskrona Hsc 23 13 41 41 17 135 47 41 17 30 80 215 350
6 Stefan Tollstam Dynapac Hsk 17 37 28 50 28 160 27 20 14 40 46 147 307
7 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 48 40 9 40 10 147 50 7 50 40 3 150 297
8 Gert Karlsson Korpen Åseda 33 30 13 37 47 160 30 17 26 24 27 124 284
9 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 30 7 53 20 41 151 34 37 7 30 21 129 280
10 Mattias Olsson Dynapac Hsk 14 20 27 10 30 101 47 14 44 24 50 179 280
11 Olle Ottosson Dynapac Hsk 33 20 20 37 30 140 17 20 41 54 7 139 279
12 Peter Olsson Dynapac Hsk 28 17 14 35 27 121 37 36 17 36 17 143 264
13 Dan Madayang Dynapac Hsk 33 44 30 41 27 175 9 10 26 33 10 88 263
14 Matthias Gneupel Sibbamåla IF 7 13 13 41 26 100 17 30 40 23 50 160 260
15 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 7 16 34 34 17 108 27 21 37 35 14 134 242
16 Lasse Brincner Värends Hsk 26 0 6 10 29 71 50 46 27 30 17 170 241
17 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 21 23 17 21 13 95 7 14 34 54 37 146 241
18 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 17 9 27 10 54 117 17 23 10 21 43 114 231
19 Hans Johansson Tingsryd Hsc 0 17 31 14 47 109 27 21 21 37 6 112 221
20 Christer Blomgren Lanternan B.c 14 20 6 34 21 95 27 21 17 31 26 122 217
21 Johan Johansson Tingsryd Hsc 6 14 24 13 13 70 47 17 23 27 33 147 217
22 Matz Karlsson Korpen Åseda 9 21 14 0 17 61 41 36 28 17 17 139 200
23 Göran Persson Dynapac Hsk 27 17 20 17 21 102 14 33 10 21 20 98 200
24 Anders Johansson Dynapac Hsk 34 10 30 29 41 144 16 10 10 7 10 53 197
25 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 3 33 10 20 34 100 20 3 7 17 40 87 187

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Leif Ahlex Lessebo Hsk 37 17 37 23 34 148 80 41 57 24 47 249 397
2 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 27 37 20 23 30 137 63 13 37 61 13 187 324
3 Lennart Karlsson Lanternan B.c 47 28 33 10 36 154 14 3 54 57 17 145 299
4 Roy Dahlén Dynapac Hsk 27 33 17 13 14 104 20 21 37 54 3 135 239
5 Maire Johansson Växjö Hsk 20 13 20 35 10 98 3 9 41 33 54 140 238
6 Risto Selming Korpen Nybro 17 14 43 21 21 116 30 10 37 20 24 121 237
7 Roy Johansson Lanternan B.c 41 24 20 30 6 121 30 41 6 14 17 108 229
8 Jan Petersson Lanternan B.c 14 21 54 30 50 169 14 14 3 7 14 52 221
9 Ronnie Pettersson Värends Hsk 27 37 33 17 33 147 0 7 30 14 20 71 218
10 Ingegerd Pettersson Lanternan B.c 21 34 10 16 28 109 20 37 3 41 6 107 216
11 Stina Johansson Värends Hsk 54 13 17 24 13 121 13 24 14 14 28 93 214
12 Bela Bodi Växjö Hsk 20 0 23 33 7 83 17 23 24 41 16 121 204
13 Fredrik Ernerstam Värends Hsk 7 41 21 23 7 99 23 21 26 33 0 103 202
14 Carina Gneupel Sibbamåla IF 37 20 30 3 26 116 14 10 14 30 14 82 198
15 Kent Vikström Växjö Hsk 17 34 10 14 21 96 10 14 34 27 16 101 197
16 Dan Hallsten Växjö Hsk 17 0 30 34 14 95 10 20 3 40 20 93 188
17 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 10 21 13 14 17 75 21 17 14 10 48 110 185
18 Kurt Hansen Alvesta Hsk 30 7 14 21 20 92 27 17 10 27 3 84 176
19 Sune Carlsson Växjö Hsk 17 17 17 34 0 85 17 3 21 13 30 84 169
20 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 24 13 10 24 6 77 21 3 10 20 30 84 161
21 Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 10 17 20 7 27 81 7 3 0 3 34 47 128
22 Bo Trulsson Korpen Åseda 31 10 7 23 3 74 9 10 14 7 10 50 124
23 Tomas Dahl Växjö Hsk 14 0 3 17 17 51 6 7 28 3 27 71 122

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Kennarth Axelsson Alvesta Hsk 27 14 17 28 36 122 33 54 30 31 37 185 307
2 Patrik Axelsson Alvesta Hsk 54 14 30 54 7 159 47 7 7 46 34 141 300
3 Catharina Törneås Tingsryd Hsc 30 27 40 6 37 140 7 28 17 0 40 92 232
4 Gilbert Pettersson Lanternan B.c 28 48 17 17 27 137 14 10 30 14 20 88 225
5 Kent Eriksson Dynapac Hsk 28 20 13 23 28 112 20 40 10 10 28 108 220
6 Peter Edlund Dynapac Hsk 30 29 17 20 43 139 24 20 10 10 3 67 206
7 Inger Andersson Korpen Nybro 7 37 20 7 24 95 10 30 34 17 17 108 203
8 Roger Eriksson Sibbamåla IF 10 34 10 13 10 77 7 13 17 47 37 121 198
9 Alf Svensson Korpen Åseda 21 17 20 28 28 114 14 13 10 20 20 77 191
10 Ulf Seyer Alvesta Hsk 14 30 7 26 10 87 3 13 24 3 40 83 170
11 Kerstin Petersen Växjö Hsk 23 20 14 7 21 85 13 21 20 7 3 64 149
12 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 14 7 14 34 7 76 14 27 3 14 13 71 147
13 Joakim Strand Korpen Åseda 20 0 0 27 14 61 0 7 17 14 47 85 146
14 Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 34 3 10 7 3 57 21 0 16 30 17 84 141
15 Therese Olausson Sibbamåla IF 7 7 17 14 7 52 7 7 20 14 14 62 114
16 Kim Nilsson Tingsryd Hsc 7 10 7 27 7 58 10 3 10 0 7 30 88
17 Anita Jägerklo Korpen Nybro 10 7 3 3 7 30 7 7 14 21 7 56 86
18 Per-Olof Svensson Tingsryd Hsc 0 0 7 7 10 24 7 3 14 13 14 51 75
19 Allan Persson Tingsryd Hsc 3 7 27 0 3 40 10 14 6 0 0 30 70
20 Robin Lindström Alvesta Hsk 3 7 0 10 0 20 7 21 0 3 14 45 65
21 Karin Gullbrand Värends Hsk 0 14 9 7 7 37 7 3 10 0 7 27 64

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Lukas Bern Dynapac Hsk 24 40 14 14 67 159 7 47 21 10 14 99 258
2 Jonathan Karlsson Tingsryd Hsc 7 3 10 10 27 57 27 21 16 3 13 80 137
3 Ronjah Pettersson Värends Hsk 6 30 7 6 17 66 20 10 7 0 10 47 113

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 17 26 10 20 7 80 27 14 21 13 21 96 176
2 Elin Edlund Dynapac Hsk 0 7 0 14 0 21 34 3 13 0 0 50 71
3 Ola Eriksson Sibbamåla IF 21 0 10 14 0 45 14 3 7 0 0 24 69

Herr
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 74 47 48 61 48 278 61 41 35 24 74 235 513
2 Tomas Lindahl Korpen Åseda 14 54 24 54 74 220 74 26 41 40 24 205 425
3 Leif Ahlex Lessebo Hsk 37 17 37 23 34 148 80 41 57 24 47 249 397
4 Jabir Malghouth Växjö Hsk 37 40 37 50 34 198 20 37 34 27 47 165 363
5 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 20 16 37 74 30 177 47 54 24 27 21 173 350
6 Leo Andersson Carlskrona Hsc 23 13 41 41 17 135 47 41 17 30 80 215 350
7 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 27 37 20 23 30 137 63 13 37 61 13 187 324
8 Kennarth Axelsson Alvesta Hsk 27 14 17 28 36 122 33 54 30 31 37 185 307
9 Stefan Tollstam Dynapac Hsk 17 37 28 50 28 160 27 20 14 40 46 147 307
10 Patrik Axelsson Alvesta Hsk 54 14 30 54 7 159 47 7 7 46 34 141 300
11 Lennart Karlsson Lanternan B.c 47 28 33 10 36 154 14 3 54 57 17 145 299
12 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 48 40 9 40 10 147 50 7 50 40 3 150 297
13 Gert Karlsson Korpen Åseda 33 30 13 37 47 160 30 17 26 24 27 124 284
14 Mattias Olsson Dynapac Hsk 14 20 27 10 30 101 47 14 44 24 50 179 280
15 Olle Ottosson Dynapac Hsk 33 20 20 37 30 140 17 20 41 54 7 139 279
16 Peter Olsson Dynapac Hsk 28 17 14 35 27 121 37 36 17 36 17 143 264
17 Dan Madayang Dynapac Hsk 33 44 30 41 27 175 9 10 26 33 10 88 263
18 Matthias Gneupel Sibbamåla IF 7 13 13 41 26 100 17 30 40 23 50 160 260
19 Lasse Brincner Värends Hsk 26 0 6 10 29 71 50 46 27 30 17 170 241
20 Roy Dahlén Dynapac Hsk 27 33 17 13 14 104 20 21 37 54 3 135 239
21 Risto Selming Korpen Nybro 17 14 43 21 21 116 30 10 37 20 24 121 237
22 Roy Johansson Lanternan B.c 41 24 20 30 6 121 30 41 6 14 17 108 229
23 Gilbert Pettersson Lanternan B.c 28 48 17 17 27 137 14 10 30 14 20 88 225
24 Hans Johansson Tingsryd Hsc 0 17 31 14 47 109 27 21 21 37 6 112 221
25 Jan Petersson Lanternan B.c 14 21 54 30 50 169 14 14 3 7 14 52 221
26 Kent Eriksson Dynapac Hsk 28 20 13 23 28 112 20 40 10 10 28 108 220
27 Ronnie Pettersson Värends Hsk 27 37 33 17 33 147 0 7 30 14 20 71 218
28 Christer Blomgren Lanternan B.c 14 20 6 34 21 95 27 21 17 31 26 122 217
29 Johan Johansson Tingsryd Hsc 6 14 24 13 13 70 47 17 23 27 33 147 217
30 Peter Edlund Dynapac Hsk 30 29 17 20 43 139 24 20 10 10 3 67 206
31 Bela Bodi Växjö Hsk 20 0 23 33 7 83 17 23 24 41 16 121 204
32 Fredrik Ernerstam Värends Hsk 7 41 21 23 7 99 23 21 26 33 0 103 202
33 Matz Karlsson Korpen Åseda 9 21 14 0 17 61 41 36 28 17 17 139 200
34 Göran Persson Dynapac Hsk 27 17 20 17 21 102 14 33 10 21 20 98 200
35 Roger Eriksson Sibbamåla IF 10 34 10 13 10 77 7 13 17 47 37 121 198
36 Anders Johansson Dynapac Hsk 34 10 30 29 41 144 16 10 10 7 10 53 197
37 Kent Vikström Växjö Hsk 17 34 10 14 21 96 10 14 34 27 16 101 197
38 Alf Svensson Korpen Åseda 21 17 20 28 28 114 14 13 10 20 20 77 191
39 Dan Hallsten Växjö Hsk 17 0 30 34 14 95 10 20 3 40 20 93 188
40 Henryk Liskiewicz HSC Elblag 14 10 17 10 30 81 26 0 43 30 7 106 187
41 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 10 21 13 14 17 75 21 17 14 10 48 110 185
42 Kurt Hansen Alvesta Hsk 30 7 14 21 20 92 27 17 10 27 3 84 176
43 Ulf Seyer Alvesta Hsk 14 30 7 26 10 87 3 13 24 3 40 83 170
44 Sune Carlsson Växjö Hsk 17 17 17 34 0 85 17 3 21 13 30 84 169
45 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 24 13 10 24 6 77 21 3 10 20 30 84 161
46 Joakim Strand Korpen Åseda 20 0 0 27 14 61 0 7 17 14 47 85 146
47 Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 34 3 10 7 3 57 21 0 16 30 17 84 141
48 Bo Trulsson Korpen Åseda 31 10 7 23 3 74 9 10 14 7 10 50 124
49 Tomas Dahl Växjö Hsk 14 0 3 17 17 51 6 7 28 3 27 71 122
50 Marek Murdzia HSC Elblag 10 10 7 7 7 41 17 3 30 7 0 57 98
51 Per-Olof Svensson Tingsryd Hsc 0 0 7 7 10 24 7 3 14 13 14 51 75
52 Allan Persson Tingsryd Hsc 3 7 27 0 3 40 10 14 6 0 0 30 70
53 Robin Lindström Alvesta Hsk 3 7 0 10 0 20 7 21 0 3 14 45 65

Dam
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 30 7 53 20 41 151 34 37 7 30 21 129 280
2 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 7 16 34 34 17 108 27 21 37 35 14 134 242
3 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 21 23 17 21 13 95 7 14 34 54 37 146 241
4 Maire Johansson Växjö Hsk 20 13 20 35 10 98 3 9 41 33 54 140 238
5 Catharina Törneås Tingsryd Hsc 30 27 40 6 37 140 7 28 17 0 40 92 232
6 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 17 9 27 10 54 117 17 23 10 21 43 114 231
7 Ingegerd Pettersson Lanternan B.c 21 34 10 16 28 109 20 37 3 41 6 107 216
8 Stina Johansson Värends Hsk 54 13 17 24 13 121 13 24 14 14 28 93 214
9 Inger Andersson Korpen Nybro 7 37 20 7 24 95 10 30 34 17 17 108 203
10 Carina Gneupel Sibbamåla IF 37 20 30 3 26 116 14 10 14 30 14 82 198
11 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 3 33 10 20 34 100 20 3 7 17 40 87 187
12 Wiesia Jablonska HSC Elblag 0 20 21 26 3 70 27 30 14 10 14 95 165
13 Kerstin Petersen Växjö Hsk 23 20 14 7 21 85 13 21 20 7 3 64 149
14 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 14 7 14 34 7 76 14 27 3 14 13 71 147
15 Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 10 17 20 7 27 81 7 3 0 3 34 47 128
16 Renata Dmochowska HSC Elblag 3 23 7 3 6 42 7 9 14 10 34 74 116
17 Therese Olausson Sibbamåla IF 7 7 17 14 7 52 7 7 20 14 14 62 114
18 Kim Nilsson Tingsryd Hsc 7 10 7 27 7 58 10 3 10 0 7 30 88
19 Anita Jägerklo Korpen Nybro 10 7 3 3 7 30 7 7 14 21 7 56 86
20 Karin Gullbrand Värends Hsk 0 14 9 7 7 37 7 3 10 0 7 27 64
21 Wiesia Balcerak HSC Elblag 0 7 3 7 23 40 0 7 10 3 3 23 63


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se