Banner


Resultat
Tingsryd Open 2014

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Växjö HSK 1 209 151 140 170 166 836 132 128 101 153 165 679 1515
2 Lessebo HSK 128 111 89 118 139 585 131 169 86 119 154 659 1244
3 Dynapac HSC 1 136 88 107 94 87 512 115 89 138 122 160 624 1136
4 Korpen Åseda 102 127 100 93 133 555 162 108 115 110 80 575 1130
5 Tingsryd HSC 1 123 96 75 130 148 572 91 109 118 103 79 500 1072
6 Dynapac HSC 2 101 121 118 93 137 570 138 101 81 81 93 494 1064
7 Carlskrona HSC 81 82 144 73 98 478 71 120 124 46 82 443 921
8 Värends HSK 67 126 67 57 75 392 129 100 119 100 58 506 898
9 Sibbamåla IF 95 88 89 68 84 424 85 83 87 95 83 433 857
10 Lanternan B.c 77 61 89 64 84 375 37 123 75 79 121 435 810
11 Växjö HSK 2 57 101 90 143 57 448 84 51 79 57 68 339 787
12 Dynapac HSC 3 67 91 110 74 58 400 66 80 54 67 53 320 720
13 Alvesta Hsk 1 111 79 74 77 47 388 27 88 82 89 29 315 703
14 Växjö HSK 3 56 51 43 66 73 289 57 55 61 101 110 384 673
15 Korp Mix 54 64 57 59 103 337 50 58 48 94 44 294 631
16 Åsebäck 71 90 89 105 27 382 49 43 61 27 45 225 607
17 Tingsryd HSC 2 60 41 42 111 74 328 46 58 55 21 60 240 568
18 Brf Bågen 27 58 72 61 66 284 72 72 30 41 58 273 557
19 Bågen Mini 10 7 10 7 14 48 20 7 28 14 7 76 124

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 74 74 53 70 40 311 57 27 44 61 53 242 553
2 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 57 23 57 41 50 228 37 29 48 61 60 235 463
3 Gert Karlsson Korpen Åseda 34 40 27 37 54 192 57 34 23 37 17 168 360
4 Tomas Lindahl Korpen Åseda 48 27 30 30 47 182 41 24 61 30 20 176 358
5 Tobias Vikström Växjö Hsk 44 24 20 33 70 191 12 44 37 20 50 163 354
6 Olle Ottosson Dynapac Hsc 21 27 29 10 27 114 61 9 54 34 54 212 326
7 Dan Madayang Dynapac Hsc 34 34 54 28 30 180 34 10 14 44 36 138 318
8 Peter Olsson Dynapac Hsc 41 21 28 37 13 140 13 23 30 44 63 173 313
9 Jabir Malghouth Växjö Hsk 44 16 33 30 16 139 13 50 10 66 32 171 310
10 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 47 37 34 37 40 195 50 7 10 6 30 103 298
11 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 17 33 48 24 34 156 17 33 60 7 24 141 297
12 Mattias Olsson Dynapac Hsc 0 47 41 27 44 159 43 34 20 10 17 124 283
13 Johan Johansson Tingsryd Hsc 14 32 24 9 37 116 30 27 40 31 24 152 268
14 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 27 10 24 21 60 142 21 41 44 14 0 120 262
15 Göran Persson Dynapac Hsc 37 30 13 37 37 154 20 28 20 17 23 108 262
16 Lasse Brincner Värends Hsk 41 37 16 26 17 137 24 26 29 13 10 102 239
17 Ingvar Ericsson Carlskrona Hsc 40 10 9 33 17 109 20 67 16 16 10 129 238
18 Stefan Tollstam Dynapac Hsc 37 10 37 10 10 104 21 29 34 27 20 131 235
19 Leo Andersson Carlskrona Hsc 14 19 70 13 30 146 10 14 28 3 34 89 235
20 Armin Sisic Värends Hsk 9 28 21 17 20 95 35 21 14 41 14 125 220
21 Matz Karlsson Korpen Åseda 14 53 30 23 15 135 23 3 14 16 29 85 220
22 Bela Bodi Växjö Hsk 20 27 16 23 10 96 37 21 27 21 17 123 219
23 Hans Lundqvist Alvesta Hsk 20 21 30 16 10 97 13 27 27 41 13 121 218
24 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 41 27 14 34 7 123 23 13 20 17 17 90 213
25 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 10 47 33 3 41 134 17 24 13 3 20 77 211
26 Christer Blomgren Lanterna B.c 24 10 30 10 26 100 3 20 27 20 20 90 190
27 Roy Dahlén Dynapac Hsc 20 7 20 28 17 92 30 23 24 3 14 94 186
28 Sune Carlsson Växjö Hsk 17 41 34 28 10 130 20 10 10 0 3 43 173
29 Mathias Gneupel Sibbamåla IF 21 24 19 10 10 84 17 14 16 20 7 74 158

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Leif Ahlex Lessebo Hsk 54 21 13 41 30 159 30 70 30 60 54 244 403
2 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 37 23 27 20 41 148 50 47 30 46 33 206 354
3 Robert Johansson Tingsryd Hsc 48 34 10 66 41 199 13 21 14 21 34 103 302
4 Peter Edlund Dynapac Hsc 50 40 23 41 23 177 23 23 27 10 27 110 287
5 Anders Johansson Dynapac Hsc 47 33 3 10 46 139 31 34 23 24 26 138 277
6 Bo Fransson Lessebo Hsk 27 20 16 54 27 144 34 28 13 10 47 132 276
7 Berndt Pettersson Lanternan B.c 23 21 21 21 17 103 21 63 7 26 37 154 257
8 Hans Johansson Tingsryd Hsc 34 20 17 34 10 115 27 20 20 37 21 125 240
9 Kennerth Axelsson Alvesta Hsk 54 37 10 14 27 142 14 14 28 31 10 97 239
10 Ronnie Pettersson Värends Hsk 7 20 17 0 14 58 47 37 50 26 20 180 238
11 Bosse Pettersson Korpen Nybro 14 10 40 26 36 126 33 17 13 13 13 89 215
12 Maire Johansson Växjö Hsk 17 13 37 35 24 126 24 20 21 6 14 85 211
13 Alf Svensson Korpen Åseda 6 7 13 3 17 46 41 47 17 27 14 146 192
14 Risto Selming Korpen Nybro 17 34 10 30 34 125 0 10 7 30 14 61 186
15 Dan Hallstan Växjö Hsk 3 20 3 57 13 96 3 0 21 30 34 88 184
16 Jan Pettersson Lanternan B.c 21 10 27 24 14 96 3 21 14 27 21 86 182
17 Thomas Dahl Växjö Hsk 6 7 23 0 37 73 20 7 10 27 40 104 177
18 Ingegerd Pettersson Lanterna B.c 23 20 14 10 24 91 13 10 10 23 14 70 161
19 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 13 3 21 40 3 80 6 17 21 14 23 81 161
20 Bertil Westergren Växjö Hsk 13 7 7 10 3 40 17 7 21 47 17 109 149
21 Kent Vikström Växjö Hsk 17 10 6 10 13 56 3 27 10 20 33 93 149
22 Patrick Axelsson Alvesta Hsk 20 7 27 47 3 104 0 20 0 10 3 33 137
23 Bengt -Erik Holmberg Tingsryd Hsc 10 10 14 37 54 125 7 0 0 0 3 10 135
24 Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 0 14 7 27 7 55 20 0 27 0 27 74 129
25 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 17 14 7 0 7 45 0 27 27 7 3 64 109

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Christer Grahn Lanternan B.c 13 50 13 26 20 122 30 13 17 7 17 84 206
2 Ronny Lundberg Lanterna B.c 7 10 24 23 17 81 0 30 31 10 50 121 202
3 Lasse Nilsson Värends Hsk 10 41 13 14 24 102 23 16 26 20 14 99 201
4 Yamonlada Damnoegam Växjö Hsk 20 27 7 46 20 120 17 14 20 7 20 78 198
5 Malin Lundqvist Alvesta Hsk 9 34 30 12 7 92 13 16 28 20 26 103 195
6 Christian Balsiger Brf Bågen 7 14 31 41 14 107 14 14 21 10 14 73 180
7 Claudiu Vasuianu Brf Bågen 10 23 14 7 28 82 34 17 6 7 27 91 173
8 Lukas Bern Dynapac Hsc 7 34 30 0 14 85 17 27 3 30 0 77 162
9 Rickard Holgersson Team Sketnabäck 6 14 27 41 0 88 17 3 10 7 21 58 146
10 Mikael Belsing Sibbamåla IF 10 27 13 0 17 67 21 30 10 7 10 78 145
11 Favor Karlsson Korpen Åseda 7 26 41 30 10 114 0 10 17 3 0 30 144
12 Robert Sjöberg Team Sketnabäck 3 7 47 30 0 87 13 17 3 17 6 56 143
13 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 37 14 0 7 10 68 13 41 7 7 7 75 143
14 Inger Andersson Korpen Nybro 14 14 7 0 26 61 7 10 14 37 10 78 139
15 Alf Johansson Brf Bågen 10 7 0 10 7 34 14 34 3 17 7 75 109
16 Gebriela Kostaninos Korpen Åseda 17 23 7 0 10 57 9 17 14 0 7 47 104
17 Ulf Seyer Alvesta Hsk 7 14 13 16 0 50 10 3 13 6 14 46 96
18 Christer Brincner Brf Bågen 0 14 27 3 17 61 10 7 0 7 10 34 95
19 Peter Karlsson Sibbamåla IF 7 0 0 0 7 45 10 10 13 7 6 46 91
20 Börje Carlsson Korpen Åseda 9 6 0 3 7 25 10 21 14 14 7 66 91
21 Allan Persson Tingsryd Hsc 0 23 7 3 14 47 14 0 7 0 0 21 68
22 Göran Bricner Värends Hsk 10 0 3 0 0 13 20 7 14 0 0 41 54

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Joel Sundahl Carlskrona Hsc 10 20 17 3 17 67 24 6 20 20 14 84 151
2 Elin Olsson Dynapac Hsc 7 10 10 3 21 51 13 13 21 10 20 77 128

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 47 31 10 13 41 142 46 14 14 27 54 155 297
2 Elin Edlund Dynapac Hsc 41 17 10 14 14 96 14 34 0 17 34 99 195
3 William Axelsson Alvesta Hsk 10 0 0 3 3 16 14 7 40 7 0 68 84
4 Nathalie Jonasson V?nds Hsk 0 7 7 7 14 35 0 0 14 14 7 35 70


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se