Banner
Sportlotteriet


Resultat
Novemberkampen 2017

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Lessebo Hsk 135 76 196 151 81 639 73 142 75 181 158 629 1268
2 Sibbamåla IF 87 119 148 188 151 693 124 68 118 91 91 492 1185
3 Korpen Åseda 121 83 84 135 165 588 123 124 84 136 127 594 1182
4 Carlskrona Hsc 144 115 103 147 132 641 100 129 91 68 132 520 1161
5 Växjö Hsk 1 74 174 144 138 100 630 61 118 112 110 98 499 1129
6 Dynapac 1 75 64 151 66 83 439 190 84 105 101 137 617 1056
7 Golden Stars 59 43 113 63 105 383 49 158 121 93 134 555 938
8 Korpen Nybro 60 87 95 131 150 523 94 75 77 62 95 403 926
9 Gott o Blandat 1 102 81 75 101 67 426 114 50 101 81 124 470 896
10 Dynapac 2 113 70 76 64 67 390 112 124 75 44 95 450 840
11 Värends Hsk 1 57 70 68 50 97 342 115 85 57 49 114 420 762
12 Lanternan 99 68 95 102 76 440 94 87 34 59 44 318 758
13 Alvesta HSK 70 42 41 66 62 281 73 120 75 94 104 466 747
14 Jämjö Hsc 69 56 101 54 96 376 74 62 82 71 64 353 729
15 Växjö Hsk 2 51 33 78 54 79 295 125 78 97 76 54 430 725
16 Tingsryd Hsc 62 112 43 26 44 287 72 50 32 102 62 318 605
17 Gott o Blandat 2 69 56 37 45 110 317 33 60 72 51 54 270 587
18 Team Småland 68 20 58 78 72 296 31 67 96 77 17 288 584
19 Värends Hsk 2 60 35 34 102 46 277 68 54 53 49 74 298 575
20 Fantastic 4 27 56 39 50 50 222 94 61 50 59 68 332 554
21 Gott o Blandat 3 50 43 65 41 70 269 64 48 20 58 64 254 523

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 47 66 44 44 40 241 23 30 54 61 61 229 470
2 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 50 47 33 74 17 221 53 30 24 40 37 184 405
3 Matthias Gneupel Sibbamåla IF 16 17 54 48 54 189 46 23 30 37 27 163 352
4 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 27 7 37 80 70 221 37 28 17 10 37 129 350
5 Johan Johansson Tingsryd Hsc 37 7 20 47 31 142 20 57 31 30 57 195 337
6 Anders Johansson Dynapac 30 17 54 17 30 148 44 21 34 41 16 156 304
7 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 37 27 23 26 60 173 13 37 16 14 44 124 297
8 Gert Karlsson Korpen Åseda 29 17 24 33 37 140 30 44 33 9 37 153 293
9 Matz Karlsson Korpen Åseda 14 26 31 21 50 142 6 34 13 43 34 130 272
10 Leo Andersson Carlskrona Hsc 37 27 20 47 14 145 7 48 30 14 24 123 268
11 Peter Olsson Dynapac 28 20 37 6 13 104 63 20 21 26 34 164 268
12 Olle Ottosson Dynapac 60 33 16 23 23 155 27 40 0 14 20 101 256
13 Lasse Brincner Värends Hsk 10 23 3 21 21 78 54 34 10 7 47 152 230
14 Bo Pettersson Korpen Nybro 3 33 24 41 20 121 20 10 17 23 17 87 208

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Gebriela Konstantinos Korpen Åseda 30 24 15 34 44 147 74 23 17 43 23 180 327
2 Magnus Israelsson Sibbamåla IF 34 41 44 47 21 187 20 17 57 24 13 131 318
3 Christer Blomgren Lanternan 31 50 17 34 21 153 47 17 20 24 34 142 295
4 Inga-Lill Stuhr Lessebo Hsk 3 13 46 3 40 105 9 34 47 30 27 147 252
5 Tomas Lindahl Korpen Åseda 13 17 40 10 24 104 13 40 27 30 33 143 247
6 Maire Johansson Växjö Hsk 7 33 33 43 30 146 21 54 13 6 6 100 246
7 Bo Fransson Lessebo Hsk 3 27 34 24 23 111 6 21 9 47 47 130 241
8 Berndt Pettersson Lanternan 50 13 14 31 34 142 17 34 7 23 13 94 236
9 Stefan Tollstam Dynapac 13 24 30 14 10 91 20 50 34 10 21 135 226
10 Bela Bodi Växjö Hsk 10 41 50 30 23 154 0 13 21 23 14 71 225
11 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 28 9 21 27 14 99 29 16 17 37 17 116 215
12 Göran Persson Dynapac 10 13 10 17 17 67 41 14 34 7 34 130 197
13 Alf Svensson Korpen Åseda 10 21 10 21 34 96 10 27 14 0 30 81 177
14 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 6 6 7 3 10 32 7 27 16 3 17 70 102

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Paul Karlsson Lessebo Hsk 50 21 57 50 10 188 27 61 36 24 67 215 403
2 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 41 7 44 40 14 146 34 27 21 80 30 192 338
3 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 41 21 61 37 34 194 6 33 9 30 14 92 286
4 Peter Edlund Dynapac 10 7 30 16 30 93 53 23 26 0 67 169 262
5 Göran Olofsson Korpen Nybro 30 13 28 36 33 140 40 14 10 16 27 107 247
6 Thomas Dahl Växjö Hsk 27 0 21 37 14 99 33 34 20 28 10 125 224
7 Jan Pettersson Lanternan 13 14 27 27 14 95 47 47 10 10 14 128 223
8 Roy Dahlen Dynapac 7 20 30 27 10 94 30 20 24 34 20 128 222
9 Ronny Lundberg Lanternan 36 31 47 37 14 165 16 6 10 3 7 42 207
10 Lasse Nilsson Värends Hsk 21 3 48 3 17 92 27 14 14 21 37 113 205
11 Clara Larsson Värends Hsk 26 41 7 6 26 106 20 17 23 14 13 87 193
12 Joel Sundahl Carlskrona Hsc 20 14 27 0 41 102 27 14 21 0 27 89 191
13 Bengt Andersson Växjö Hsk 10 34 17 21 7 89 17 21 24 20 17 99 188
14 Sune Olsson Korpen Nybro 10 24 13 13 50 110 14 10 20 6 27 77 187
15 Carina Gneupel Sibbamåla IF 14 10 34 6 7 71 13 10 20 30 40 113 184
16 Gilbert Pettersson Lanternan 17 14 21 14 36 102 9 17 14 17 14 71 173
17 Solvig Axelsson Alvesta Hsk 13 17 10 20 21 81 14 20 37 3 17 91 172
18 Lukas Bern Dynapac 30 0 20 10 17 77 24 20 7 13 20 84 161
19 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 20 14 7 6 10 57 14 3 12 41 34 104 161
20 Christer Brincner Värends Hsk 26 0 7 20 0 53 7 17 23 14 30 91 144
21 Mikael Bodi Växjö Hsk 7 10 20 0 41 78 17 10 10 21 7 65 143
22 Ulrika Rydell Värends Hsk 17 6 7 54 13 97 7 10 3 7 10 37 134
23 Ingegerd Pettersson Lanternan 0 10 7 7 14 38 14 0 7 23 10 54 92

Klass 4
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Dan Madayang Korpen Åseda 48 16 14 47 34 159 13 23 21 41 33 131 290
2 Stefan Olofsson Korpen Nybro 17 17 30 41 47 152 20 41 30 17 24 132 284
3 Marcus Karlsson Jämjö 27 14 17 47 12 117 27 17 37 20 40 141 258
4 Ulrika Strandahl Växjö Hsk 7 17 27 7 17 75 41 27 60 17 7 152 227
5 Bernt Olsson Jämjö 21 6 23 10 30 90 33 17 21 27 23 121 211
6 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 23 6 0 13 13 55 20 50 14 47 24 155 210
7 Ewa Malmqvist Jämjö 21 7 34 20 46 128 10 24 17 20 7 78 206
8 Mats Mårtensson Fantastic 4 14 0 10 29 34 87 44 10 20 12 27 113 200
9 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 10 7 7 10 37 71 37 7 7 20 41 112 183
10 Lars-Erik Gren Team Småland 14 10 17 17 27 85 10 30 28 21 7 96 181
11 Marianne Karlsson Jämjö 10 20 41 14 13 98 10 14 17 14 27 82 180
12 Alf Johansson Värends Hsk 7 23 10 14 10 64 34 24 27 14 10 109 173
13 Roland Sjöstrand Tingzås Hsk 3 26 24 17 20 90 7 41 13 17 3 81 171
14 Sebastian Israelsson Sibbamåla IF 10 54 13 13 6 96 21 0 14 20 14 69 165
15 Natalie Sundahl Carlskrona Hsc 30 7 7 14 27 85 27 6 24 7 10 74 159
16 Gunnar Lundbeck Tingsryd Hsc 14 54 7 0 13 88 34 20 7 7 0 68 156
17 Åke Bergqvist Tingsryd Hsc 14 24 23 10 14 85 10 13 10 27 7 67 152
18 Oscar Stener Alvesta Hsk 6 10 10 6 14 46 10 34 7 7 46 104 150
19 Maria Andersson Team Småland 34 7 20 0 10 71 7 17 34 14 3 75 146
20 Jonathan Rådström Fantastic 4 6 13 23 7 3 52 6 30 3 34 17 90 142
21 Anne-Marie Larsson Tingsryd Hsc 14 20 6 10 7 57 14 14 3 27 21 79 136
22 Rolf Johannesson Värends Hsk 0 3 10 20 33 66 14 20 10 7 17 68 134
23 Lars-Åke Karlsson Jämjö 17 23 3 10 7 60 21 7 27 10 7 72 132
24 Jim Rådström Fantastic 4 3 26 3 7 10 49 44 21 7 7 3 82 131
25 Kerstin Svensson Växjö Hsk 10 6 10 10 7 43 34 7 7 10 30 88 131
26 Susanne Andersson Team Småland 7 3 7 27 21 65 7 10 27 14 7 65 130
27 Michael Karlsson Tingzås Hsk 21 7 0 10 40 78 7 9 27 7 0 50 128
28 Neo Rådström Fantastic 4 54 7 14 14 3 92 6 17 0 6 7 36 128
29 Jonas Klarström Team Småland 13 0 14 34 14 75 7 10 7 28 0 52 127
30 Tommy Svensson Värends Hsk 10 6 10 14 23 63 20 3 0 14 24 61 124
31 Kerstin Magnusson Växjö Hsk 21 14 6 0 0 41 7 7 17 27 10 68 109
32 Allan Persson Tingsryd Hsc 30 7 27 7 3 74 7 0 0 7 14 28 102
33 Karin Gullbrand Tingsryd Hsc 14 7 7 0 7 35 7 21 6 0 21 55 90
34 Ida Strandberg Fantastic 4 7 17 3 7 3 37 0 0 20 6 21 47 84
35 Hans Johansson Korpen Nybro 7 3 7 7 10 34 13 0 0 14 6 33 67




Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se