Banner
Sportlotteriet


Resultat
Blekinge DM inne 2015

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sibbamåla 1 88 99 161 154 72 574 132 122 166 96 149 665 1239
2 Carlscrona 146 111 122 84 107 570 133 146 87 80 144 590 1160
3 Dynapac 2 40 71 85 108 172 476 87 94 93 131 101 506 982
4 Dynapac 1 112 68 147 113 54 494 102 125 54 71 85 437 931
5 Vi som blev över 62 107 77 129 51 426 85 67 83 102 161 498 924
6 Dynapac 3 81 112 102 97 114 506 92 48 116 72 89 417 923
7 Lanternan 2 105 80 68 126 79 458 94 133 73 96 63 459 917
8 Lanternan 1 58 78 95 81 107 419 81 124 153 85 44 487 906
9 Carlavagnen 64 41 31 78 30 244 91 57 78 68 71 365 609
10 Team Sketnabäck 47 54 48 77 61 287 20 48 67 75 60 270 557
11 Sibbamåla 2 24 31 54 41 45 195 63 51 71 51 61 297 492
12 Sibbamåla 3 51 7 54 63 31 206 64 60 37 16 81 258 464

Herr
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Tobias Gneupel Sibbamåla 1 24 61 74 30 34 223 47 41 47 17 54 206 429
2 Fredrik Lundin Lanternan 10 54 50 74 13 201 27 20 47 50 47 191 392
3 Christer Blomgren Lanternan 1 17 47 24 40 54 182 24 43 61 30 9 167 349
4 Loe Andersson Carlscrona 47 17 37 20 26 147 47 74 13 23 30 187 334
5 Olle Ottosson Dynapac 1 34 28 67 41 20 190 27 49 20 24 7 127 317
6 Leif Sundahl Carlscrona 21 34 34 14 13 116 27 27 34 44 50 182 298
7 Ingvar Eriksson Carlscrona 37 20 34 17 48 156 36 21 30 3 50 140 296
8 Lukas Bern Dynapac 2 6 20 40 21 47 134 34 37 34 30 24 159 293
9 Anders Johansson Dynapac 2 16 21 21 50 44 152 20 27 33 30 30 140 292
10 Ronny Lundberg Lanternan 2 40 13 27 41 30 151 3 53 0 35 37 128 279
11 Andre Gustavsson Dynapac 3 17 34 40 33 28 152 27 3 43 30 17 120 272
12 Ulf Vadaszi Sibbamåla 1 21 10 28 50 17 126 27 23 28 7 50 135 261
13 Roy Johansson Lanternan 17 13 21 54 10 115 44 13 44 17 21 139 254
14 Matthias Gneupel Sibbamåla 1 0 21 31 47 7 106 24 27 30 41 24 146 252
15 Kenneth Andersson Dynapac 3 27 34 26 37 21 145 27 28 23 13 13 104 249
16 Peter Olsson Dynapac 1 40 17 13 17 27 114 14 50 17 23 27 131 245
17 Bernt Pettersson Lanternan 2 41 7 17 50 21 136 30 37 10 17 13 107 243
18 Göran Persson Dynapac 1 21 17 41 27 7 113 37 13 17 14 41 122 235
19 Kent Sundahl Carlscrona 41 40 17 33 20 151 23 24 10 10 14 81 232
20 Jan Petersson Lanternan 1 17 14 28 21 30 110 27 17 34 14 21 113 223
21 Roy Dahlen Dynapac 2 6 13 10 24 54 107 10 23 20 17 40 110 217
22 Peter Karlsson Sibbamåla 2 14 14 27 20 14 89 23 14 27 17 34 115 204
23 Lennart Karlsson Lanternan 2 3 40 17 9 7 76 7 26 50 34 7 124 200
24 Christer Grahn Lanternan 2 21 20 7 26 21 95 54 17 13 10 6 100 195
25 Jonny Säldesson Carlscrona 10 14 3 17 17 61 10 21 17 34 47 129 190
26 Bengt Fabbeke Dynapac 3 7 14 10 10 28 69 28 14 10 20 49 121 190
27 Rickard Holgersson Team Sketnabäck 3 10 3 37 14 67 13 24 30 14 34 115 182
28 Peter Edlund Dynapac 2 12 17 14 13 27 83 23 7 6 54 7 97 180
29 Gilbert Pettersson Lanternan 1 17 7 27 10 10 71 0 27 34 27 7 95 166
30 Anders Alriksson Dynapac 7 3 7 21 14 52 34 30 3 28 17 112 164
31 Robert Sjöberg Team Sketnabäck 14 27 21 16 7 85 0 10 17 35 10 72 157
32 Roger Eriksson Sibbamåla 3 3 0 27 23 10 63 34 30 0 0 13 77 140
33 Kasper Sjöberg Team Sketnabäck 23 10 17 17 26 93 0 14 10 9 9 42 135
34 Stefan Tollstam Dynapac 1 17 6 26 28 0 77 24 13 0 10 10 57 134
35 Victor Holgersson Team Sketnabäck 7 7 7 7 14 42 7 0 10 17 7 41 83
36 Alf Johansson Sibbamåla 2 0 0 7 7 14 28 10 7 7 7 3 34 62

Dam
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Carina Gneupel Sibbamåla 1 43 7 28 27 14 119 34 31 61 31 21 178 297
2 Louise Tollstam Dynapac 28 36 3 20 10 97 10 14 13 17 70 124 221
3 Anita Fabbeke Dynapac 3 30 30 26 17 37 140 10 3 40 9 10 72 212
4 Linnea Gneupel Sibbamåla 3 14 7 17 10 14 62 30 20 30 9 34 123 185
5 Ingegerd Pettersson Lanternan 1 7 10 16 10 13 56 30 37 24 14 7 112 168
6 Nina Vadaszi Sibbamåla 2 7 7 7 7 7 35 23 20 27 17 17 104 139
7 Ida Säldesson Carlscrona 10 7 7 7 0 31 14 20 7 14 3 58 89
8 Linda Belsing Sibbamåla 2 3 10 13 7 10 43 7 10 10 10 7 44 87
9 Helene Andersson Carlscrona 27 7 0 0 3 37 23 3 10 3 0 39 76

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Ola Eriksson Sibbamåla 0 7 50 14 21 92 21 27 14 14 10 86 178
2 Elin Edlund Dynapac 17 14 17 14 14 76 14 3 20 7 27 71 147
3 Julius Gneupel Sibbamåla 3 34 0 10 30 7 81 0 10 7 7 34 58 139

Dubbel
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Matthias Gneupel/Tobias Gneupel Sibbamåla 1 24 82 105 77 41 329 71 68 77 58 78 352 681
2 Fredrik Lundin/Roy Johansson Lanternan 27 67 71 128 23 316 71 33 91 67 68 330 646
3 Ingvar Eriksson/Leif Sundahl Carlscrona 58 54 68 31 61 272 63 48 64 47 100 322 594
4 Jan Petersson/Christer Blomgren Lanternan 1 34 61 52 61 84 292 51 60 95 44 30 280 572
5 Loe Andersson/Kent Sundahl Carlscrona 88 57 54 53 46 298 70 98 23 33 44 268 566
6 Göran Persson/Olle Ottosson Dynapac 1 55 45 108 68 27 303 64 62 37 38 48 249 552
7 Ronny Lundberg/Bernt Pettersson Lanternan 2 81 20 44 91 51 287 33 90 10 52 50 235 522
8 Kenneth Andersson/Andre Gustavsson Dynapac 3 44 68 66 70 49 297 54 31 66 43 30 224 521
9 Anders Johansson/Roy Dahlen Dynapac 2 22 34 31 74 98 259 30 50 53 47 70 250 509
10 Lukas Bern/Peter Edlund Dynapac 2 18 37 54 34 74 217 57 44 40 84 31 256 473
11 Carina Gneupel/Nina Vadaszi Sibbamåla 2 50 14 35 34 21 154 57 51 88 48 38 282 436
12 Anita Fabbeke/Bengt Fabbeke Dynapac 3 37 44 36 27 65 209 38 17 50 29 59 193 402
13 Ulf Vadaszi/Roger Eriksson Sibbamåla 3 24 10 55 73 27 189 61 53 28 7 63 212 401
14 Lennart Karlsson/Christer Grahn Lanternan 2 24 60 24 35 28 171 61 43 63 44 13 224 395
15 Louise Tollstam/Anders Alriksson Dynapac 35 39 10 41 24 149 44 44 16 45 87 236 385
16 Peter Olsson/Stefan Tollstam Dynapac 1 57 23 39 45 27 191 38 63 17 33 37 188 379
17 Ingegerd Pettersson/Gilbert Pettersson Lanternan 1 24 17 43 20 23 127 30 64 58 41 14 207 334
18 Kasper Sjöberg/Robert Sjöberg Team Sketnabäck 37 37 38 33 33 178 0 24 27 44 19 114 292
19 Linnea Gneupel/Linda Belsing Sibbamåla 2 17 17 30 17 24 105 37 30 40 19 41 167 272
20 Peter Karlsson/Alf Johansson Sibbamåla 2 14 14 34 27 28 117 33 21 34 24 37 149 266
21 Jonny Säldesson/Helene Andersson Carlscrona 37 21 3 17 20 98 33 24 27 37 47 168 266
22 Victor Holgersson/Rickard Holgersson Team Sketnabäck 10 17 10 44 28 109 20 24 40 31 41 156 265

Mixed
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Tobias Gneupel/Carina Gneupel Sibbamåla 1 67 68 102 57 48 342 81 72 108 48 75 384 726
2 Louise Tollstam/Peter Olsson Dynapac 1 68 53 16 37 37 211 24 64 30 40 97 255 466
3 Matthias Gneupel/Linnea Gneupel Sibbamåla 3 14 28 48 57 21 168 54 47 60 50 58 269 437
4 Loe Andersson/Helene Andersson Carlscrona 74 24 37 20 29 184 70 77 23 26 30 226 410
5 Bengt Fabbeke/Anita Fabbeke Dynapac 3 37 44 36 27 65 209 38 17 50 29 59 193 402
6 Ulf Vadaszi/Nina Vadaszi Sibbamåla 2 28 17 35 57 24 161 50 43 55 24 67 239 400
7 Jan Petersson/Ingegerd Pettersson Lanternan 1 24 24 44 31 43 166 57 54 58 28 28 225 391
8 Peter Edlund/Elin Edlund Dynapac 29 31 31 27 41 159 37 10 26 61 34 168 327
9 Linda Belsing/Peter Karlsson Sibbamåla 2 17 24 40 27 24 132 30 24 37 27 41 159 291
10 Jonny Säldesson/Ida Säldesson Carlscrona 20 21 10 24 17 92 24 41 24 48 50 187 279



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2018
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se