Banner
Sportlotteriet


Resultat
Sibbamålamästerskapet 2015

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Carlscrona 97 136 115 124 110 582 127 102 127 109 133 598 1180
2 Dynapac 1 128 66 115 108 115 532 110 111 125 81 98 525 1057
3 Sibbamåla 1 149 88 81 124 91 533 81 102 87 175 68 513 1046
4 Dynapac 2 101 73 87 74 80 415 105 94 88 87 63 437 852
5 Team Småland 113 40 83 111 73 420 51 117 85 81 63 397 817
6 Vildsvinen 71 64 60 71 59 325 50 54 82 35 51 349 814
7 Första Hjälpen 131 54 57 71 78 408 85 93 61 93 74 406 814
8 Lanternan 76 59 71 119 85 410 59 76 78 131 47 391 801
9 Jämjö 71 100 57 61 65 354 78 109 47 108 98 440 794
10 Sibbamåla 2 55 73 54 66 63 311 64 71 118 71 111 435 746
11 Smurferull 58 75 38 67 53 291 76 70 58 48 78 330 621
12 Girls Girls Girls 62 52 52 34 81 281 40 34 52 78 45 249 530
13 2 Rap 36 51 60 61 82 290 51 58 51 38 40 238 528
14 WP 48 48 57 37 21 211 54 52 48 57 94 305 516

Herr
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Tobias Gneupel Sibbamåla 1 74 20 37 40 30 201 17 48 33 61 24 183 384
2 Olle Ottosson Dynapac 1 44 40 34 20 27 165 44 20 54 44 30 192 357
3 Ingvar Eriksson Carlscrona 20 50 34 67 6 177 23 34 20 21 33 131 308
4 Leif Sundahl Carlscrona 37 24 43 14 30 148 27 21 41 27 31 147 295
5 Leo Andersson Carlscrona 20 41 24 19 14 118 30 34 40 34 33 171 289
6 Kent Sundahl Carlscrona 20 21 14 24 60 139 47 13 26 27 36 149 288
7 Ulf Vadaszi Sibbamåla 2 27 43 10 24 37 141 17 13 28 37 40 135 276
8 Lukas Bern Dynapac 2 37 33 27 30 0 127 30 10 47 20 40 147 274
9 Berndt Pettersson Lanternan 43 13 24 44 24 148 24 10 17 57 13 121 269
10 Matthias Gneupel Sibbamåla 1 37 17 10 17 37 118 37 14 16 57 14 138 256
11 Peter Olsson Dynapac 1 17 6 28 37 27 115 21 41 27 17 30 136 251
12 Peter Karlsson Sibbamåla 2 7 13 23 28 9 80 33 44 54 0 40 171 251
13 Lasse Brincner Team Småland 61 13 17 21 36 148 20 21 21 30 7 99 247
14 Bernt Olsson Jämjö 21 21 13 14 27 96 34 24 9 41 40 148 244
15 Bengt Fabbeke Dynapac 2 21 13 27 21 47 129 34 14 27 27 9 111 240
16 Stefan Tollstam Dynapac 1 17 17 36 41 21 132 24 37 27 3 14 105 237
17 Christian Vadaszi Smurferull 21 37 10 33 6 107 21 35 17 28 20 121 228
18 Petter Torsell Vildsvinen 14 24 33 7 21 99 37 34 34 14 3 122 221
19 Marcus Gustafsson WP 24 21 17 3 7 72 34 21 34 17 37 143 215
20 Robert Sjöberg Första Hjälpen 67 3 24 23 17 134 10 10 27 10 21 78 212
21 Göran Persson Dynapac 1 50 3 17 10 40 120 21 13 17 17 24 92 212
22 Dan Hallstan Team Småland 28 10 23 24 17 102 7 34 34 14 20 109 211
23 Jan Petersson Lanternan 10 14 3 27 34 88 14 30 23 30 14 111 199
24 Mattias Vadaszi Vildsvinen 27 27 14 14 21 103 3 14 27 7 41 92 195
25 Peter Edlund Dynapac 2 3 21 17 14 20 75 24 40 14 30 7 115 190
26 Alf Pettersson 2 Rap 10 10 34 30 34 118 28 7 21 7 7 70 188
27 Lars-Åke Karlsson Jämjö 13 17 7 10 21 68 14 43 21 7 34 119 187
28 Kasper Sjöberg Första Hjälpen 0 10 10 14 30 64 31 53 10 14 13 121 185
29 Christer Blomgren Lanternan 3 19 44 24 3 93 0 20 24 31 17 92 185
30 Roger Johansson 2 Rap 26 7 10 14 34 91 10 27 14 14 27 92 183
31 Markus Vadaszi Smurferull 3 14 21 10 14 62 41 21 13 14 28 117 179
32 Sebastian Israelsson Sibbamåla 1 17 24 10 20 3 74 14 16 21 27 20 98 172
33 Anders Johansson Dynapac 2 40 6 16 9 13 84 17 30 0 10 7 64 148
34 Niklas Larsson Vildsvinen 3 10 13 23 7 56 27 10 6 21 13 77 133
35 Julius Gneupel Sibbamåla 2 14 3 21 0 7 45 0 7 30 20 14 71 116
36 Niclas Gunnarsson Sibbamåla 2 7 14 0 14 10 45 14 7 6 14 17 58 103
37 David Olausson WP 7 0 30 10 7 54 0 7 7 13 21 48 102
38 Roger Gustafsson 2 Rap 0 0 13 10 14 37 3 17 13 14 3 50 87
39 Peter Sandborg 2 Rap 0 34 3 7 0 44 10 7 3 3 3 26 70
40 Daniel Artursson Smurferull 7 14 0 3 10 34 0 14 7 3 7 31 65

Dam
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Carina Gneupel Sibbamåla 1 21 27 24 47 21 140 13 24 17 30 10 94 234
2 Anitha Fabbeke Första Hjälpen 41 31 13 17 21 123 10 10 14 28 30 92 215
3 Ewa Malmqvist Jämjö 10 34 17 7 14 82 27 21 10 50 7 115 197
4 Linnea Gneupel Girls Girls Girls 0 14 21 20 47 102 14 10 17 24 7 72 174
5 Marianne Karlsson Jämjö 27 28 20 30 3 108 3 21 7 10 17 58 166
6 Emma Vadaszi Smurferull 27 10 7 21 23 88 14 0 21 3 23 61 149
7 Ingegerd Pettersson Lanternan 20 13 0 24 24 81 21 16 14 13 3 67 148
8 Nina Vadaszi Girls Girls Girls 34 7 7 14 7 69 7 14 21 14 14 70 139
9 Kerstin Svensson Team Småland 7 10 14 37 7 75 17 34 3 0 7 61 136
10 Ingegärd Holmqvist Girls Girls Girls 14 21 7 0 20 62 13 0 14 23 14 64 126
11 Sarah Bergbrink Vildsvinen 27 3 0 27 10 67 10 6 21 14 7 58 125
12 Linda Belsing Girls Girls Girls 14 10 17 0 7 48 6 10 17' 17 10 43 91
13 Emma Andersson WP 7 0 3 17 0 27 6 7 7 27 7 54 81

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 VVVV Team Småland 17 7 29 29 13 95 7 28 27 37 29 128 223
2 Dr. Alban Första Hjälpen 23 10 10 34 10 87 34 20 10 41 10 115 202
3 WP 1 0 10 27 7 7 7 58 14 17 0 0 29 60 118



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se