Banner
Sportlotteriet


Resultat
Höstskon 2013

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Växjö HSK 1 173 57 109 110 101 550 94 145 119 134 77 569 1119
2 Tingsryds HSC 1 125 73 123 119 108 548 124 120 88 62 104 498 1046
3 Dynapac 1 109 79 129 98 95 510 141 81 75 69 98 464 974
4 Lessebo Hsk 89 111 88 127 79 494 84 70 107 84 123 468 962
5 Carlskrona Hsc 74 61 50 123 135 443 116 82 141 81 97 517 960
6 Korpen Åseda 1 81 82 100 80 111 454 54 122 102 95 75 448 902
7 DyAlv 104 115 60 70 43 392 101 71 114 126 96 508 900
8 Lanternan 2 57 90 96 94 79 416 108 75 65 77 77 402 818
9 Växjö HSK 2 81 78 85 85 71 400 74 51 57 95 64 341 741
10 Lanternan 1 78 49 24 148 47 346 70 106 75 58 84 393 739
11 VäBå 102 70 72 59 48 351 74 102 65 73 71 385 736
12 Sibbamåla 87 72 68 74 60 361 84 34 82 84 74 358 719
13 Växjö HSK 3 57 59 41 52 91 300 100 83 87 27 112 409 709
14 Korpen Nybro 1 51 67 40 63 97 318 61 70 79 57 93 360 678
15 Korpen Nybro 2 74 57 52 93 46 322 64 61 91 48 91 355 677
16 BåVä 70 84 58 84 70 366 81 58 54 34 62 289 655
17 Tingsryds HSC 2 27 47 37 74 94 279 78 43 62 33 50 266 545
18 Korpen Åseda 2 44 51 60 30 26 211 50 24 48 22 14 158 369

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 61 17 37 33 31 179 41 53 33 47 37 211 390
2 Olle Ottosson Dynapac Hsk 41 46 36 17 40 180 47 16 24 37 30 154 334
3 Jabir Malghouth Växjö Hsk 54 16 28 50 23 171 30 48 21 41 17 157 328
4 Johan Johansson Tingsryds HSC 27 26 50 40 37 180 53 16 20 24 17 130 310
5 Gert Karlsson Korpen Åseda 33 24 33 10 30 130 17 41 37 27 23 145 275
6 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 3 34 27 23 40 127 46 20 33 23 20 142 269
7 Matz Karlsson Korpen Åseda 7 17 17 17 50 108 21 40 28 41 30 160 268
8 Leo Andersson Carlskrona Hsc 17 10 9 34 21 91 57 10 37 14 43 161 252
9 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 21 20 7 50 17 115 27 14 34 34 21 130 245
10 Peter Olsson Dynapac Hsk 14 13 37 30 13 107 50 17 23 13 34 137 244
11 Matthias Gneupel Sibbamåla 17 26 20 20 24 107 27 17 14 40 37 135 242
12 Tomas Lindahl Korpen Åseda 24 28 37 27 21 137 16 28 24 20 16 104 241
13 Lisbeth Nygaard Karlsson Tingsryds HSC 30 13 21 21 17 102 27 40 27 24 20 138 240
14 Tobias Gneupel Sibbamåla 17 29 24 30 27 127 7 7 44 37 17 112 239
15 Dan Madayang Dynapac Hsk 30 30 17 10 3 90 23 41 41 10 23 138 228
16 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 17 30 20 24 21 112 13 17 30 16 40 116 228
17 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 30 7 7 30 41 115 0 31 41 23 17 112 227
18 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 34 7 27 17 20 105 6 17 41 33 13 110 215
19 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 24 10 7 36 33 110 13 21 30 21 17 102 212
20 Christer Blomgren Lanternan 24 23 31 14 21 113 24 23 7 27 16 97 210
21 Stefan Tollstam Dynapac Hsk 34 3 28 10 14 89 24 34 21 13 24 116 205
22 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 24 7 13 14 34 92 7 7 26 40 31 111 203
23 Göran Persson Dynapac Hsk 20 17 28 41 28 134 20 14 7 6 10 57 191
24 Sune Carlsson Växjö Hsk 14 17 17 27 40 115 20 13 0 26 14 73 188
25 Bela Bodi Växjö Hsk 24 17 17 10 27 95 17 27 24 13 10 91 186
26 Lasse Brincner Värends Hsk 33 13 14 13 10 83 20 30 10 17 13 90 173

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 24 24 34 46 28 156 35 30 16 24 46 151 307
2 Robert Johansson Tingsryds HSC 40 13 24 28 30 135 30 20 34 7 50 141 276
3 Paul Karlsson Lessebo Hsk 50 33 10 13 50 156 0 7 34 10 47 98 254
4 Sebastian Vainikka Dynapac Hsk 20 54 21 13 3 111 27 10 44 43 13 137 248
5 Thomas Dahl Växjö Hsk 10 9 14 14 47 94 30 46 3 20 47 146 240
6 Berndt Pettersson Lanternan 7 17 10 30 37 101 37 14 27 13 30 121 222
7 Anders Johansson Dynapac Hsk 30 24 9 33 3 99 44 13 3 33 29 122 221
8 Hans Johansson Tingsryds HSC 28 21 28 30 24 131 14 44 7 7 17 89 220
9 Ingegerd Pettersson Lanternan 10 21 41 20 14 106 30 10 14 27 28 109 215
10 Elisabeth Brisendahl Tingsryds HSC 30 14 14 10 50 118 24 10 27 24 10 95 213
11 Jan Petersson Lanternan 14 23 0 48 13 98 14 47 7 28 13 109 207
12 Dan Hallstan Växjö Hsk 34 20 7 14 10 85 27 14 10 37 34 122 207
13 Stina Johansson Värends Hsk 34 34 17 3 24 112 14 24 34 14 7 93 205
14 Bo Petersson Korpen Nybro 17 47 17 9 27 117 17 21 23 10 9 80 197
15 Christina Holmberg Tingsryds HSC 14 26 3 24 27 94 20 26 14 13 26 99 193
16 Bo Fransson Lessebo Hsk 27 37 27 7 13 111 9 9 27 10 16 71 182
17 Risto Selming Korpen Nybro 14 3 7 14 34 72 27 20 10 34 17 108 180
18 Bertil Westergren Växjö Hsk 10 17 27 34 14 102 13 14 21 13 13 74 176
19 Ronnie Pettersson Värends Hsk 14 9 27 13 7 70 30 24 14 14 21 103 173
20 Carina Gneupel Sibbamåla 20 14 24 10 6 74 50 7 24 0 17 98 172
21 Lennart Karlsson Lanternan 16 29 14 30 7 96 17 28 17 10 3 75 171
22 Maire Johansson Växjö Hsk 23 24 34 10 7 98 14 10 26 19 3 72 170
23 Roy Johansson Lanternan 20 16 14 30 17 97 6 13 21 17 10 67 164
24 Kent Vikström Växjö Hsk 10 7 10 7 20 54 23 13 30 0 37 103 157
25 Bo Trulsson Korpen Åseda 14 27 16 17 6 80 17 14 24 6 7 68 148
26 Alf Svensson Korpen Åseda 17 13 13 26 10 79 0 13 13 7 6 39 118

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Johnny Petersson Flygtseniorerna 20 33 7 34 21 115 23 47 7 33 3 113 228
2 Rune Karlsson Korpen Nybro 23 17 20 34 23 117 27 27 24 13 14 105 222
3 Inger Andersson Korpen Nybro 30 3 26 17 17 93 14 17 40 14 40 125 218
4 Christer Grahn Lanternan 27 10 7 40 7 91 40 20 21 3 27 111 202
5 Kjell Rydh Korpen Nybro 14 3 6 33 26 82 14 23 30 10 34 111 193
6 Adrian Vasuianu Brf Bågen 43 10 17 30 13 113 20 7 17 14 21 79 192
7 Christian Balsiger Brf Bågen 21 14 14 30 7 86 10 24 7 28 30 99 185
8 Christer Brincner Brf Bågen 10 20 13 34 31 108 17 14 20 10 14 75 183
9 Kerstin Petersen Växjö Hsk 20 20 10 17 7 74 34 17 37 0 21 109 183
10 Gilbert Pettersson Lanternan 14 21 14 21 17 87 13 7 30 23 7 80 167
11 Katarina Törneås Tingsryds HSC 27 7 10 30 20 94 17 21 17 17 0 72 166
12 Ronny Lundberg Lanternan 17 0 3 30 10 60 10 26 26 10 34 106 166
13 Claudiu Vasuianu Brf Bågen 7 27 28 10 3 75 27 27 3 10 13 80 155
14 Olle Nilsson Tingsryds HSC 3 7 17 27 30 84 17 10 14 20 7 68 152
15 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 14 34 0 21 6 75 10 3 13 21 30 77 152
16 Kerstin Svensson Växjö Hsk 17 23 7 14 17 78 13 7 17 7 7 51 129
17 Ulf Seyer Alvesta Hsk 23 17 3 24 0 67 17 10 3 14 0 44 111
18 Stefan Gehrs Tingsryds HSC 7 7 7 14 27 62 34 7 0 0 7 48 110
19 Tommy Karlsson Korpen Nybro 6 14 10 7 10 47 3 6 16 3 33 61 108
20 Henry Johansson Korpen Åseda 20 7 34 7 10 78 9 3 7 7 0 26 104
21 Marita Blockmark Gehrs Tingsryds HSC 3 7 10 9 10 39 7 0 34 0 10 51 90
22 Lilian Nyberg Korpen Nybro 7 3 6 21 0 37 13 14 14 0 7 48 85
23 Karin Gullbrand Värends Hsk 21 20 3 3 3 50 0 10 0 7 10 27 77
24 Göte Rosberg Korpen Åseda 3 7 3 6 3 22 14 7 14 6 7 48 70
25 Conny Bark Lessebo Hsk 14 3 10 3 7 37 7 7 0 0 3 17 54
26 Anne Bengs Värends Hsk 0 0 14 7 3 24 7 7 14 0 0 28 52
27 Kent Davnert Korpen Åseda 7 10 7 0 7 31 10 0 3 3 0 16 47
28 Guje Johansson Korpen Nybro 0 0 6 17 7 30 0 0 7 7 0 14 44
29 Erik Niklasson Korpen Nybro 7 0 3 0 0 10 0 3 0 0 7 10 20

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Ronjah Pettersson Värends Hsk 10 27 0 10 23 70 17 10 14 0 14 55 125

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 0 30 31 3 17 81 31 37 35 6 33 142 223
2 Linnea Gneupel Sibbamåla 33 3 0 14 3 53 0 3 0 7 3 13 66




Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2018
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se