SvHKF.se - Resultat Värendspokalen 2013

Banner
Sportlotteriet


Resultat Värendspokalen 2013
Resultat Värendspokalen 2013

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Växjö HSK 1 128 137 109 192 124 690 148 132 58 130 114 582 1272
2 Carlskrona HSC 1 114 141 134 163 101 653 102 103 105 79 140 529 1182
3 Korpen Åseda 1 101 114 128 88 119 550 116 92 131 86 75 500 1050
4 Dynapac HSC 1 84 88 105 77 70 424 128 109 112 82 77 508 932
5 Dynapac HSC 2 131 111 102 68 79 491 105 77 60 98 84 424 915
6 Värends HSK 1 58 57 109 45 52 321 84 101 125 81 73 464 785
7 Alvesta HSK 134 57 82 76 33 382 81 95 46 73 106 401 783
8 AlvesLant 125 91 50 51 80 397 87 68 27 85 86 353 750
9 Sibbamåla IF 57 75 54 77 70 333 55 154 87 47 72 415 748
10 Växjö HSK 2 59 68 51 74 59 311 137 66 65 117 43 428 739
11 Tingsryd HSC 1 73 68 44 113 60 358 44 61 57 51 101 314 672
12 Tingsryd HSC 3 74 77 87 68 61 367 80 33 55 74 47 289 656
13 Lanternan BC 1 58 62 54 65 48 287 89 47 52 95 55 338 625
14 Korpen Nybro 67 31 68 65 40 271 98 21 111 51 44 325 596
15 Tingsryd HSC 2 34 58 77 48 37 254 82 33 75 41 88 319 573
16 Korpen Åseda 2 52 26 20 75 72 245 68 80 59 41 52 300 545
17 Växjö HSK 3 41 38 67 33 37 216 20 84 20 63 85 272 488
18 Dynapac HSC 3 75 27 44 40 16 202 69 37 45 17 33 201 403
19 VHSK Minior 13 34 65 38 14 164 27 33 34 44 61 199 363

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö HSK 1 54 37 20 67 37 215 57 61 27 20 24 189 404
2 Tobias Vikström Växjö HSK 1 17 50 66 47 47 227 33 30 7 60 23 153 380
3 Leo Andersson Carlskrona HSC 1 23 50 41 57 37 208 21 31 30 10 40 132 340
4 Jabir Malghouth Växjö HSK 1 40 47 13 41 26 167 28 28 17 40 50 163 330
5 Dan Madayang Dynapac HSC 2 24 34 35 27 20 140 48 33 26 37 30 174 314
6 Kent Sundahl Carlskrona HSC 1 41 40 30 50 17 178 34 31 10 37 17 129 307
7 Ingvar Eriksson Carlskrona HSC 1 20 24 46 30 17 137 13 35 32 23 66 169 306
8 Gert Karlsson Korpen Åseda 1 13 28 44 27 33 145 34 41 23 43 17 158 303
9 Olle Ottosson Dynapac HSC 1 26 24 28 40 13 131 57 23 27 20 27 154 285
10 Matz Karlsson Korpen Åseda 1 41 48 3 13 30 135 34 17 37 30 17 135 270
11 Tomas Lindahl Korpen Åseda 1 33 14 33 21 21 122 21 24 44 6 24 119 241
12 Stefan Tollstam Dynapac HSC 1 24 14 30 14 30 112 17 43 20 24 23 127 239
13 Anders Johansson Dynapac HSC 2 33 40 17 21 40 151 10 10 7 41 17 85 236
14 Armin Sisic Värends HSK 1 27 0 47 21 7 102 10 37 17 40 24 128 230
15 Lasse Brincner Värends HSK 1 17 30 14 7 28 96 13 27 54 14 21 129 225
16 Mathias Gneupel Sibbamåla IF 13 27 14 20 13 87 17 60 16 10 31 134 221
17 Peter Olsson Dynapac HSC 1 10 27 23 23 17 100 34 16 41 14 14 119 219
18 Christer Blomgren AlvesLant 44 20 20 10 21 115 24 21 7 21 26 99 214
19 Lisbeth Nygaard Karlsson Tingsryd HSC 1 20 10 10 37 37 114 7 14 37 10 30 98 212
20 Johan Johansson Tingsryd HSC 1 23 34 24 41 7 129 3 21 14 27 16 81 210
21 Göran Persson Dynapac HSC 1 24 23 24 0 10 81 20 27 24 24 13 108 189
22 Maj-Britt Jarl Växjö HSK 1 17 3 10 37 14 81 30 13 7 10 17 77 158
23 Christina Holmberg Tingsryd HSC 1 20 10 0 21 10 61 17 23 3 7 41 91 152

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Roy Johansson AlvesLant 40 54 10 20 29 153 43 14 13 21 23 114 267
2 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 16 17 33 37 30 133 17 54 37 10 6 124 257
3 Leif Sundahl Carlskrona HSC 1 30 27 17 26 30 130 34 6 33 9 17 99 229
4 Sune Carlsson Växjö HSK 2 21 24 21 10 14 90 37 13 27 20 34 131 221
5 Fredrik Lundin Lanternan BC 1 21 44 7 24 17 113 33 17 7 27 13 97 210
6 Tomas Dahl Växjö HSK 3 10 14 20 13 27 84 7 40 3 30 43 123 207
7 Kurt Hansen Alvesta HSK 48 20 14 21 14 117 14 34 10 13 14 85 202
8 Dan Hallstan Växjö HSK 2 14 6 9 30 14 73 44 27 7 43 3 124 197
9 Roy Dahlén Dynapac HSC 2 40 10 14 10 16 90 30 17 13 6 34 100 190
10 Bela Bodi Växjö HSK 2 14 21 14 34 10 93 13 16 14 44 6 93 186
11 Fredrik Ernestam Värends HSK 1 7 24 14 14 3 62 24 27 24 13 21 109 171
12 Carina Gneupel Sibbamåla IF 14 17 0 17 24 72 14 34 17 3 28 96 168
13 Bertil Westergren Växjö HSK 3 21 7 14 0 10 52 10 28 14 33 28 113 165
14 Bo Petersson Korpen Nybro 27 17 10 7 17 78 27 7 20 17 13 84 162
15 IngeGerd Pettersson Lanternan BC 1 0 3 20 26 0 49 20 10 33 34 13 110 159
16 Hans Lundqvist Alvesta HSK 9 10 14 14 3 50 21 17 13 37 14 102 152
17 Maire Johansson Växjö HSK 2 10 17 7 0 21 55 43 10 17 10 0 80 135
18 Michael Karlsson Tingsryd HSC 3 7 3 20 20 7 57 33 7 10 23 3 76 133
19 Risto Selming Korpen Nybro 10 7 14 7 0 38 34 7 34 13 7 95 133
20 Bo Trulsson Korpen Åseda 2 14 6 6 21 24 71 17 20 13 10 0 60 131
21 Kent Vikström Växjö HSK 3 10 17 33 20 0 80 3 16 3 0 14 36 116
22 Jan Pettersson Lanternan BC 1 23 9 3 9 7 51 7 13 9 17 16 62 113
23 Elisabeth Brisendahl Tingsryd HSC 3 6 24 10 14 14 68 7 3 14 0 14 38 106

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Joakim Strand Korpen Åseda 1 14 24 48 27 35 148 27 10 27 7 17 88 236
2 Patrik Axelsson Alvesta HSK 47 6 37 24 7 121 20 10 14 10 41 95 216
3 Kennarth Axelsson Alvesta HSK 30 21 17 17 9 94 26 34 9 13 37 119 213
4 Solveig Axelsson AlvesLant 34 3 10 14 27 88 14 17 7 23 30 91 179
5 Peter Edlund Dynapac HSC 2 34 27 36 10 3 110 17 17 14 14 3 65 175
6 Per Olof Svensson Tingsryd HSC 2 14 30 7 7 10 68 27 13 17 14 34 105 173
7 Olle Nilsson Tingsryd HSC 2 7 7 40 14 20 88 34 6 14 13 13 80 168
8 Roland Sjöstrand Tingsryd HSC 3 24 20 40 10 7 101 3 20 17 24 0 64 165
9 Inger Andersson Korpen Nybro 10 7 37 17 20 91 17 7 17 14 17 72 163
10 Lasse Nilsson Värends HSK 1 7 3 34 3 14 61 37 10 30 14 7 98 159
11 Börje Carlsson Korpen Åseda 2 17 3 7 14 17 58 30 10 30 17 13 100 158
12 Catharina Törneås Tingsryd HSC 2 0 14 27 20 7 68 21 7 10 14 27 79 147
13 Ronny Lundberg Lanternan BC 1 14 6 24 6 24 74 29 7 3 17 13 69 143
14 Anita Jägerklo Korpen Nybro 20 0 7 34 3 64 20 0 40 7 7 74 138
15 Kent Eriksson Dynapac HSC 3 7 10 10 7 13 47 34 16 21 10 10 91 138
16 Henry Johansson Korpen Åseda 2 7 10 0 34 10 61 21 20 13 7 13 74 135
17 Lejla Sisic VHSK Minior :) 7 3 21 28 7 66 17 20 7 7 14 65 131
18 Alf Svensson Korpen Åseda 2 14 7 7 6 21 55 0 30 3 7 26 66 121
19 Peter Karlsson Sibbamåla IF 14 14 7 3 3 41 7 6 17 24 7 61 102
20 Kim Nilsson Tingsryd HSC 1 10 14 10 14 6 54 17 3 3 7 14 44 98
21 Ulf Seyer AlvesLant 7 14 10 7 3 41 6 16 0 20 7 49 90
22 Jimmy Karlsson Dynapac HSC 3 27 0 10 7 3 47 7 7 17 0 10 41 88
23 Ingegerd Sjöstrand Tingsryd HSC 2 13 7 3 7 0 30 0 7 34 0 14 55 85
24 Christer Brincner Brf Bågen Moheda 3 17 0 7 7 34 3 0 0 0 10 13 47
25 Anne Bengs Brf Bågen Moheda 0 0 7 7 0 14 0 10 7 7 0 24 38

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Jonathan Karlsson Tingsryd HSC 3 37 30 17 24 33 141 37 3 14 27 30 111 252
2 Lukas Bern Dynapac HSC 3 44 17 24 26 0 111 28 14 7 7 13 69 180

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta HSK 7 34 47 17 28 133 13 57 3 3 20 96 229
2 Emelie Sjöberg-Brincner VHSK Minior 0 0 27 3 0 30 7 3 14 7 37 68 98
3 Nathalie Jonasson VHSK Minior 3 17 3 7 7 37 3 7 10 27 0 47 84
4 Elin Edlund Dynapac HSC 7 3 7 10 7 34 0 14 14 0 0 28 62
5 Emil Sisic VHSK Minior 3 14 14 0 0 31 0 3 3 3 10 19 50
6 Linnea Gneupel Sibbamåla IF 6 7 0 10 0 23 20 0 0 0 0 20 43
7 Julius Gneupel Sibbamåla IF 0 0 0 0 10 10 0 3 10 3 7 23 33



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2018
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se