Banner


Resultat
SM ute 2014

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Dynapac 1 129 122 145 90 147 633 159 139 209 182 73 762 1395
2 Carlscrona 139 113 121 147 138 658 90 128 148 145 135 646 1304
3 Lessebo Hsk 93 115 121 109 141 579 118 110 184 124 178 714 1293
4 Växjö Hsk 1 130 73 70 125 171 569 88 176 101 154 172 691 1260
5 Sibbamåla 1 101 78 122 134 65 500 115 155 126 96 150 642 1142
6 Dynapac 2 61 121 154 111 133 580 111 64 84 192 89 540 1120
7 Lanternan 132 109 91 80 82 494 109 82 108 137 89 525 1019
8 Tingsryd Hsc 1 74 104 101 70 105 454 111 125 126 110 74 546 1000
9 Korpen Åseda 112 78 122 53 136 501 103 125 101 78 85 492 993
10 Korpen Nybro 71 98 119 134 85 507 47 72 93 140 96 448 955
11 Tingsryd Hsc 2 85 105 130 68 58 446 88 89 94 63 78 412 858
12 Team Sketnabäck 104 64 111 50 135 464 68 87 81 51 100 387 851
13 Växjö Hsk 2 154 74 54 68 98 448 43 44 103 92 76 358 806
14 Sibbamåla 2 81 95 99 57 68 400 44 72 96 89 65 366 766
15 Dynapac 3 101 68 81 81 47 378 55 91 37 68 70 321 699

Herr
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 44 70 57 9 48 228 63 48 44 35 29 219 447
2 Leif Ahlex Lessebo Hsk 3 50 53 74 23 203 41 87 23 23 36 210 413
3 Olle Ottosson Dynapac 21 50 14 83 20 188 13 37 74 33 50 207 395
4 Tomas Lindahl Korpen Åseda 30 66 54 36 54 240 40 3 23 61 28 155 395
5 Tobias Gneupel Sibbamåla 61 40 21 24 74 220 24 36 34 23 48 165 385
6 Paul Karlsson Lessebo Hsk 23 20 54 21 67 185 70 3 34 48 40 195 380
7 Matz Karlsson Korpen Åseda 30 40 27 37 28 162 31 54 31 26 67 209 371
8 Jabir Malghouth Växjö Hsk 27 27 30 50 44 178 41 67 24 10 48 190 368
9 Bo Fransson Lessebo Hsk 28 47 24 33 10 142 26 48 31 54 67 226 368
10 Lasse Brincner Värends Hsk 30 24 61 34 67 216 17 40 30 27 34 148 364
11 Leo Andersson Carlskrona 16 61 37 44 23 181 27 41 24 44 28 164 345
12 Robert Johansson Lessebo Hsk 67 37 17 41 21 183 47 23 24 54 0 148 331
13 Roy Dahlén Dynapac 24 0 47 48 16 135 44 34 43 34 40 195 330
14 Sebastian Vainikka Team Sketnabäck 23 24 33 24 37 141 63 47 16 34 9 169 310
15 Ingvar Eriksson Carlskrona 7 36 30 14 40 127 33 35 37 34 40 179 306
16 Peter Olsson Dynapac 33 20 20 30 13 116 34 41 31 41 24 171 287
17 Kent Vikström Växjö Hsk 41 13 14 31 41 140 16 27 34 35 34 146 286
18 Göran Persson Dynapac 30 27 34 24 34 149 37 40 23 20 17 137 286
19 Gert Karlsson Korpen Åseda 37 14 57 14 37 159 24 20 40 20 20 124 283
20 Bo Petersson Korpen Nybro 20 30 20 10 16 96 17 57 29 14 63 180 276
21 Johan Johansson Tingsryd Hsc 14 13 31 48 35 141 17 13 48 34 20 132 273
22 Christer Blomgren Lanternan 7 27 67 34 10 145 3 50 27 35 9 124 269
23 Matthias Gneupel Sibbamåla 23 44 34 26 24 151 27 20 41 23 3 114 265
24 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 35 20 41 24 70 190 21 7 10 14 21 73 263
25 Peter Edlund Dynapac 24 35 7 23 10 99 21 44 20 21 57 163 262
26 Martin Björklund Team Sketnabäck 33 41 7 7 37 125 27 27 41 21 20 136 261
27 Hans Lundqvist Alvesta 28 35 17 20 23 123 34 24 21 20 34 133 256
28 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 20 17 10 43 23 113 30 47 17 30 10 134 247
29 Jan Petersson Lanternan 0 27 21 34 28 110 17 34 30 48 3 132 242
30 Bertil Westergren Växjö Hsk 43 34 10 43 10 140 6 21 30 17 27 101 241
31 Thomas Dahl Växjö Hsk 23 20 21 14 33 111 14 41 20 17 34 126 237
32 Mikael Belsing Sibbamåla 17 21 31 14 34 117 16 31 0 26 37 110 227
33 Anders Johansson Dynapac 13 33 17 20 23 106 6 29 14 40 30 119 225
34 Christer Brincner Brf Bågen 9 26 17 43 34 129 17 27 7 17 20 88 217
35 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 34 37 0 0 30 101 20 14 10 21 47 112 213
36 Berndt Pettersson Lanternan 17 29 34 20 21 121 21 24 7 7 30 89 210
37 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 27 7 14 37 23 108 24 24 10 24 17 99 207
38 Kjell Rydh Korpen Nybro 21 17 14 10 30 92 27 27 24 13 13 104 196
39 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 7 27 27 7 24 92 17 31 21 0 30 99 191
40 Stefan Tollstam Dynapac 7 7 14 40 33 101 17 20 12 17 23 89 190
41 Ronny Lundberg Lanternan 30 24 13 21 17 105 24 23 20 7 10 84 189
42 Roy Johansson Lanternan 14 7 14 34 30 99 17 20 21 6 20 84 183
43 Sune Carlsson Växjö Hsk 14 14 17 13 27 85 13 26 21 14 21 95 180
44 Christer Grahn Lanternan 6 14 35 14 10 79 14 27 10 30 20 101 180
45 Robert Sjöberg Team Sketnabäck 7 50 10 27 6 100 21 17 10 7 17 72 172
46 Peter Karlsson Sibbamåla 3 24 30 9 27 93 10 14 26 13 14 77 170
47 Lennart Karlsson Lanternan 40 27 0 33 16 116 3 13 27 6 3 52 168
48 Ulf Seyer Alvesta 3 27 30 13 23 96 21 3 7 24 10 65 161
49 Rickard Holgersson Team Sketnabäck 14 21 6 10 13 64 30 28 3 14 14 89 153
50 Lukas Bern Dynapac 3 26 14 10 14 67 21 16 10 27 7 81 148
51 Risto Selming Korpen Nybro 13 14 10 14 14 65 27 21 0 10 21 79 144
52 Christian Balsiger Brf Bågen 3 17 7 24 17 68 14 17 24 6 14 75 143
53 Morgan Jonasson Sibbamåla 14 21 14 14 9 72 6 24 7 3 14 54 126
54 Göran Brincner Brf Bågen 20 3 7 14 0 44 34 14 7 7 14 76 120
55 Niclas Gunnarsson Sibbamåla 6 7 17 7 7 44 23 7 14 3 27 74 118
56 Morgan Atle Dynapac 7 20 7 17 7 58 3 14 10 20 7 54 112

Dam
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Maj -Britt Jarl Växjö Hsk 33 50 34 20 53 190 27 10 30 13 41 121 311
2 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 50 21 40 14 3 128 14 28 34 21 20 117 245
3 Clara Larsson Värends Hsk 53 13 37 34 14 151 17 34 0 24 14 89 240
4 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 24 17 24 37 14 116 3 30 13 10 54 110 226
5 Inga-Lill Stür Lessebo Hsk 33 7 44 31 14 129 14 20 34 21 7 96 225
6 Maire Johansson Växjö Hsk 30 23 13 10 28 104 20 30 7 54 7 118 222
7 Carina Gneupel Sibbamåla 14 27 21 47 26 135 7 27 23 0 21 78 213
8 Solveig Brincner Brf Bågen 7 27 21 7 17 79 7 50 10 3 34 104 183
9 Louise Tollstam Dynapac 20 50 10 14 14 108 14 10 0 27 21 72 180
10 Ingegerd Pettersson Lanternan 34 7 13 21 27 102 10 14 21 23 7 75 177
11 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 10 17 6 7 10 50 17 21 10 21 44 113 163
12 Solveig Axelsson Alvesta 10 10 17 14 34 85 3 21 7 10 27 68 153
13 Ulrika Rydell Blomman 10 0 43 23 20 96 17 10 17 0 3 47 143
14 Karin Gullbrand Värends Hsk 17 7 6 7 7 44 21 34 0 10 14 79 123
15 Favor Karlsson Korpen Åseda 27 7 0 14 28 76 7 0 7 14 3 31 107
16 Jonna Sjöberg Dynapac 10 7 7 10 7 41 6 3 7 23 21 60 101

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Elin Olsson Dynapac 10 37 7 3 10 67 40 47 17 34 21 159 226
2 Jonathan Karlsson Tingsryd Hsc 67 20 0 10 6 103 13 10 24 21 31 99 202
3 Linnea Gneupel Sibbamåla 10 14 27 0 7 58 0 17 7 20 20 64 122

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta 41 17 27 7 10 102 20 34 21 14 30 119 221
2 Kevin Rydell Värends Hsk 0 30 7 3 3 43 0 7 10 3 7 27 70

Dubbel
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Peter Olsson/Stefan Tollstam Dynapac 1 94 37 84 49 93 357 98 88 108 98 40 432 789
2 Sandor Bodi/Jabir Malghouth Växjö Hsk 1 100 42 43 57 131 373 67 75 67 74 101 384 757
3 Robert Johansson/Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 42 48 74 48 98 310 105 74 114 58 91 442 752
4 Matthias Gneupel/Tobias Gneupel Sibbamåla 1 74 44 75 104 34 331 101 67 85 61 80 394 725
5 Ingvar Eriksson/Leif Sundahl Carlskrona 95 54 67 96 87 399 61 75 64 50 70 320 719
6 Peter Edlund/Mattias Olsson Dynapac 2 41 70 90 71 88 360 60 31 47 94 51 283 643
7 Olle Ottossson/Göran Persson Dynapac 1 35 85 61 41 54 276 61 51 101 84 33 330 606
8 Gert Karlsson/Tomas Lindahl Korpen Åseda 41 47 88 30 61 267 82 87 57 34 64 324 591
9 Christer Blomgren/Berndt Pettersson Lanternan 77 62 54 34 24 251 65 51 71 97 52 336 587
10 Leo Andersson/Kent Sundahl Carlskrona 44 59 54 51 51 259 29 53 84 95 65 326 585
11 Bo Fransson/Leif Ahlex Lessebo Hsk 51 67 47 61 43 269 13 36 70 66 87 272 541
12 Bo Petersson/Risto Selming Korpen Nybro 51 57 38 80 41 267 40 41 55 71 55 262 529
13 Maj-Britt Jarl/Thomas Dahl Växjö Hsk 1 30 31 27 68 40 196 21 101 34 80 71 307 503
14 Olle Nilsson/Christina Holmberg Tingsryd Hsc 2 35 65 44 23 35 202 48 55 82 58 52 295 497
15 Jonathan Karlsson/Jan Lundin Tingsryd Hsc 2 58 64 83 35 31 271 47 47 45 26 47 212 483
16 Paul Karlsson/Johnny Petersson Flygtseniorerna 50 71 30 40 34 225 33 71 53 47 51 255 480
17 Roy Dahlén/Anders Johansson Dynapac 2 20 51 64 40 45 220 51 33 37 98 38 257 477
18 Lisbeth Nygaard-Karlsson/Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 2 22 35 71 36 30 194 40 55 62 55 40 252 446
19 Sebastian Vainikka/Robert Sjöberg Team Sketnabäck 31 37 58 37 48 211 47 50 61 24 52 234 445
20 Bengt-Erik Holmberg/Johan Johansson Tingsryd Hsc 1 44 45 33 44 67 233 64 57 31 34 13 199 432
21 Jan Pettersson/Ingegerd Pettersson Lanternan 55 47 37 46 58 243 44 31 37 40 37 189 432
22 Nils-Åke Hansson/Inger Andersson Korpen Nybro 20 41 81 54 44 240 7 31 38 69 41 186 426
23 Kent Vikström/Bertil Westergren Växjö Hsk 2 55 16 37 34 64 206 20 37 61 55 41 214 420
24 Morgan Jonasson/Mikael Belsing Sibbamåla 2 51 51 44 13 58 217 6 55 41 51 41 194 411
25 Linda Belsing/Carina Gneupel Sibbamåla 1 27 68 67 34 21 217 14 54 38 38 49 193 410
26 Richard Holgersson/Martin Björklund Team Sketnabäck 73 27 53 13 87 253 21 37 20 27 48 153 406
27 Favor Karlsson/Matz Karlsson Korpen Åseda 71 31 34 23 75 234 21 38 44 44 21 168 402
28 Lukas Bern/Morgan Atle Dynapac 3 67 21 68 53 30 239 24 44 27 37 27 159 398
29 Jonna Sjöberg/Linnea Gneupel Sibbamåla 30 37 40 40 20 167 41 35 44 51 57 228 395
30 Lasse Brincner/Karin Gullbrand Värends Hsk 48 13 23 24 27 135 46 54 77 58 24 259 394
31 Maire Johansson/Sune Carlsson Växjö Hsk 2 99 58 17 34 34 242 23 7 42 37 35 144 386
32 Peter Karlsson/Niclas Gunnarsson Sibbamåla 1 30 10 35 40 20 135 38 51 58 35 45 227 362
33 Elin Olsson/Louise Tollstam Dynapac 3 34 47 13 28 17 139 31 47 10 31 43 162 301

Mixed
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Maj -Britt Jarl/Jabir Malghouth Växjö Hsk 60 77 64 70 97 368 68 77 54 23 89 311 679
2 Sandor Bodi/Maire Johansson Växjö Hsk 74 93 70 19 76 332 83 78 51 89 36 337 669
3 Leif Ahlex/Kerstin Johansson Lessebo Hsk 53 71 93 88 26 331 55 115 57 44 56 327 658
4 Carina Gneupel/Tobias Gneupel Sibbamåla 75 67 42 71 100 355 31 63 57 23 69 243 598
5 Ulrika Rydell/Paul Karlsson Lessebo Hsk 33 20 97 44 87 281 87 13 51 48 43 242 523
6 Tomas Lindahl/Favor Karlsson Korpen Åseda 57 73 54 50 82 316 47 3 30 75 31 186 502
7 Johan Johansson/Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 38 30 55 85 49 257 20 43 61 44 74 242 499
8 Elin Olsson/Peter Edlund Dynapac 34 72 14 26 20 166 61 91 37 55 78 322 488
9 Lasse Brincner/Karin Gullbrand Värends Hsk 47 31 67 41 74 260 38 74 30 37 48 227 487
10 Jörgen Holmqvist/Inga-Lill Stür Lessebo Hsk 53 24 54 74 37 242 44 67 51 51 17 230 472
11 Louise Tollstam/Peter Olsson Dynapac 53 70 30 44 27 224 48 51 31 68 45 243 467
12 Christina Holmberg/Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 45 37 47 31 80 240 38 28 20 35 65 186 426
13 Ingegerd Pettersson/Jan Petersson Lanternan 34 34 34 55 55 212 27 48 51 71 10 207 419
14 Sebastian Vainikka/Jonna Sjöberg Dynapac 33 31 40 34 44 182 69 50 23 57 30 229 411
15 Solveig Axelsson/Hans Lundqvist Alvesta 38 45 34 34 57 208 37 45 28 30 61 201 409
16 Solveig Brincner/Christer Brincner Brf Bågen 16 53 38 50 51 208 24 77 17 20 54 192 400
17 Matthias Gneupel/Linnea Gneupel Sibbamåla 33 58 61 26 31 209 27 37 48 43 23 178 387
18 Clara Larsson/Christian Balsiger Brf Bågen 56 30 44 58 31 219 31 51 24 30 28 164 383

Klass 1 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Ingvar Eriksson Carlskrona 41 44 40 83 70 278 33 21 50 41 43 188 466
2 Sandor Bodi Växjö Hsk 1 57 28 13 44 70 212 30 41 44 53 61 229 441
3 Tobias Gneupel Sibbamåla 1 40 27 27 67 20 181 44 44 41 54 67 250 431
4 Peter Olsson Dynapac 1 27 16 31 28 43 145 48 61 48 61 30 248 393
5 Tomas Lindahl Korpen Åseda 34 10 41 20 34 139 54 54 34 20 37 199 338
6 Jabir Malghouth Växjö Hsk 1 43 14 30 13 61 161 37 34 23 21 40 155 316
7 Olle Ottossson Dynapac 1 14 44 24 10 37 129 44 37 54 40 10 185 314
8 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 1 23 31 20 47 10 131 12 47 21 53 47 180 311
9 Kent Sundahl Carlskrona 34 23 30 27 27 141 13 37 54 21 37 162 303
10 Leo Andersson Carlskrona 10 36 24 24 24 118 16 16 30 74 28 164 282
11 Matz Karlsson Korpen Åseda 30 24 20 20 61 155 21 28 24 17 21 111 266
12 Leif Sundahl Carlskrona 54 10 27 13 17 121 28 54 14 9 27 132 253
13 Gert Karlsson Korpen Åseda 7 37 47 10 27 128 28 33 23 14 27 125 253
14 Johan Johansson Tingsryd Hsc 1 10 21 6 14 40 91 14 13 7 17 6 57 148

Klass 1 söndag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 44 70 57 9 48 228 63 48 44 35 29 219 447
2 Olle Ottosson Dynapac 21 50 14 83 20 188 13 37 74 33 50 207 395
3 Tomas Lindahl Korpen Åseda 30 66 54 36 54 240 40 3 23 61 28 155 395
4 Tobias Gneupel Sibbamåla 61 40 21 24 74 220 24 36 34 23 48 165 385
5 Matz Karlsson Korpen Åseda 30 40 27 37 28 162 31 54 31 26 67 209 371
6 Jabir Malghouth Växjö Hsk 27 27 30 50 44 178 41 67 24 10 48 190 368
7 Leo Andersson Carlskrona 16 61 37 44 23 181 27 41 24 44 28 164 345
8 Maj -Britt Jarl Växjö Hsk 33 50 34 20 53 190 27 10 30 13 41 121 311
9 Ingvar Eriksson Carlskrona 7 36 30 14 40 127 33 35 37 34 40 179 306
10 Peter Olsson Dynapac 33 20 20 30 13 116 34 41 31 41 24 171 287
11 Gert Karlsson Korpen Åseda 37 14 57 14 37 159 24 20 40 20 20 124 283
12 Johan Johansson Tingsryd Hsc 14 13 31 48 35 141 17 13 48 34 20 132 273

Klass 2 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Robert Johansson Lessebo Hsk 28 14 44 31 54 171 61 48 74 21 54 258 429
2 Stefan Tollstam Dynapac 1 67 21 53 21 50 212 50 27 60 37 10 184 396
3 Berndt Pettersson Lanternan 50 41 37 21 7 156 48 44 37 34 24 187 343
4 Peter Edlund Dynapac 2 34 53 50 21 54 212 17 14 37 40 17 125 337
5 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 14 34 30 17 44 139 44 26 40 37 37 184 323
6 Leif Ahlex Lessebo Hsk 30 37 30 48 10 155 0 24 57 23 50 154 309
7 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 1 9 28 47 23 17 124 33 34 34 48 33 182 306
8 Mattias Olsson Dynapac 2 7 17 40 50 34 148 43 17 10 54 34 158 306
9 Matthias Gneupel Sibbamåla 1 34 17 48 37 14 150 57 23 44 7 13 144 294
10 Göran Persson Dynapac 1 21 41 37 31 17 147 17 14 47 44 23 145 292
11 Roy Dahlén Dynapac 2 7 17 41 14 35 114 34 17 20 41 17 129 243
12 Anders Johansson Dynapac 2 13 34 23 26 10 106 17 16 17 57 21 128 234
13 Bo Fransson Lessebo Hsk 21 30 17 13 33 114 13 12 13 43 37 118 232
14 Lasse Brincner Värends Hsk 27 13 23 17 13 93 23 27 50 17 3 120 213
15 Maire Johansson Växjö Hsk 2 49 17 10 27 20 123 9 7 35 10 21 82 205

Klass 2 söndag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Leif Ahlex Lessebo Hsk 3 50 53 74 23 203 41 87 23 23 36 210 413
2 Bo Fransson Lessebo Hsk 28 47 24 33 10 142 26 48 31 54 67 226 368
3 Lasse Brincner Värends Hsk 30 24 61 34 67 216 17 40 30 27 34 148 364
4 Robert Johansson Lessebo Hsk 67 37 17 41 21 183 47 23 24 54 0 148 331
5 Roy Dahlén Dynapac 24 0 47 48 16 135 44 34 43 34 40 195 330
6 Göran Persson Dynapac 30 27 34 24 34 149 37 40 23 20 17 137 286
7 Matthias Gneupel Sibbamåla 23 44 34 26 24 151 27 20 41 23 3 114 265
8 Peter Edlund Dynapac 24 35 7 23 10 99 21 44 20 21 57 163 262
9 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 20 17 10 43 23 113 30 47 17 30 10 134 247
10 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 50 21 40 14 3 128 14 28 34 21 20 117 245
11 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 24 17 24 37 14 116 3 30 13 10 54 110 226
12 Inga-Lill Stür Lessebo Hsk 33 7 44 31 14 129 14 20 34 21 7 96 225
13 Anders Johansson Dynapac 13 33 17 20 23 106 6 29 14 40 30 119 225
14 Maire Johansson Växjö Hsk 30 23 13 10 28 104 20 30 7 54 7 118 222
15 Berndt Pettersson Lanternan 17 29 34 20 21 121 21 24 7 7 30 89 210
16 Stefan Tollstam Dynapac 7 7 14 40 33 101 17 20 12 17 23 89 190
17 Roy Johansson Lanternan 14 7 14 34 30 99 17 20 21 6 20 84 183

Klass 3 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Paul Karlsson Lessebo Hsk 33 41 20 33 20 147 10 37 30 37 48 162 309
2 Carina Gneupel Sibbamåla 1 17 34 47 27 21 146 7 54 24 28 35 148 294
3 Ronny Lundberg Lanternan 24 28 47 41 54 194 21 24 20 20 14 99 293
4 Bo Petersson Korpen Nybro 17 24 21 46 27 135 37 20 20 47 27 151 286
5 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 1 34 24 27 30 27 142 50 44 24 17 7 142 284
6 Sebastian Vainikka Team Sketnabäck 17 20 34 21 34 126 41 30 41 3 17 132 258
7 Lukas Bern Dynapac 3 44 14 27 23 23 131 10 34 27 30 20 121 252
8 Christer Blomgren Lanternan 27 21 17 13 17 95 17 7 34 63 28 149 244
9 Risto Selming Korpen Nybro 34 33 17 34 14 132 3 21 35 24 28 111 243
10 Morgan Jonasson Sibbamåla 2 21 31 23 10 48 133 6 21 20 37 20 104 237
11 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 2 14 34 23 20 14 105 34 21 21 30 24 130 235
12 Kent Vikström Växjö Hsk 2 14 10 13 20 37 94 13 7 41 41 34 136 230
13 Jan Pettersson Lanternan 34 30 23 33 28 148 24 14 0 13 21 72 220
14 Ingegerd Pettersson Lanternan 21 17 14 13 30 95 20 17 37 27 16 117 212
15 Thomas Dahl Växjö Hsk 1 7 0 7 21 30 65 9 54 13 27 24 127 192
16 Bertil Westergren Växjö Hsk 2 41 6 24 14 27 112 7 30 20 14 7 78 190
17 Sune Carlsson Växjö Hsk 2 50 41 7 7 14 119 14 0 7 27 14 62 181
18 Niclas Gunnarsson Sibbamåla 1 10 0 0 3 10 23 7 34 17 7 35 100 123

Klass 3 söndag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Paul Karlsson Lessebo Hsk 23 20 54 21 67 185 70 3 34 48 40 195 380
2 Sebastian Vainikka Team Sketnabäck 23 24 33 24 37 141 63 47 16 34 9 169 310
3 Kent Vikström Växjö Hsk 41 13 14 31 41 140 16 27 34 35 34 146 286
4 Bo Petersson Korpen Nybro 20 30 20 10 16 96 17 57 29 14 63 180 276
5 Christer Blomgren Lanternan 7 27 67 34 10 145 3 50 27 35 9 124 269
6 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 35 20 41 24 70 190 21 7 10 14 21 73 263
7 Hans Lundqvist Alvesta 28 35 17 20 23 123 34 24 21 20 34 133 256
8 Jan Petersson Lanternan 0 27 21 34 28 110 17 34 30 48 3 132 242
9 Bertil Westergren Växjö Hsk 43 34 10 43 10 140 6 21 30 17 27 101 241
10 Clara Larsson Värends Hsk 53 13 37 34 14 151 17 34 0 24 14 89 240
11 Thomas Dahl Växjö Hsk 23 20 21 14 33 111 14 41 20 17 34 126 237
12 Carina Gneupel Sibbamåla 14 27 21 47 26 135 7 27 23 0 21 78 213
13 Ronny Lundberg Lanternan 30 24 13 21 17 105 24 23 20 7 10 84 189
14 Sune Carlsson Växjö Hsk 14 14 17 13 27 85 13 26 21 14 21 95 180
15 Christer Grahn Lanternan 6 14 35 14 10 79 14 27 10 30 20 101 180
16 Ingegerd Pettersson Lanternan 34 7 13 21 27 102 10 14 21 23 7 75 177
17 Lennart Karlsson Lanternan 40 27 0 33 16 116 3 13 27 6 3 52 168
18 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 10 17 6 7 10 50 17 21 10 21 44 113 163
19 Solveig Axelsson Alvesta 10 10 17 14 34 85 3 21 7 10 27 68 153
20 Lukas Bern Dynapac 3 26 14 10 14 67 21 16 10 27 7 81 148
21 Risto Selming Korpen Nybro 13 14 10 14 14 65 27 21 0 10 21 79 144
22 Christian Balsiger Brf Bågen 3 17 7 24 17 68 14 17 24 6 14 75 143
23 Morgan Jonasson Sibbamåla 14 21 14 14 9 72 6 24 7 3 14 54 126
24 Niclas Gunnarsson Sibbamåla 6 7 17 7 7 44 23 7 14 3 27 74 118

Klass 4 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Jan Lundin Tingsryd Hsc 2 31 34 67 21 17 170 24 23 17 20 34 118 288
2 Inger Andersson Korpen Nybro 7 34 48 47 27 163 7 17 28 41 28 121 284
3 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 1 21 31 21 3 21 97 14 34 61 28 28 165 262
4 Martin Björklund Team Sketnabäck 63 13 30 10 46 162 7 27 14 17 27 92 254
5 Jonna Sjöberg Dynapac Hsc 20 30 33 23 3 109 21 14 34 24 47 140 249
6 Peter Karlsson Sibbamåla 2 20 10 35 37 10 112 31 17 41 28 10 127 239
7 Jonathan Karlsson Tingsryd Hsc 2 27 30 16 14 14 101 23 24 28 6 13 94 195
8 Robert Sjöberg Team Sketnabäck 14 17 24 16 14 85 6 20 20 21 35 102 187
9 Louise Tollstam Dynapac 3 10 37 13 21 0 81 21 34 3 17 30 105 186
10 Karin Gullbrand Värends Hsk 21 0 0 7 14 42 23 27 27 41 21 139 181
11 Mikael Belsing Sibbamåla 2 30 20 21 3 10 84 0 34 21 14 21 90 174
12 Johnny Petersson Flygtseniorerna 17 30 10 7 14 78 23 34 23 10 3 93 171
13 Richard Holgersson Team Sketnabäck 10 14 23 3 41 91 14 10 6 10 21 61 152
14 Morgan Atle Dynapac 3 23 7 41 30 7 108 14 10 0 7 7 38 146
15 Linnea Gneupel Sibbamåla 10 7 7 17 17 58 20 21 10 27 10 88 146
16 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 13 7 33 7 17 77 0 14 10 28 13 65 142
17 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 2 13 7 24 13 13 70 7 21 28 7 7 70 140
18 Favor Karlsson Korpen Åseda 41 7 14 3 14 79 0 10 20 27 0 57 136
19 Linda Belsing Sibbamåla 2 10 34 20 7 0 71 7 0 14 10 14 45 116
20 Elin Olsson Dynapac 3 24 10 0 7 17 58 10 13 7 14 13 57 115

Klass 4 söndag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Martin Björklund Team Sketnabäck 33 41 7 7 37 125 27 27 41 21 20 136 261
2 Mikael Belsing Sibbamåla 17 21 31 14 34 117 16 31 0 26 37 110 227
3 Elin Olsson Dynapac 10 37 7 3 10 67 40 47 17 34 21 159 226
4 Christer Brincner Brf Bågen 9 26 17 43 34 129 17 27 7 17 20 88 217
5 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 34 37 0 0 30 101 20 14 10 21 47 112 213
6 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 27 7 14 37 23 108 24 24 10 24 17 99 207
7 Jonathan Karlsson Tingsryd Hsc 67 20 0 10 6 103 13 10 24 21 31 99 202
8 Kjell Rydh Korpen Nybro 21 17 14 10 30 92 27 27 24 13 13 104 196
9 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 7 27 27 7 24 92 17 31 21 0 30 99 191
10 Solveig Brincner Brf Bågen 7 27 21 7 17 79 7 50 10 3 34 104 183
11 Louise Tollstam Dynapac 20 50 10 14 14 108 14 10 0 27 21 72 180
12 Robert Sjöberg Team Sketnabäck 7 50 10 27 6 100 21 17 10 7 17 72 172
13 Peter Karlsson Sibbamåla 3 24 30 9 27 93 10 14 26 13 14 77 170
14 Ulf Seyer Alvesta 3 27 30 13 23 96 21 3 7 24 10 65 161
15 Rickard Holgersson Team Sketnabäck 14 21 6 10 13 64 30 28 3 14 14 89 153
16 Ulrika Rydell Blomman 10 0 43 23 20 96 17 10 17 0 3 47 143
17 Karin Gullbrand Värends Hsk 17 7 6 7 7 44 21 34 0 10 14 79 123
18 Linnea Gneupel Sibbamåla 10 14 27 0 7 58 0 17 7 20 20 64 122
19 Göran Brincner Brf Bågen 20 3 7 14 0 44 34 14 7 7 14 76 120
20 Morgan Atle Dynapac 7 20 7 17 7 58 3 14 10 20 7 54 112
21 Favor Karlsson Korpen Åseda 27 7 0 14 28 76 7 0 7 14 3 31 107
22 Jonna Sjöberg Dynapac 10 7 7 10 7 41 6 3 7 23 21 60 101

Alla individuella lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Ingvar Eriksson Carlskrona 41 44 40 83 70 278 33 21 50 41 43 188 466
2 Sandor Bodi Växjö Hsk 1 57 28 13 44 70 212 30 41 44 53 61 229 441
3 Tobias Gneupel Sibbamåla 1 40 27 27 67 20 181 44 44 41 54 67 250 431
4 Robert Johansson Lessebo Hsk 28 14 44 31 54 171 61 48 74 21 54 258 429
5 Stefan Tollstam Dynapac 1 67 21 53 21 50 212 50 27 60 37 10 184 396
6 Peter Olsson Dynapac 1 27 16 31 28 43 145 48 61 48 61 30 248 393
7 Berndt Pettersson Lanternan 50 41 37 21 7 156 48 44 37 34 24 187 343
8 Tomas Lindahl Korpen Åseda 34 10 41 20 34 139 54 54 34 20 37 199 338
9 Peter Edlund Dynapac 2 34 53 50 21 54 212 17 14 37 40 17 125 337
10 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 14 34 30 17 44 139 44 26 40 37 37 184 323
11 Jabir Malghouth Växjö Hsk 1 43 14 30 13 61 161 37 34 23 21 40 155 316
12 Olle Ottossson Dynapac 1 14 44 24 10 37 129 44 37 54 40 10 185 314
13 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 1 23 31 20 47 10 131 12 47 21 53 47 180 311
14 Paul Karlsson Lessebo Hsk 33 41 20 33 20 147 10 37 30 37 48 162 309
15 Leif Ahlex Lessebo Hsk 30 37 30 48 10 155 0 24 57 23 50 154 309
16 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 1 9 28 47 23 17 124 33 34 34 48 33 182 306
17 Mattias Olsson Dynapac 2 7 17 40 50 34 148 43 17 10 54 34 158 306
18 Kent Sundahl Carlskrona 34 23 30 27 27 141 13 37 54 21 37 162 303
19 Matthias Gneupel Sibbamåla 1 34 17 48 37 14 150 57 23 44 7 13 144 294
20 Carina Gneupel Sibbamåla 1 17 34 47 27 21 146 7 54 24 28 35 148 294
21 Ronny Lundberg Lanternan 24 28 47 41 54 194 21 24 20 20 14 99 293
22 Göran Persson Dynapac 1 21 41 37 31 17 147 17 14 47 44 23 145 292
23 Jan Lundin Tingsryd Hsc 2 31 34 67 21 17 170 24 23 17 20 34 118 288
24 Bo Petersson Korpen Nybro 17 24 21 46 27 135 37 20 20 47 27 151 286
25 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 1 34 24 27 30 27 142 50 44 24 17 7 142 284
26 Inger Andersson Korpen Nybro 7 34 48 47 27 163 7 17 28 41 28 121 284
27 Leo Andersson Carlskrona 10 36 24 24 24 118 16 16 30 74 28 164 282
28 Matz Karlsson Korpen Åseda 30 24 20 20 61 155 21 28 24 17 21 111 266
29 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 1 21 31 21 3 21 97 14 34 61 28 28 165 262
30 Sebastian Vainikka Team Sketnabäck 17 20 34 21 34 126 41 30 41 3 17 132 258
31 Martin Björklund Team Sketnabäck 63 13 30 10 46 162 7 27 14 17 27 92 254
32 Leif Sundahl Carlskrona 54 10 27 13 17 121 28 54 14 9 27 132 253
33 Gert Karlsson Korpen Åseda 7 37 47 10 27 128 28 33 23 14 27 125 253
34 Lukas Bern Dynapac 3 44 14 27 23 23 131 10 34 27 30 20 121 252
35 Jonna Sjöberg Dynapac Hsc 20 30 33 23 3 109 21 14 34 24 47 140 249
36 Christer Blomgren Lanternan 27 21 17 13 17 95 17 7 34 63 28 149 244
37 Roy Dahlén Dynapac 2 7 17 41 14 35 114 34 17 20 41 17 129 243
38 Risto Selming Korpen Nybro 34 33 17 34 14 132 3 21 35 24 28 111 243
39 Peter Karlsson Sibbamåla 2 20 10 35 37 10 112 31 17 41 28 10 127 239
40 Morgan Jonasson Sibbamåla 2 21 31 23 10 48 133 6 21 20 37 20 104 237
41 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 2 14 34 23 20 14 105 34 21 21 30 24 130 235
42 Anders Johansson Dynapac 2 13 34 23 26 10 106 17 16 17 57 21 128 234
43 Bo Fransson Lessebo Hsk 21 30 17 13 33 114 13 12 13 43 37 118 232
44 Kent Vikström Växjö Hsk 2 14 10 13 20 37 94 13 7 41 41 34 136 230
45 Jan Pettersson Lanternan 34 30 23 33 28 148 24 14 0 13 21 72 220
46 Lasse Brincner Värends Hsk 27 13 23 17 13 93 23 27 50 17 3 120 213
47 Ingegerd Pettersson Lanternan 21 17 14 13 30 95 20 17 37 27 16 117 212
48 Maire Johansson Växjö Hsk 2 49 17 10 27 20 123 9 7 35 10 21 82 205
49 Jonathan Karlsson Tingsryd Hsc 2 27 30 16 14 14 101 23 24 28 6 13 94 195
50 Thomas Dahl Växjö Hsk 1 7 0 7 21 30 65 9 54 13 27 24 127 192
51 Bertil Westergren Växjö Hsk 2 41 6 24 14 27 112 7 30 20 14 7 78 190
52 Robert Sjöberg Team Sketnabäck 14 17 24 16 14 85 6 20 20 21 35 102 187
53 Louise Tollstam Dynapac 3 10 37 13 21 0 81 21 34 3 17 30 105 186
54 Sune Carlsson Växjö Hsk 2 50 41 7 7 14 119 14 0 7 27 14 62 181
55 Karin Gullbrand Värends Hsk 21 0 0 7 14 42 23 27 27 41 21 139 181
56 Mikael Belsing Sibbamåla 2 30 20 21 3 10 84 0 34 21 14 21 90 174
57 Johnny Petersson Flygtseniorerna 17 30 10 7 14 78 23 34 23 10 3 93 171
58 Richard Holgersson Team Sketnabäck 10 14 23 3 41 91 14 10 6 10 21 61 152
59 Johan Johansson Tingsryd Hsc 1 10 21 6 14 40 91 14 13 7 17 6 57 148
60 Morgan Atle Dynapac 3 23 7 41 30 7 108 14 10 0 7 7 38 146
61 Linnea Gneupel Sibbamåla 10 7 7 17 17 58 20 21 10 27 10 88 146
62 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 13 7 33 7 17 77 0 14 10 28 13 65 142
63 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 2 13 7 24 13 13 70 7 21 28 7 7 70 140
64 Favor Karlsson Korpen Åseda 41 7 14 3 14 79 0 10 20 27 0 57 136
65 Niclas Gunnarsson Sibbamåla 1 10 0 0 3 10 23 7 34 17 7 35 100 123
66 Linda Belsing Sibbamåla 2 10 34 20 7 0 71 7 0 14 10 14 45 116
67 Elin Olsson Dynapac 3 24 10 0 7 17 58 10 13 7 14 13 57 115

Alla individuella söndag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 44 70 57 9 48 228 63 48 44 35 29 219 447
2 Leif Ahlex Lessebo Hsk 3 50 53 74 23 203 41 87 23 23 36 210 413
3 Olle Ottosson Dynapac 21 50 14 83 20 188 13 37 74 33 50 207 395
4 Tomas Lindahl Korpen Åseda 30 66 54 36 54 240 40 3 23 61 28 155 395
5 Tobias Gneupel Sibbamåla 61 40 21 24 74 220 24 36 34 23 48 165 385
6 Paul Karlsson Lessebo Hsk 23 20 54 21 67 185 70 3 34 48 40 195 380
7 Matz Karlsson Korpen Åseda 30 40 27 37 28 162 31 54 31 26 67 209 371
8 Jabir Malghouth Växjö Hsk 27 27 30 50 44 178 41 67 24 10 48 190 368
9 Bo Fransson Lessebo Hsk 28 47 24 33 10 142 26 48 31 54 67 226 368
10 Lasse Brincner Värends Hsk 30 24 61 34 67 216 17 40 30 27 34 148 364
11 Leo Andersson Carlskrona 16 61 37 44 23 181 27 41 24 44 28 164 345
12 Robert Johansson Lessebo Hsk 67 37 17 41 21 183 47 23 24 54 0 148 331
13 Roy Dahlén Dynapac 24 0 47 48 16 135 44 34 43 34 40 195 330
14 Maj -Britt Jarl Växjö Hsk 33 50 34 20 53 190 27 10 30 13 41 121 311
15 Sebastian Vainikka Team Sketnabäck 23 24 33 24 37 141 63 47 16 34 9 169 310
16 Ingvar Eriksson Carlskrona 7 36 30 14 40 127 33 35 37 34 40 179 306
17 Peter Olsson Dynapac 33 20 20 30 13 116 34 41 31 41 24 171 287
18 Kent Vikström Växjö Hsk 41 13 14 31 41 140 16 27 34 35 34 146 286
19 Göran Persson Dynapac 30 27 34 24 34 149 37 40 23 20 17 137 286
20 Gert Karlsson Korpen Åseda 37 14 57 14 37 159 24 20 40 20 20 124 283
21 Bo Petersson Korpen Nybro 20 30 20 10 16 96 17 57 29 14 63 180 276
22 Johan Johansson Tingsryd Hsc 14 13 31 48 35 141 17 13 48 34 20 132 273
23 Christer Blomgren Lanternan 7 27 67 34 10 145 3 50 27 35 9 124 269
24 Matthias Gneupel Sibbamåla 23 44 34 26 24 151 27 20 41 23 3 114 265
25 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 35 20 41 24 70 190 21 7 10 14 21 73 263
26 Peter Edlund Dynapac 24 35 7 23 10 99 21 44 20 21 57 163 262
27 Martin Björklund Team Sketnabäck 33 41 7 7 37 125 27 27 41 21 20 136 261
28 Hans Lundqvist Alvesta 28 35 17 20 23 123 34 24 21 20 34 133 256
29 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 20 17 10 43 23 113 30 47 17 30 10 134 247
30 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 50 21 40 14 3 128 14 28 34 21 20 117 245
31 Jan Petersson Lanternan 0 27 21 34 28 110 17 34 30 48 3 132 242
32 Bertil Westergren Växjö Hsk 43 34 10 43 10 140 6 21 30 17 27 101 241
33 Clara Larsson Värends Hsk 53 13 37 34 14 151 17 34 0 24 14 89 240
34 Thomas Dahl Växjö Hsk 23 20 21 14 33 111 14 41 20 17 34 126 237
35 Mikael Belsing Sibbamåla 17 21 31 14 34 117 16 31 0 26 37 110 227
36 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 24 17 24 37 14 116 3 30 13 10 54 110 226
37 Elin Olsson Dynapac 10 37 7 3 10 67 40 47 17 34 21 159 226
38 Inga-Lill Stür Lessebo Hsk 33 7 44 31 14 129 14 20 34 21 7 96 225
39 Anders Johansson Dynapac 13 33 17 20 23 106 6 29 14 40 30 119 225
40 Maire Johansson Växjö Hsk 30 23 13 10 28 104 20 30 7 54 7 118 222
41 Alexander Lundqvist Alvesta 41 17 27 7 10 102 20 34 21 14 30 119 221
42 Christer Brincner Brf Bågen 9 26 17 43 34 129 17 27 7 17 20 88 217
43 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 34 37 0 0 30 101 20 14 10 21 47 112 213
44 Carina Gneupel Sibbamåla 14 27 21 47 26 135 7 27 23 0 21 78 213
45 Berndt Pettersson Lanternan 17 29 34 20 21 121 21 24 7 7 30 89 210
46 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 27 7 14 37 23 108 24 24 10 24 17 99 207
47 Jonathan Karlsson Tingsryd Hsc 67 20 0 10 6 103 13 10 24 21 31 99 202
48 Kjell Rydh Korpen Nybro 21 17 14 10 30 92 27 27 24 13 13 104 196
49 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 7 27 27 7 24 92 17 31 21 0 30 99 191
50 Stefan Tollstam Dynapac 7 7 14 40 33 101 17 20 12 17 23 89 190
51 Ronny Lundberg Lanternan 30 24 13 21 17 105 24 23 20 7 10 84 189
52 Solveig Brincner Brf Bågen 7 27 21 7 17 79 7 50 10 3 34 104 183
53 Roy Johansson Lanternan 14 7 14 34 30 99 17 20 21 6 20 84 183
54 Sune Carlsson Växjö Hsk 14 14 17 13 27 85 13 26 21 14 21 95 180
55 Louise Tollstam Dynapac 20 50 10 14 14 108 14 10 0 27 21 72 180
56 Christer Grahn Lanternan 6 14 35 14 10 79 14 27 10 30 20 101 180
57 Ingegerd Pettersson Lanternan 34 7 13 21 27 102 10 14 21 23 7 75 177
58 Robert Sjöberg Team Sketnabäck 7 50 10 27 6 100 21 17 10 7 17 72 172
59 Peter Karlsson Sibbamåla 3 24 30 9 27 93 10 14 26 13 14 77 170
60 Lennart Karlsson Lanternan 40 27 0 33 16 116 3 13 27 6 3 52 168
61 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 10 17 6 7 10 50 17 21 10 21 44 113 163
62 Ulf Seyer Alvesta 3 27 30 13 23 96 21 3 7 24 10 65 161
63 Solveig Axelsson Alvesta 10 10 17 14 34 85 3 21 7 10 27 68 153
64 Rickard Holgersson Team Sketnabäck 14 21 6 10 13 64 30 28 3 14 14 89 153
65 Lukas Bern Dynapac 3 26 14 10 14 67 21 16 10 27 7 81 148
66 Risto Selming Korpen Nybro 13 14 10 14 14 65 27 21 0 10 21 79 144
67 Ulrika Rydell Blomman 10 0 43 23 20 96 17 10 17 0 3 47 143
68 Christian Balsiger Brf Bågen 3 17 7 24 17 68 14 17 24 6 14 75 143
69 Morgan Jonasson Sibbamåla 14 21 14 14 9 72 6 24 7 3 14 54 126
70 Karin Gullbrand Värends Hsk 17 7 6 7 7 44 21 34 0 10 14 79 123
71 Linnea Gneupel Sibbamåla 10 14 27 0 7 58 0 17 7 20 20 64 122
72 Göran Brincner Brf Bågen 20 3 7 14 0 44 34 14 7 7 14 76 120
73 Niclas Gunnarsson Sibbamåla 6 7 17 7 7 44 23 7 14 3 27 74 118
74 Morgan Atle Dynapac 7 20 7 17 7 58 3 14 10 20 7 54 112
75 Favor Karlsson Korpen Åseda 27 7 0 14 28 76 7 0 7 14 3 31 107
76 Jonna Sjöberg Dynapac 10 7 7 10 7 41 6 3 7 23 21 60 101
77 Kevin Rydell Värends Hsk 0 30 7 3 3 43 0 7 10 3 7 27 70



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se