Banner


Resultat
SM ute 2016

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Carlscrona HSC 83 114 130 174 109 610 85 128 88 129 92 522 1132
2 Växjö HSK 1 86 67 121 154 141 569 80 168 97 80 83 508 1077
3 Sibbamåla IF 1 109 68 87 61 70 395 115 89 131 101 56 492 887
4 Lessebo HSK 135 61 65 81 54 396 92 99 79 71 108 449 845
5 Korpen Åseda 87 43 58 92 77 357 127 72 73 67 137 476 833
6 Dynapac HSC 1 85 104 67 94 68 418 74 90 56 101 82 403 821
7 Tingsryds HSC 1 64 58 126 70 70 388 53 80 92 101 85 411 799
8 Dynapac HSC 2 45 75 81 97 134 432 98 65 95 56 51 365 797
9 Dynapac HSC 3 121 60 51 44 71 347 58 77 111 105 97 448 795
10 Alvesta HSK 92 64 64 87 45 352 37 40 94 84 55 310 662
11 Lanternan Bc 1 85 58 93 68 61 365 50 40 80 74 44 288 653
12 Korpen Nybro 61 82 65 64 32 304 100 65 50 68 61 344 648
13 Värends HSK 1 42 27 68 64 70 271 93 44 63 75 92 367 638
14 Tingsryds HSC 2 28 89 105 21 97 340 65 26 81 64 54 290 630
15 Växjö HSK 2 58 57 32 61 36 244 64 80 56 102 31 333 577
16 Team Sketnabäck 64 77 61 55 44 301 24 49 73 74 43 263 564
17 Värends HSK 2 72 38 43 30 27 210 55 55 71 114 47 342 552
18 Lanternan Bc 2 99 34 43 27 46 249 33 68 88 72 37 298 547
19 Tingsryds HSC 3 88 14 103 64 66 335 63 40 54 37 16 210 545
20 HSK Tingzås 3 st 43 14 41 65 62 225 54 35 17 42 48 196 421
21 Sibbamåla IF 2 3st 31 41 54 84 16 226 20 34 24 25 31 134 360

Herr
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Leo Andersson Carlskrona Hsc 54 48 33 30 13 178 14 47 30 27 40 158 336
2 Gert Karlsson Korpen Åseda 34 28 28 50 0 140 67 41 24 37 23 192 332
3 Tobias Gneupel Sibbamåla 37 40 20 47 47 191 17 21 41 24 23 126 317
4 Sandor Bodi Växjö Hsk 36 34 21 48 10 149 20 35 33 41 13 142 291
5 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 14 47 17 21 33 132 21 37 33 46 21 158 290
6 Olle Ottosson Dynapac Hsc 20 28 14 13 24 99 20 34 37 33 57 181 280
7 Magnus Israelsson Sibbamåla 13 37 23 17 30 120 24 34 37 20 33 148 268
8 Matz Karlsson Korpen Åseda 48 17 17 13 32 127 37 20 17 27 37 138 265
9 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 13 37 30 17 7 104 16 23 41 30 48 158 262
10 Bo Petersson Korpen Nybro 10 30 37 30 10 117 34 47 27 21 10 139 256
11 Tomas Lindahl Korpen Åseda 21 16 44 43 24 148 27 13 13 34 16 103 251
12 Johan Johansson Tingsryd Hsc 10 24 37 30 24 125 20 41 14 30 10 115 240
13 Bo Fransson Lessebo Hsk 26 17 23 27 7 100 30 10 41 27 30 138 238
14 Paul Karlsson Lessebo Hsk 17 21 34 37 13 122 29 14 37 13 17 110 232
15 Anders Johansson Dynapac Hsc 17 3 24 16 47 107 17 57 37 3 7 121 228
16 Peter Olsson Dynapac Hsc 14 27 17 7 27 92 13 3 54 21 20 111 203
17 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 30 24 30 31 24 139 13 3 7 7 33 63 202
18 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 23 34 7 34 27 125 10 17 0 34 14 75 200
19 Hasse Johansson Tingsryd Hsc 14 21 14 7 27 83 34 21 0 41 17 113 196
20 Matthias Gneupel Sibbamåla 10 14 23 30 13 90 27 36 14 9 13 99 189
21 Peter Edlund Dynapac Hsc 0 13 10 30 33 86 23 0 30 21 27 101 187
22 Mattias Olsson Dynapac Hsc 34 17 17 27 10 105 10 21 24 6 20 81 186
23 Roy Dahlén Dynapac Hsc 34 10 14 6 28 92 9 37 7 26 10 89 181
24 Bengt Fabbeke Dynapac Hsc 3 14 26 37 27 107 23 20 3 6 10 62 169
25 Bela Bodi Växjö Hsk 30 7 6 20 10 73 17 30 16 13 17 93 166
26 Bengt Andersson Växjö Hsk 6 23 14 21 14 78 33 14 20 10 10 87 165
27 Lukas Bern Dynapac Hsc 7 10 20 6 27 70 17 7 33 14 21 92 162
28 Lasse Brincner Värends Hsk 20 17 26 20 21 104 20 10 3 13 10 56 160
29 Göran Persson Dynapac Hsc 20 7 24 14 17 82 14 10 7 20 27 78 160
30 Christian Balsinger Värends Hsk 23 3 7 3 24 60 26 17 7 33 17 100 160
31 Christer Brincner Värends Hsk 14 17 28 37 20 116 17 0 0 17 10 44 160
32 Göran Olofsson Korpen Nybro 21 17 24 28 14 104 3 24 3 13 7 50 154
33 Bo Andersson Hsk Tingzås 20 14 27 14 3 78 17 21 14 14 10 76 154
34 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 17 0 17 14 3 51 14 17 40 10 20 101 152
35 Håkan Larsson Tingsryd Hsc 3 26 6 3 24 62 7 20 21 14 27 89 151
36 Rickard åberg Alvesta Hsk 14 3 17 7 0 41 12 10 10 50 20 102 143
37 Stefan Tollstam Dynapac Hsc 20 7 10 27 0 64 10 30 24 0 14 78 142
38 Sune Olsson Korpen Nybro 20 30 13 9 3 75 14 34 3 6 7 64 139
39 Martin Antic Värends Hsk 0 30 7 17 0 54 0 54 14 7 6 81 135
40 Jan Petersson Lanternan 6 14 14 20 7 61 17 26 3 14 14 74 135
41 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 7 6 10 7 20 50 17 14 0 43 10 84 134
42 Bendt Pettersson Lanternan 21 10 7 7 14 59 7 33 7 10 17 74 133
43 Kasper Sjöberg Team Sketnabäck 0 10 10 3 0 23 7 27 14 54 7 109 132
44 Åke Bergkvist Tingsryd Hsc 14 10 0 21 13 58 0 34 10 17 10 71 129
45 Ronny Lundberg Lanternan 10 10 14 14 10 58 24 20 10 17 0 71 129
46 Sebastian Israelsson Sibbamåla 30 3 13 9 23 78 17 13 6 6 7 49 127
47 Christer Blomgren Lanternan 17 14 26 10 3 70 10 9 7 7 20 53 123
48 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 3 27 27 0 10 67 0 27 14 7 7 55 122
49 Robert Sjöberg Team Sketnabäck 13 7 20 3 14 57 14 0 13 20 17 64 121
50 Alf Svensson Korpen Åseda 17 7 14 3 27 68 7 0 17 10 14 48 116
51 Victor Holgersson Team Sketnabäck 6 7 23 10 10 56 0 17 20 13 7 57 113
52 Morgan Atle Dynapac Hsc 27 7 21 7 10 72 10 6 0 14 10 40 112
53 Richard Holgersson Team Sketnabäck 10 24 10 7 13 64 3 6 3 10 20 42 106
54 Thomas Dahl Växjö Hsk 6 3 47 3 0 59 10 6 10 10 7 43 102
55 Michael Karlsson Hsk Tingzås 7 21 7 3 7 45 6 3 14 7 14 44 89
56 Risto Selming Korpen Nybro 14 7 0 10 0 31 14 0 7 7 20 48 79
57 Roland Sjöstrand Hsk Tingzås 17 0 10 6 21 54 7 0 0 0 14 21 75
58 Jonas Klarström Värends Hsk 3 20 0 0 0 23 0 0 14 7 14 35 58

Dam
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 21 21 27 67 17 153 43 24 17 13 10 107 260
2 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 20 21 47 10 27 125 34 14 13 37 23 121 246
3 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 30 14 41 17 20 122 17 13 0 37 24 91 213
4 Carina Gneupel Sibbamåla 27 3 14 17 20 81 34 17 17 14 28 110 191
5 Ulrika Rydell Värends Hsk 27 27 40 14 17 125 16 10 10 7 20 63 188
6 Malin Lundqvist Alvesta Hsk 27 41 20 16 9 113 10 14 12 23 7 66 179
7 Maire Johansson Växjö Hsk 37 10 40 10 10 107 3 14 16 13 17 63 170
8 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 7 23 13 17 16 76 17 14 30 17 10 88 164
9 Louise Tollstam Dynapac Hsc 14 20 20 3 7 64 37 14 6 30 3 90 154
10 Anita Fabbeke Dynapac Hsc 27 24 14 14 17 96 17 7 6 17 7 54 150
11 Klara Larsson Värends Hsk 34 3 14 3 7 61 10 27 27 7 14 85 146
12 Inger Andersson Korpen Nybro 0 14 0 14 14 42 30 20 14 6 27 97 139
13 Anne Marie Larsson Tingsryd Hsc 0 14 14 7 27 62 14 10 10 34 7 75 137
14 Maria Andersson Värends Hsk 7 20 6 7 7 47 0 17 7 34 7 65 112
15 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 14 10 27 3 10 64 10 14 7 0 7 38 102
16 Ingegerd Pettersson Lanternan 0 10 13 7 0 30 30 14 0 7 20 71 101
17 Linnea Gneupel Sibbamåla 0 14 13 14 17 58 7 10 7 7 10 41 99
18 Elin Olsson Dynapac Hsc 0 0 23 27 10 60 0 13 16 3 3 35 95
19 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 3 0 7 7 3 20 3 0 7 17 14 41 61
20 Carina Andersson Dynapac Hsc 20 0 0 0 3 23 0 7 20 10 0 37 60
21 Solveig Brincner Värends Hsk 0 0 7 0 7 14 7 3 7 14 3 34 48
22 Nellie Persson Tingsryd Hsc 0 0 7 0 13 20 7 0 0 0 3 10 30

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Joel Sundahl Carlskrona Hsc 3 14 17 23 17 74 21 37 24 17 14 113 187

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 17 20 57 13 10 117 28 28 23 27 48 154 271
2 Natalie Sundahl Carlskrona Hsc 30 27 3 13 7 80 21 21 17 6 14 79 159
3 Julius Gneupel Sibbam? 13 14 41 7 7 82 27 0 7 14 7 55 137
4 Linus Israelsson Sibbam? 28 14 27 3 7 79 7 7 7 0 7 28 107
5 Lukas gunnarsson Tingsryd Hsc 27 3 14 6 10 60 7 14 3 6 0 30 90
6 Evelina Olsson Dynapac Hsc 0 7 0 3 30 40 7 0 14 0 0 21 61
7 Johannes Engkvist Alvesta Hsk 7 6 0 0 0 13 7 0 27 10 0 44 57

Dubbel
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Maj-Britt Jarl/Sandor Bodi Växjö Hsk 69 30 88 97 95 379 60 97 57 43 56 313 692
2 Leo Andersson/Kent Sundahl Carlskrona Hsc 37 50 77 97 36 297 47 85 58 77 54 321 618
3 Matz Karlsson/Gert Karlsson Korpen Åseda 60 34 31 78 46 249 83 39 50 54 87 313 562
4 Ingvar Eriksson/Leif Sundahl Carlskrona Hsc 46 64 53 77 73 313 38 43 30 52 38 201 514
5 Olle Ottosson/Göran Persson Dynapac Hsc 24 58 60 37 43 222 84 41 67 30 34 256 478
6 Jörgen Holmqvist/Bo Fransson Lessebo Hsk 73 24 31 50 19 197 62 55 44 30 77 268 465
7 Magnus Israelsson/Carina Gneupel Sibbamåla 34 30 54 34 28 180 64 41 91 60 19 275 455
8 Matthias Gneupel/Tobias Gneupel Sibbamåla 75 38 33 27 42 215 51 48 40 41 37 217 432
9 Roy Dahlén/Anders Johansson Dynapac Hsc 55 54 34 41 44 228 41 40 33 30 56 200 428
10 Hasse Johansson/Olle Nilsson Tingsryd Hsc 40 43 88 30 64 265 20 43 57 21 21 162 427
11 Mattias Olsson/Morgan Atle Dynapac Hsc 67 43 17 24 38 189 28 33 47 64 60 232 421
12 Johan Johansson/Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 21 37 61 17 30 166 47 44 48 57 47 243 409
13 Stefan Tollstam/Peter Olsson Dynapac Hsc 30 50 33 53 24 190 33 50 23 71 26 203 393
14 Inga-Lill Stühr/Kerstin Johansson Lessebo Hsk 58 24 38 47 54 221 30 27 42 35 21 155 376
15 Peter Edlund/Lukas Bern Dynapac Hsc 54 17 34 20 33 158 30 44 64 41 37 216 374
16 Alf Johansson/Ulrika Rydell Värends Hsk 58 17 20 3 20 118 41 31 48 97 27 244 362
17 Bengt Andersson/Dan Hallstan Växjö Hsk 10 57 3 78 30 178 13 80 24 41 21 179 357
18 Lasse Brincner/Klara Larsson Värends Hsk 21 10 34 44 60 169 43 20 26 37 61 187 356
19 Inger Andersson/Bo Petersson Korpen Nybro 24 44 41 37 23 169 46 48 16 47 28 185 354
20 Fredrik Lundin/Jan Petersson Lanternan 34 31 56 37 34 192 23 20 36 61 17 157 349
21 Christer Blomgren/Lennart Karlsson Lanternan 64 20 40 7 30 161 17 44 44 58 24 187 348
22 Alexander Lundqvist/Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 44 48 30 57 29 208 16 27 57 10 20 130 338
23 Bengt-Erik Holmberg/Christina Holmberg Tingsryd Hsc 28 37 31 21 40 157 44 6 41 50 33 174 331
24 Michael Karlsson/Bo Andersson Hsk Tingzås 23 14 21 48 48 154 47 28 17 35 48 175 329
25 Thomas Dahl/Bela Bodi Växjö Hsk 23 17 43 24 29 136 40 51 37 37 23 188 324
26 Malin Lundqvist/Solveig Axelsson Alvesta Hsk 48 16 34 30 16 144 21 13 37 74 35 180 324
27 Lennart Karlsson/Ronnie Pettersson Tingsryd Hsc 57 7 44 40 33 181 17 40 17 37 31 142 323
28 Bengt Fabbeke/Anitha Fabbeke Dynapac Hsc 21 17 21 60 91 210 14 24 28 26 17 109 319
29 Richard Holgersson/Victor Holgersson Sketnabäck 61 13 37 26 20 157 21 46 50 34 6 157 314
30 Ronny Lundberg/Ingegerd Pettersson Lanternan 51 27 37 31 27 173 27 20 44 13 27 131 304
31 Håkan Larsson/Anne Marie Larsson Tingsryd Hsc 20 14 56 37 43 170 36 10 54 23 10 133 303
32 Göran Olofsson/Sune Olsson Korpen Nybro 37 38 24 27 9 135 54 17 34 21 33 159 294
33 Christian Balsinger/Rolf Johansson Värends Hsk 21 17 33 37 7 115 50 24 36 35 34 179 294
34 Kent Vikström/Maire Johansson Växjö Hsk 42 20 19 16 23 120 31 20 35 61 14 161 281
35 Alf Svensson/Tomas Lindahl Korpen Åseda 27 9 27 14 31 108 44 33 23 13 50 163 271
36 Robert Sjöberg/Kasper Sjöberg Sketnabäck 3 64 24 29 24 144 3 3 23 40 37 106 250
37 Sebastian Israelsson/Linnea Gneupel Sibbamåla 24 34 31 64 10 163 7 24 7 19 24 81 244
38 Risto Selming/Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 28 17 14 30 20 109 27 24 23 19 37 130 239
39 Louise Tollstam/Elin Olsson Dynapac Hsc 14 16 16 16 26 88 28 28 10 28 21 115 203
40 Berndt Pettersson/Kjell Åkesson Lanternan 35 14 3 20 16 88 16 24 44 14 13 111 199
41 Åke Bergkvist/Gunnar Lundbäck Tingsryd Hsc 14 23 54 10 23 124 17 3 10 14 13 57 181
42 Jonas Klarström/Maria Andersson Värends Hsk 0 7 17 10 14 48 14 17 37 10 13 91 139
43 Nellie Persson/Karin Gullbrand Tingsryd Hsc 17 0 20 0 20 57 14 9 0 6 14 43 100

Mixed
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Tobias Gneupel/Carina Gneupel Sibbamåla 64 43 34 64 67 272 51 38 58 38 51 236 508
2 Maj-Britt Jarl/Sandor Bodi Växjö Hsk 66 48 62 65 30 271 37 48 33 78 37 233 504
3 Lisbeth Nygaard-Karlsson/Johan Johansson Tingsryd Hsc 31 45 64 97 41 278 63 65 31 43 20 222 500
4 Malin Lundqvist/Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 44 61 77 29 19 230 38 42 35 50 55 220 450
5 Inger Andersson/Bo Petersson Korpen Nybro 10 44 37 44 24 159 64 67 41 27 37 236 395
6 Solveig Axelsson/Rickard åberg Alvesta Hsk 34 24 64 17 27 166 46 24 23 87 43 223 389
7 Jörgen Holmqvist/Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 30 57 20 51 43 201 27 31 30 51 24 163 364
8 Peter Olsson/Louise Tollstam Dynapac Hsc 28 47 37 10 34 156 50 17 60 51 23 201 357
9 Bo Fransson/Kerstin Johansson Lessebo Hsk 40 27 50 30 17 164 40 24 48 27 37 176 340
10 Bela Bodi/Maire Johansson Växjö Hsk 67 17 46 30 20 180 20 44 32 26 34 156 336
11 Ulrika Rydell/Martin Antic Värends Hsk 27 57 47 31 17 179 16 64 24 14 26 144 323
12 Bengt Fabbeke/Anita Fabbeke Dynapac Hsc 30 38 40 51 44 203 40 27 9 23 17 116 319
13 Lasse Brincner/Klara Larsson Värends Hsk 54 20 40 23 28 165 30 37 30 20 24 141 306
14 Linnea Gneupel/Matthias Gneupel Sibbamåla 10 28 36 44 30 148 34 46 21 16 23 140 288
15 Anne Marie Larsson/Håkan Larsson Tingsryd Hsc 3 40 20 10 51 124 21 30 31 48 34 164 288
16 Anders Johansson/Carina Andersson Dynapac Hsc 37 3 24 16 50 130 17 64 57 13 7 158 288
17 Mattias Olsson/Elin Olsson Dynapac Hsc 34 17 40 54 20 165 10 34 40 9 23 116 281
18 Bengt-Erik Holmberg/Christina Holmberg Tingsryd Hsc 33 24 37 38 27 159 16 3 14 24 47 104 263
19 Jan Petersson/Ingegerd Pettersson Lanternan 6 24 27 27 7 91 47 40 3 21 34 145 236
20 Christer Brincner/Solveig Brincner Värends Hsk 14 17 35 37 27 130 24 3 7 31 13 78 208
21 Maria Andersson/Jonas Klarström Värends Hsk 10 40 6 7 7 70 0 17 21 41 21 100 170
22 Åke Bergkvist/Nellie Persson Tingsryd Hsc 14 10 7 21 26 78 7 34 10 17 13 81 159

Klass 1 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 43 13 48 70 74 248 33 57 50 40 26 206 454
2 Leo Andersson Carlskrona Hsc 20 17 67 27 10 141 10 48 24 74 37 193 334
3 Gert Karlsson Korpen Åseda 23 21 24 24 23 115 43 29 30 20 63 185 300
4 Olle Ottosson Dynapac Hsc 14 30 50 34 27 155 43 27 20 20 21 131 286
5 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 17 33 10 70 26 156 37 37 34 3 17 128 284
6 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 33 17 23 17 50 140 28 27 24 28 17 124 264
7 Matz Karlsson Korpen Åseda 37 13 7 54 23 134 40 10 20 34 24 128 262
8 Tobias Gneupel Sibbamåla 54 21 26 17 14 132 20 34 3 20 14 91 223
9 Peter Olsson Dynapac Hsc 20 6 20 23 17 86 26 30 10 61 9 136 222
10 Anders Johansson Dynapac Hsc 24 27 17 13 34 115 31 30 23 10 10 104 219
11 Bo Petersson Korpen Nybro 7 23 34 30 23 117 12 21 6 37 21 97 214
12 Matthias Gneupel Sibbamåla 21 17 7 10 28 83 31 14 37 21 23 126 209
13 Tomas Lindahl Korpen Åseda 17 3 27 14 17 78 17 10 23 10 40 100 178
14 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 34 10 17 7 7 75 23 27 14 28 7 99 174

Klass 1 söndag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Leo Andersson Carlskrona Hsc 54 48 33 30 13 178 14 47 30 27 40 158 336
2 Gert Karlsson Korpen Åseda 34 28 28 50 0 140 67 41 24 37 23 192 332
3 Tobias Gneupel Sibbamåla 37 40 20 47 47 191 17 21 41 24 23 126 317
4 Sandor Bodi Växjö Hsk 36 34 21 48 10 149 20 35 33 41 13 142 291
5 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 14 47 17 21 33 132 21 37 33 46 21 158 290
6 Olle Ottosson Dynapac Hsc 20 28 14 13 24 99 20 34 37 33 57 181 280
7 Matz Karlsson Korpen Åseda 48 17 17 13 32 127 37 20 17 27 37 138 265
8 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 13 37 30 17 7 104 16 23 41 30 48 158 262
9 Bo Petersson Korpen Nybro 10 30 37 30 10 117 34 47 27 21 10 139 256
10 Tomas Lindahl Korpen Åseda 21 16 44 43 24 148 27 13 13 34 16 103 251
11 Anders Johansson Dynapac Hsc 17 3 24 16 47 107 17 57 37 3 7 121 228
12 Peter Olsson Dynapac Hsc 14 27 17 7 27 92 13 3 54 21 20 111 203
13 Matthias Gneupel Sibbamåla 10 14 23 30 13 90 27 36 14 9 13 99 189
14 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 7 23 13 17 16 76 17 14 30 17 10 88 164

Klass 2 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Lasse Brincner Värends Hsk 21 10 27 37 46 141 37 17 23 20 37 134 275
2 Johan Johansson Tingsryd Hsc 14 10 54 7 24 109 47 23 34 37 23 164 273
3 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 13 47 30 60 23 173 10 16 6 24 21 77 250
4 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 26 17 40 27 21 131 27 40 7 3 30 107 238
5 Christer Blomgren Lanternan 54 13 30 7 23 127 10 30 17 34 14 105 232
6 Fredrik Lundin Lanternan 34 14 33 23 20 124 17 10 26 40 7 100 224
7 Bo Fransson Lessebo Hsk 43 10 10 30 9 102 28 31 10 9 40 118 220
8 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 28 30 10 7 10 85 34 6 34 33 20 127 212
9 Dan Hallstan Växjö Hsk 0 27 3 50 20 100 10 57 10 17 14 108 208
10 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 24 14 21 40 47 146 7 0 28 7 14 56 202
11 Göran Persson Dynapac Hsc 10 28 10 3 16 67 41 14 47 10 13 125 192
12 Christian Balsinger Värends Hsk 7 3 20 20 7 57 43 10 30 28 17 128 185
13 Bela Bodi Växjö Hsk 17 10 30 7 26 90 10 14 30 20 13 87 177
14 Stefan Tollstam Dynapac Hsc 10 44 13 30 7 104 7 20 13 10 17 67 171
15 Thomas Dahl Växjö Hsk 6 7 13 17 3 46 30 37 7 17 10 101 147
16 Berndt Pettersson Lanternan 28 7 3 13 9 60 16 17 37 7 6 83 143
17 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 3 14 0 7 6 30 13 20 54 7 10 104 134
18 Alf Svensson Korpen Åseda 10 6 0 0 14 30 27 23 0 3 10 63 93

Klass 2 söndag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Johan Johansson Tingsryd Hsc 10 24 37 30 24 125 20 41 14 30 10 115 240
2 Bo Fransson Lessebo Hsk 26 17 23 27 7 100 30 10 41 27 30 138 238
3 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 30 14 41 17 20 122 17 13 0 37 24 91 213
4 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 30 24 30 31 24 139 13 3 7 7 33 63 202
5 Bela Bodi Växjö Hsk 30 7 6 20 10 73 17 30 16 13 17 93 166
6 Lasse Brincner Värends Hsk 20 17 26 20 21 104 20 10 3 13 10 56 160
7 Göran Persson Dynapac Hsc 20 7 24 14 17 82 14 10 7 20 27 78 160
8 Christian Balsinger Värends Hsk 23 3 7 3 24 60 26 17 7 33 17 100 160
9 Stefan Tollstam Dynapac Hsc 20 7 10 27 0 64 10 30 24 0 14 78 142
10 Bendt Pettersson Lanternan 21 10 7 7 14 59 7 33 7 10 17 74 133
11 Christer Blomgren Lanternan 17 14 26 10 3 70 10 9 7 7 20 53 123
12 Alf Svensson Korpen Åseda 17 7 14 3 27 68 7 0 17 10 14 48 116
13 Thomas Dahl Växjö Hsk 6 3 47 3 0 59 10 6 10 10 7 43 102
14 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 14 10 27 3 10 64 10 14 7 0 7 38 102

Klass 3 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Mattias Olsson Dynapac Hsc 34 23 10 3 28 98 21 17 37 50 50 175 273
2 Magnus Israelsson Sibbamåla 34 16 37 27 14 128 34 27 37 23 13 134 262
3 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 30 14 21 20 10 95 34 24 34 21 37 150 245
4 Hasse Johansson Tingsryd Hsc 40 14 28 30 27 139 6 23 27 14 7 77 216
5 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 0 29 60 0 37 126 14 20 30 7 14 85 211
6 Roy Dahlén Dynapac Hsc 31 27 17 28 10 113 10 10 10 20 46 96 209
7 Paul Karlsson Lessebo Hsk 28 27 17 24 28 124 7 17 21 13 24 82 206
8 Bo Andersson Hsk Tingzås 23 14 14 14 21 86 37 14 7 21 41 120 206
9 Lukas Bern Dynapac Hsc 47 0 7 10 30 94 20 27 30 17 7 101 195
10 Carina Gneupel Sibbamåla 0 14 17 7 14 52 30 14 54 37 6 141 193
11 Malin Lundqvist Alvesta Hsk 21 13 27 20 13 94 7 10 27 47 7 98 192
12 Ronny Lundberg Lanternan 34 10 14 21 20 99 21 3 37 7 20 88 187
13 Peter Edlund Dynapac Hsc 7 17 27 10 3 64 10 17 34 24 30 115 179
14 Göran Olofsson Korpen Nybro 30 17 14 20 3 84 21 7 7 14 33 82 166
15 Anitha Fabbeke Dynapac Hsc 21 3 7 27 54 112 0 14 14 13 10 51 163
16 Kasper Sjöberg Sketnabäck 3 50 7 23 14 97 3 0 3 17 34 57 154
17 Kent Vikström Växjö Hsk 35 20 6 0 6 67 10 7 21 34 7 79 146
18 Inger Andersson Korpen Nybro 17 21 7 7 0 52 34 27 10 10 7 88 140
19 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 7 27 7 10 6 57 0 21 14 20 24 79 136
20 Maire Johansson Växjö Hsk 7 0 13 16 17 53 21 13 14 27 7 82 135
21 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 27 3 7 10 3 50 14 3 10 27 28 82 132
22 Jan Petersson Lanternan 0 17 23 14 14 68 6 10 10 21 10 57 125
23 Risto Selming Korpen Nybro 14 7 0 27 20 68 17 7 10 6 14 54 122
24 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 0 7 21 14 30 72 10 0 7 17 13 47 119
25 Ingegerd Pettersson Lanternan 17 17 23 10 7 74 6 17 7 6 7 43 117
26 Lennart Karlsson Lanternan 10 7 10 0 7 34 7 14 27 24 10 82 116
27 Klara Larsson Värends Hsk 0 0 7 7 14 28 6 3 3 17 24 53 81

Klass 3 söndag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Magnus Israelsson Sibbamåla 13 37 23 17 30 120 24 34 37 20 33 148 268
2 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 21 21 27 67 17 153 43 24 17 13 10 107 260
3 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 20 21 47 10 27 125 34 14 13 37 23 121 246
4 Paul Karlsson Lessebo Hsk 17 21 34 37 13 122 29 14 37 13 17 110 232
5 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 23 34 7 34 27 125 10 17 0 34 14 75 200
6 Hasse Johansson Tingsryd Hsc 14 21 14 7 27 83 34 21 0 41 17 113 196
7 Carina Gneupel Sibbamåla 27 3 14 17 20 81 34 17 17 14 28 110 191
8 Peter Edlund Dynapac Hsc 0 13 10 30 33 86 23 0 30 21 27 101 187
9 Mattias Olsson Dynapac Hsc 34 17 17 27 10 105 10 21 24 6 20 81 186
10 Roy Dahlén Dynapac Hsc 34 10 14 6 28 92 9 37 7 26 10 89 181
11 Malin Lundqvist Alvesta Hsk 27 41 20 16 9 113 10 14 12 23 7 66 179
12 Maire Johansson Växjö Hsk 37 10 40 10 10 107 3 14 16 13 17 63 170
13 Lukas Bern Dynapac Hsc 7 10 20 6 27 70 17 7 33 14 21 92 162
14 Christer Brincner Värends Hsk 14 17 28 37 20 116 17 0 0 17 10 44 160
15 Göran Olofsson Korpen Nybro 21 17 24 28 14 104 3 24 3 13 7 50 154
16 Bo Andersson Hsk Tingzås 20 14 27 14 3 78 17 21 14 14 10 76 154
17 Anita Fabbeke Dynapac Hsc 27 24 14 14 17 96 17 7 6 17 7 54 150
18 Klara Larsson Värends Hsk 34 3 14 3 7 61 10 27 27 7 14 85 146
19 Inger Andersson Korpen Nybro 0 14 0 14 14 42 30 20 14 6 27 97 139
20 Jan Petersson Lanternan 6 14 14 20 7 61 17 26 3 14 14 74 135
21 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 7 6 10 7 20 50 17 14 0 43 10 84 134
22 Kasper Sjöberg Team Sketnabäck 0 10 10 3 0 23 7 27 14 54 7 109 132
23 Ronny Lundberg Lanternan 10 10 14 14 10 58 24 20 10 17 0 71 129
24 Ingegerd Pettersson Lanternan 0 10 13 7 0 30 30 14 0 7 20 71 101
25 Risto Selming Korpen Nybro 14 7 0 10 0 31 14 0 7 7 20 48 79
26 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 3 0 7 7 3 20 3 0 7 17 14 41 61

Klass 4 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Ulrika Rydell Värends Hsk 48 10 20 3 17 98 27 21 41 50 17 156 254
2 Richard Holgersson Sketnabäck 47 3 10 23 20 103 21 23 50 14 6 114 217
3 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 3 7 37 23 13 83 0 13 17 30 31 91 174
4 Håkan Larsson Tingsryd Hsc 6 7 36 17 20 86 26 7 34 13 3 83 169
5 Bengt Fabbeke Dynapac Hsc 0 14 14 33 37 98 14 10 14 13 7 58 156
6 Carina Andersson Dynapac Hsc 3 20 21 16 10 70 7 0 27 40 6 80 150
7 Ronnie Pettersson Tingsryd Hsc 54 0 7 17 20 98 17 27 0 7 0 51 149
8 Bengt Andersson Växjö Hsk 10 30 0 28 10 78 3 23 14 24 7 71 149
9 Morgan Atle Dynapac Hsc 33 20 7 21 10 91 7 16 10 14 10 57 148
10 Anne Marie Larsson Tingsryd Hsc 14 7 20 20 23 84 10 3 20 10 7 50 134
11 Louise Tollstam Dynapac Hsc 7 3 6 13 23 52 21 14 7 21 14 77 129
12 Sune Olsson Korpen Nybro 7 21 10 7 6 51 33 10 27 7 0 77 128
13 Michael Karlsson Hsk Tingzås 0 0 7 34 27 68 10 14 10 14 7 55 123
14 Linnea Gneupel Sibbamåla 7 14 17 30 0 68 7 7 7 13 21 55 123
15 Sebastian Israelsson Sibbamåla 17 20 14 34 10 95 0 17 0 6 3 26 121
16 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 14 10 14 3 0 41 10 17 13 13 23 76 117
17 Rolf Johansson Värends Hsk 14 14 13 17 0 58 7 14 6 7 17 51 109
18 Alf Johansson Värends Hsk 10 7 0 0 3 20 14 10 7 47 10 88 108
19 Victor Holgersson Sketnabäck 14 10 27 3 0 54 0 23 0 20 0 43 97
20 Martin Antic Värends Hsk 14 14 14 0 3 45 7 14 7 10 14 52 97
21 Robert Sjöberg Sketnabäck 0 14 17 6 10 47 0 3 20 23 3 49 96
22 Åke Bergkvist Tingsryd Hsc 14 0 40 10 3 67 10 3 0 7 6 26 93
23 Roland Sjöstrand Hsk Tingzås 20 0 20 17 14 71 7 7 0 7 0 21 92
24 Gunnar Lundbäck Tingsryd Hsc 0 23 14 0 20 57 7 0 10 7 7 31 88
25 Maria Andersson Värends Hsk 0 7 10 10 7 34 7 10 17 10 3 47 81
26 Elin Olsson Dynapac Hsc 7 13 10 3 3 36 7 14 3 7 7 38 74
27 Jonas Klarström Värends Hsk 0 0 7 0 7 14 7 7 20 0 10 44 58
28 Kjell Åkesson Lanternan 7 7 0 7 7 28 0 7 7 7 7 28 56
29 Karin Gullbrand Tingsryd Hsc 14 0 10 0 14 38 7 0 0 3 7 17 55
30 Nellie Persson Tingsryd Hsc 3 0 10 0 6 19 7 9 0 3 7 26 45

Klass 4 söndag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Ulrika Rydell Värends Hsk 27 27 40 14 17 125 16 10 10 7 20 63 188
2 Joel Sundahl Carlskrona Hsc 3 14 17 23 17 74 21 37 24 17 14 113 187
3 Bengt Fabbeke Dynapac Hsc 3 14 26 37 27 107 23 20 3 6 10 62 169
4 Bengt Andersson Växjö Hsk 6 23 14 21 14 78 33 14 20 10 10 87 165
5 Louise Tollstam Dynapac Hsc 14 20 20 3 7 64 37 14 6 30 3 90 154
6 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 17 0 17 14 3 51 14 17 40 10 20 101 152
7 Håkan Larsson Tingsryd Hsc 3 26 6 3 24 62 7 20 21 14 27 89 151
8 Rickard åberg Alvesta Hsk 14 3 17 7 0 41 12 10 10 50 20 102 143
9 Sune Olsson Korpen Nybro 20 30 13 9 3 75 14 34 3 6 7 64 139
10 Anne Marie Larsson Tingsryd Hsc 0 14 14 7 27 62 14 10 10 34 7 75 137
11 Martin Antic Värends Hsk 0 30 7 17 0 54 0 54 14 7 6 81 135
12 Åke Bergkvist Tingsryd Hsc 14 10 0 21 13 58 0 34 10 17 10 71 129
13 Sebastian Israelsson Sibbamåla 30 3 13 9 23 78 17 13 6 6 7 49 127
14 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 3 27 27 0 10 67 0 27 14 7 7 55 122
15 Robert Sjöberg Team Sketnabäck 13 7 20 3 14 57 14 0 13 20 17 64 121
16 Victor Holgersson Team Sketnabäck 6 7 23 10 10 56 0 17 20 13 7 57 113
17 Morgan Atle Dynapac Hsc 27 7 21 7 10 72 10 6 0 14 10 40 112
18 Maria Andersson Värends Hsk 7 20 6 7 7 47 0 17 7 34 7 65 112
19 Richard Holgersson Team Sketnabäck 10 24 10 7 13 64 3 6 3 10 20 42 106
20 Linnea Gneupel Sibbamåla 0 14 13 14 17 58 7 10 7 7 10 41 99
21 Elin Olsson Dynapac Hsc 0 0 23 27 10 60 0 13 16 3 3 35 95
22 Michael Karlsson Hsk Tingzås 7 21 7 3 7 45 6 3 14 7 14 44 89
23 Roland Sjöstrand Hsk Tingzås 17 0 10 6 21 54 7 0 0 0 14 21 75
24 Carina Andersson Dynapac Hsc 20 0 0 0 3 23 0 7 20 10 0 37 60
25 Jonas Klarström Värends Hsk 3 20 0 0 0 23 0 0 14 7 14 35 58
26 Solveig Brincner Värends Hsk 0 0 7 0 7 14 7 3 7 14 3 34 48
27 Nellie Persson Tingsryd Hsc 0 0 7 0 13 20 7 0 0 0 3 10 30

Alla individuella lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 43 13 48 70 74 248 33 57 50 40 26 206 454
2 Leo Andersson Carlskrona Hsc 20 17 67 27 10 141 10 48 24 74 37 193 334
3 Gert Karlsson Korpen Åseda 23 21 24 24 23 115 43 29 30 20 63 185 300
4 Olle Ottosson Dynapac Hsc 14 30 50 34 27 155 43 27 20 20 21 131 286
5 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 17 33 10 70 26 156 37 37 34 3 17 128 284
6 Lasse Brincner Värends Hsk 21 10 27 37 46 141 37 17 23 20 37 134 275
7 Johan Johansson Tingsryd Hsc 14 10 54 7 24 109 47 23 34 37 23 164 273
8 Mattias Olsson Dynapac Hsc 34 23 10 3 28 98 21 17 37 50 50 175 273
9 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 33 17 23 17 50 140 28 27 24 28 17 124 264
10 Magnus Israelsson Sibbamåla 34 16 37 27 14 128 34 27 37 23 13 134 262
11 Matz Karlsson Korpen Åseda 37 13 7 54 23 134 40 10 20 34 24 128 262
12 Ulrika Rydell Värends Hsk 48 10 20 3 17 98 27 21 41 50 17 156 254
13 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 13 47 30 60 23 173 10 16 6 24 21 77 250
14 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 30 14 21 20 10 95 34 24 34 21 37 150 245
15 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 26 17 40 27 21 131 27 40 7 3 30 107 238
16 Christer Blomgren Lanternan 54 13 30 7 23 127 10 30 17 34 14 105 232
17 Fredrik Lundin Lanternan 34 14 33 23 20 124 17 10 26 40 7 100 224
18 Tobias Gneupel Sibbamåla 54 21 26 17 14 132 20 34 3 20 14 91 223
19 Peter Olsson Dynapac Hsc 20 6 20 23 17 86 26 30 10 61 9 136 222
20 Bo Fransson Lessebo Hsk 43 10 10 30 9 102 28 31 10 9 40 118 220
21 Anders Johansson Dynapac Hsc 24 27 17 13 34 115 31 30 23 10 10 104 219
22 Richard Holgersson Sketnabäck 47 3 10 23 20 103 21 23 50 14 6 114 217
23 Hasse Johansson Tingsryd Hsc 40 14 28 30 27 139 6 23 27 14 7 77 216
24 Bo Petersson Korpen Nybro 7 23 34 30 23 117 12 21 6 37 21 97 214
25 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 28 30 10 7 10 85 34 6 34 33 20 127 212
26 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 0 29 60 0 37 126 14 20 30 7 14 85 211
27 Matthias Gneupel Sibbamåla 21 17 7 10 28 83 31 14 37 21 23 126 209
28 Roy Dahlén Dynapac Hsc 31 27 17 28 10 113 10 10 10 20 46 96 209
29 Dan Hallstan Växjö Hsk 0 27 3 50 20 100 10 57 10 17 14 108 208
30 Paul Karlsson Lessebo Hsk 28 27 17 24 28 124 7 17 21 13 24 82 206
31 Bo Andersson Hsk Tingzås 23 14 14 14 21 86 37 14 7 21 41 120 206
32 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 41 34 30 50 23 178 3 7 3 3 10 26 204
33 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 24 14 21 40 47 146 7 0 28 7 14 56 202
34 Lukas Bern Dynapac Hsc 47 0 7 10 30 94 20 27 30 17 7 101 195
35 Carina Gneupel Sibbamåla 0 14 17 7 14 52 30 14 54 37 6 141 193
36 Malin Lundqvist Alvesta Hsk 21 13 27 20 13 94 7 10 27 47 7 98 192
37 Göran Persson Dynapac Hsc 10 28 10 3 16 67 41 14 47 10 13 125 192
38 Ronny Lundberg Lanternan 34 10 14 21 20 99 21 3 37 7 20 88 187
39 Christian Balsinger Värends Hsk 7 3 20 20 7 57 43 10 30 28 17 128 185
40 Peter Edlund Dynapac Hsc 7 17 27 10 3 64 10 17 34 24 30 115 179
41 Tomas Lindahl Korpen Åseda 17 3 27 14 17 78 17 10 23 10 40 100 178
42 Bela Bodi Växjö Hsk 17 10 30 7 26 90 10 14 30 20 13 87 177
43 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 34 10 17 7 7 75 23 27 14 28 7 99 174
44 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 3 7 37 23 13 83 0 13 17 30 31 91 174
45 Stefan Tollstam Dynapac Hsc 10 44 13 30 7 104 7 20 13 10 17 67 171
46 Håkan Larsson Tingsryd Hsc 6 7 36 17 20 86 26 7 34 13 3 83 169
47 Göran Olofsson Korpen Nybro 30 17 14 20 3 84 21 7 7 14 33 82 166
48 Anitha Fabbeke Dynapac Hsc 21 3 7 27 54 112 0 14 14 13 10 51 163
49 Bengt Fabbeke Dynapac Hsc 0 14 14 33 37 98 14 10 14 13 7 58 156
50 Kasper Sjöberg Sketnabäck 3 50 7 23 14 97 3 0 3 17 34 57 154
51 Carina Andersson Dynapac Hsc 3 20 21 16 10 70 7 0 27 40 6 80 150
52 Ronnie Pettersson Tingsryd Hsc 54 0 7 17 20 98 17 27 0 7 0 51 149
53 Bengt Andersson Växjö Hsk 10 30 0 28 10 78 3 23 14 24 7 71 149
54 Morgan Atle Dynapac Hsc 33 20 7 21 10 91 7 16 10 14 10 57 148
55 Thomas Dahl Växjö Hsk 6 7 13 17 3 46 30 37 7 17 10 101 147
56 Kent Vikström Växjö Hsk 35 20 6 0 6 67 10 7 21 34 7 79 146
57 Berndt Pettersson Lanternan 28 7 3 13 9 60 16 17 37 7 6 83 143
58 Inger Andersson Korpen Nybro 17 21 7 7 0 52 34 27 10 10 7 88 140
59 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 7 27 7 10 6 57 0 21 14 20 24 79 136
60 Maire Johansson Växjö Hsk 7 0 13 16 17 53 21 13 14 27 7 82 135
61 Anne Marie Larsson Tingsryd Hsc 14 7 20 20 23 84 10 3 20 10 7 50 134
62 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 3 14 0 7 6 30 13 20 54 7 10 104 134
63 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 27 3 7 10 3 50 14 3 10 27 28 82 132
64 Louise Tollstam Dynapac Hsc 7 3 6 13 23 52 21 14 7 21 14 77 129
65 Sune Olsson Korpen Nybro 7 21 10 7 6 51 33 10 27 7 0 77 128
66 Jan Petersson Lanternan 0 17 23 14 14 68 6 10 10 21 10 57 125
67 Michael Karlsson Hsk Tingzås 0 0 7 34 27 68 10 14 10 14 7 55 123
68 Linnea Gneupel Sibbamåla 7 14 17 30 0 68 7 7 7 13 21 55 123
69 Risto Selming Korpen Nybro 14 7 0 27 20 68 17 7 10 6 14 54 122
70 Sebastian Israelsson Sibbamåla 17 20 14 34 10 95 0 17 0 6 3 26 121
71 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 0 7 21 14 30 72 10 0 7 17 13 47 119
72 Ingegerd Pettersson Lanternan 17 17 23 10 7 74 6 17 7 6 7 43 117
73 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 14 10 14 3 0 41 10 17 13 13 23 76 117
74 Julius Gneupel Sibbamåla 7 7 23 20 6 63 13 10 17 6 7 53 116
75 Lennart Karlsson Lanternan 10 7 10 0 7 34 7 14 27 24 10 82 116
76 Rolf Johansson Värends Hsk 14 14 13 17 0 58 7 14 6 7 17 51 109
77 Alf Johansson Värends Hsk 10 7 0 0 3 20 14 10 7 47 10 88 108
78 Victor Holgersson Sketnabäck 14 10 27 3 0 54 0 23 0 20 0 43 97
79 Martin Antic Värends Hsk 14 14 14 0 3 45 7 14 7 10 14 52 97
80 Robert Sjöberg Sketnabäck 0 14 17 6 10 47 0 3 20 23 3 49 96
81 Åke Bergkvist Tingsryd Hsc 14 0 40 10 3 67 10 3 0 7 6 26 93
82 Alf Svensson Korpen Åseda 10 6 0 0 14 30 27 23 0 3 10 63 93
83 Roland Sjöstrand Hsk Tingzås 20 0 20 17 14 71 7 7 0 7 0 21 92
84 Gunnar Lundbäck Tingsryd Hsc 0 23 14 0 20 57 7 0 10 7 7 31 88
85 Lukas Gunnarsson Tingsryd Hsc 14 10 13 9 0 46 6 10 3 20 0 39 85
86 Maria Andersson Värends Hsk 0 7 10 10 7 34 7 10 17 10 3 47 81
87 Klara Larsson Värends Hsk 0 0 7 7 14 28 6 3 3 17 24 53 81
88 Elin Olsson Dynapac Hsc 7 13 10 3 3 36 7 14 3 7 7 38 74
89 Jonas Klarström Värends Hsk 0 0 7 0 7 14 7 7 20 0 10 44 58
90 Kjell Åkesson Lanternan 7 7 0 7 7 28 0 7 7 7 7 28 56
91 Karin Gullbrand Tingsryd Hsc 14 0 10 0 14 38 7 0 0 3 7 17 55
92 Nellie Persson Tingsryd Hsc 3 0 10 0 6 19 7 9 0 3 7 26 45

Alla individuella söndag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Leo Andersson Carlskrona Hsc 54 48 33 30 13 178 14 47 30 27 40 158 336
2 Gert Karlsson Korpen Åseda 34 28 28 50 0 140 67 41 24 37 23 192 332
3 Tobias Gneupel Sibbamåla 37 40 20 47 47 191 17 21 41 24 23 126 317
4 Sandor Bodi Växjö Hsk 36 34 21 48 10 149 20 35 33 41 13 142 291
5 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 14 47 17 21 33 132 21 37 33 46 21 158 290
6 Olle Ottosson Dynapac Hsc 20 28 14 13 24 99 20 34 37 33 57 181 280
7 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 17 20 57 13 10 117 28 28 23 27 48 154 271
8 Magnus Israelsson Sibbamåla 13 37 23 17 30 120 24 34 37 20 33 148 268
9 Matz Karlsson Korpen Åseda 48 17 17 13 32 127 37 20 17 27 37 138 265
10 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 13 37 30 17 7 104 16 23 41 30 48 158 262
11 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 21 21 27 67 17 153 43 24 17 13 10 107 260
12 Bo Petersson Korpen Nybro 10 30 37 30 10 117 34 47 27 21 10 139 256
13 Tomas Lindahl Korpen Åseda 21 16 44 43 24 148 27 13 13 34 16 103 251
14 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 20 21 47 10 27 125 34 14 13 37 23 121 246
15 Johan Johansson Tingsryd Hsc 10 24 37 30 24 125 20 41 14 30 10 115 240
16 Bo Fransson Lessebo Hsk 26 17 23 27 7 100 30 10 41 27 30 138 238
17 Paul Karlsson Lessebo Hsk 17 21 34 37 13 122 29 14 37 13 17 110 232
18 Anders Johansson Dynapac Hsc 17 3 24 16 47 107 17 57 37 3 7 121 228
19 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 30 14 41 17 20 122 17 13 0 37 24 91 213
20 Peter Olsson Dynapac Hsc 14 27 17 7 27 92 13 3 54 21 20 111 203
21 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 30 24 30 31 24 139 13 3 7 7 33 63 202
22 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 23 34 7 34 27 125 10 17 0 34 14 75 200
23 Hasse Johansson Tingsryd Hsc 14 21 14 7 27 83 34 21 0 41 17 113 196
24 Carina Gneupel Sibbamåla 27 3 14 17 20 81 34 17 17 14 28 110 191
25 Matthias Gneupel Sibbamåla 10 14 23 30 13 90 27 36 14 9 13 99 189
26 Ulrika Rydell Värends Hsk 27 27 40 14 17 125 16 10 10 7 20 63 188
27 Peter Edlund Dynapac Hsc 0 13 10 30 33 86 23 0 30 21 27 101 187
28 Joel Sundahl Carlskrona Hsc 3 14 17 23 17 74 21 37 24 17 14 113 187
29 Mattias Olsson Dynapac Hsc 34 17 17 27 10 105 10 21 24 6 20 81 186
30 Roy Dahlén Dynapac Hsc 34 10 14 6 28 92 9 37 7 26 10 89 181
31 Malin Lundqvist Alvesta Hsk 27 41 20 16 9 113 10 14 12 23 7 66 179
32 Maire Johansson Växjö Hsk 37 10 40 10 10 107 3 14 16 13 17 63 170
33 Bengt Fabbeke Dynapac Hsc 3 14 26 37 27 107 23 20 3 6 10 62 169
34 Bela Bodi Växjö Hsk 30 7 6 20 10 73 17 30 16 13 17 93 166
35 Bengt Andersson Växjö Hsk 6 23 14 21 14 78 33 14 20 10 10 87 165
36 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 7 23 13 17 16 76 17 14 30 17 10 88 164
37 Lukas Bern Dynapac Hsc 7 10 20 6 27 70 17 7 33 14 21 92 162
38 Lasse Brincner Värends Hsk 20 17 26 20 21 104 20 10 3 13 10 56 160
39 Göran Persson Dynapac Hsc 20 7 24 14 17 82 14 10 7 20 27 78 160
40 Christian Balsinger Värends Hsk 23 3 7 3 24 60 26 17 7 33 17 100 160
41 Christer Brincner Värends Hsk 14 17 28 37 20 116 17 0 0 17 10 44 160
42 Natalie Sundahl Carlskrona Hsc 30 27 3 13 7 80 21 21 17 6 14 79 159
43 Louise Tollstam Dynapac Hsc 14 20 20 3 7 64 37 14 6 30 3 90 154
44 Göran Olofsson Korpen Nybro 21 17 24 28 14 104 3 24 3 13 7 50 154
45 Bo Andersson Hsk Tingzås 20 14 27 14 3 78 17 21 14 14 10 76 154
46 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 17 0 17 14 3 51 14 17 40 10 20 101 152
47 Håkan Larsson Tingsryd Hsc 3 26 6 3 24 62 7 20 21 14 27 89 151
48 Anita Fabbeke Dynapac Hsc 27 24 14 14 17 96 17 7 6 17 7 54 150
49 Klara Larsson Värends Hsk 34 3 14 3 7 61 10 27 27 7 14 85 146
50 Rickard åberg Alvesta Hsk 14 3 17 7 0 41 12 10 10 50 20 102 143
51 Stefan Tollstam Dynapac Hsc 20 7 10 27 0 64 10 30 24 0 14 78 142
52 Sune Olsson Korpen Nybro 20 30 13 9 3 75 14 34 3 6 7 64 139
53 Inger Andersson Korpen Nybro 0 14 0 14 14 42 30 20 14 6 27 97 139
54 Julius Gneupel Sibbamåla 13 14 41 7 7 82 27 0 7 14 7 55 137
55 Anne Marie Larsson Tingsryd Hsc 0 14 14 7 27 62 14 10 10 34 7 75 137
56 Martin Antic Värends Hsk 0 30 7 17 0 54 0 54 14 7 6 81 135
57 Jan Petersson Lanternan 6 14 14 20 7 61 17 26 3 14 14 74 135
58 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 7 6 10 7 20 50 17 14 0 43 10 84 134
59 Bendt Pettersson Lanternan 21 10 7 7 14 59 7 33 7 10 17 74 133
60 Kasper Sjöberg Team Sketnabäck 0 10 10 3 0 23 7 27 14 54 7 109 132
61 Åke Bergkvist Tingsryd Hsc 14 10 0 21 13 58 0 34 10 17 10 71 129
62 Ronny Lundberg Lanternan 10 10 14 14 10 58 24 20 10 17 0 71 129
63 Sebastian Israelsson Sibbamåla 30 3 13 9 23 78 17 13 6 6 7 49 127
64 Christer Blomgren Lanternan 17 14 26 10 3 70 10 9 7 7 20 53 123
65 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 3 27 27 0 10 67 0 27 14 7 7 55 122
66 Robert Sjöberg Team Sketnabäck 13 7 20 3 14 57 14 0 13 20 17 64 121
67 Alf Svensson Korpen Åseda 17 7 14 3 27 68 7 0 17 10 14 48 116
68 Victor Holgersson Team Sketnabäck 6 7 23 10 10 56 0 17 20 13 7 57 113
69 Morgan Atle Dynapac Hsc 27 7 21 7 10 72 10 6 0 14 10 40 112
70 Maria Andersson Värends Hsk 7 20 6 7 7 47 0 17 7 34 7 65 112
71 Linus Israelsson Sibbamåla 28 14 27 3 7 79 7 7 7 0 7 28 107
72 Richard Holgersson Team Sketnabäck 10 24 10 7 13 64 3 6 3 10 20 42 106
73 Thomas Dahl Växjö Hsk 6 3 47 3 0 59 10 6 10 10 7 43 102
74 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 14 10 27 3 10 64 10 14 7 0 7 38 102
75 Ingegerd Pettersson Lanternan 0 10 13 7 0 30 30 14 0 7 20 71 101
76 Linnea Gneupel Sibbamåla 0 14 13 14 17 58 7 10 7 7 10 41 99
77 Elin Olsson Dynapac Hsc 0 0 23 27 10 60 0 13 16 3 3 35 95
78 Lukas gunnarsson Tingsryd Hsc 27 3 14 6 10 60 7 14 3 6 0 30 90
79 Michael Karlsson Hsk Tingzås 7 21 7 3 7 45 6 3 14 7 14 44 89
80 Risto Selming Korpen Nybro 14 7 0 10 0 31 14 0 7 7 20 48 79
81 Roland Sjöstrand Hsk Tingzås 17 0 10 6 21 54 7 0 0 0 14 21 75
82 Evelina Olsson Dynapac Hsc 0 7 0 3 30 40 7 0 14 0 0 21 61
83 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 3 0 7 7 3 20 3 0 7 17 14 41 61
84 Carina Andersson Dynapac Hsc 20 0 0 0 3 23 0 7 20 10 0 37 60
85 Jonas Klarström Värends Hsk 3 20 0 0 0 23 0 0 14 7 14 35 58
86 Johannes Engkvist Alvesta Hsk 7 6 0 0 0 13 7 0 27 10 0 44 57
87 Solveig Brincner Värends Hsk 0 0 7 0 7 14 7 3 7 14 3 34 48
88 Nellie Persson Tingsryd Hsc 0 0 7 0 13 20 7 0 0 0 3 10 30



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se