Banner
Sportlotteriet


Resultat
SM inne 2016

 
Herr
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 20 83 7 16 41 167 13 48 20 54 34 169 336
2 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 30 21 27 20 70 168 57 27 35 14 34 167 335
3 Lars-åke Brincner Värends Hsk 47 50 10 33 13 153 20 74 46 21 20 181 334
4 Ingvar Ericsson Carlskrona Hsc 31 17 34 20 3 105 24 14 37 54 57 186 291
5 Peter Olsson Dynapac Hsc 3 35 30 17 24 109 30 37 13 36 61 177 286
6 Matz Karlsson Korpen Åseda 24 23 44 13 17 121 9 57 30 16 49 161 282
7 Leo Andersson Carlskrona Hsc 30 40 20 41 12 143 13 30 14 29 41 127 270
8 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 47 17 20 7 37 128 21 7 33 30 49 140 268
9 Tomas Lindahl Korpen Åseda 37 28 0 28 7 100 63 37 21 0 40 161 261
10 Stefan Tollstam Dynapac Hsc 17 27 9 35 9 97 10 41 47 35 24 157 254
11 Gert Karlsson Korpen Åseda 13 30 23 34 23 123 10 53 30 20 10 123 246
12 Magnus Israelsson Sibbamåla IF 17 23 30 27 37 134 9 34 24 28 17 112 246
13 Olle Ottosson Dynapac Hsc 24 26 24 23 27 124 28 17 14 37 24 120 244
14 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 17 14 13 34 27 105 20 30 30 21 24 125 230
15 Johan Johansson Tingsryd Hsc 0 10 9 17 61 97 41 41 14 20 14 130 227
16 Alf Svensson Korpen Åseda 27 30 14 57 3 131 6 20 17 10 41 94 225
17 Anders Johansson Dynapac Hsc 40 17 37 6 20 120 34 27 14 12 10 97 217
18 Mathias Gneupel Sibbamåla IF 26 50 17 17 17 127 13 3 33 20 20 89 216
19 Mattias Olsson Dynapac Hsc 34 7 23 60 6 130 27 9 13 14 20 83 213
20 Rolf Johannesson Värends Hsk 20 34 23 23 7 107 21 34 17 30 3 105 212
21 Kennarth Axelsson Alvesta Hsk 16 27 17 37 10 107 17 30 6 21 28 102 209
22 Bo Petersson Korpen Nybro 10 20 7 23 27 87 43 17 17 34 3 114 201
23 Lasse Nilsson Värends HSk 7 43 40 3 13 106 10 7 28 17 33 95 201
24 Fredrik Lundin Lanternan b.c 37 13 10 23 17 100 27 3 17 20 30 97 197
25 Christian Balsiger Värends Hsk 30 41 10 41 16 138 6 10 21 0 21 58 196
26 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 17 14 14 7 37 89 10 14 23 30 28 105 194
27 Alf Johansson Värends Hsk 26 34 10 7 34 111 20 10 34 10 10 84 195
28 Magnus Stenberg Tingzås Hsk 0 27 20 7 46 100 10 26 0 26 30 92 192
29 Bengt- Erik Holmberg Tingsryd Hsc 7 9 20 14 13 63 7 17 28 48 27 127 190
30 Lennart Karlsson Lanternan b.c 17 30 17 7 6 77 13 40 10 34 14 111 188
31 Bernt Pettersson Lanternan b.c 17 17 37 30 16 117 10 6 27 9 17 69 186
32 Dan Hallstan Växjö Hsk 34 34 20 0 13 101 17 13 21 23 7 81 182
33 Damian Barnasiak Växjö Hsk 17 7 20 10 34 88 10 13 7 10 54 94 182
34 Bela Bodi Växjö Hsk 6 20 20 17 37 100 17 14 23 17 10 81 181
35 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 23 10 20 24 21 98 34 6 17 17 6 80 178
36 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 6 37 41 20 20 124 20 10 7 0 17 54 178
37 Ronny Lundberg Lanternan b.c 3 31 3 20 37 94 7 30 10 10 27 84 178
38 Mikael Bodi Växjö Hsk 3 13 48 20 14 98 7 13 24 13 17 74 172
39 Göran Persson Dynapac Hsc 16 24 10 17 44 111 10 10 20 3 16 59 170
40 Bo Andersson Tingzås Hsk 10 27 10 7 9 63 6 41 30 21 7 105 168
41 Kasper Sjöberg Sketnabäck 16 21 14 17 14 82 27 10 37 3 7 84 166
42 Lukas Bern Dynapac Hsc 30 27 7 13 10 87 21 14 13 17 14 79 166
43 Sune Olsson Korpen Nybro 7 0 30 14 3 54 24 7 40 20 21 112 166
44 Begnt Fabbeke Dynapac Hsc 17 24 13 14 14 82 6 10 17 10 33 76 158
45 Göran Olofsson Korpen Nybro 14 10 13 20 7 64 14 21 6 34 17 92 156
46 Roland Andreasson Lanterna b.c 10 7 21 7 27 72 23 3 27 7 23 83 155
47 Jan Lundin Tingsryd Hsc 0 7 27 23 23 80 3 10 47 7 7 74 154
48 Roger Ericsson Sibbamåla IF 10 27 7 21 7 72 12 30 21 10 7 80 152
49 Gunnar Lundbeck Tingsryd Hsc 7 3 40 10 0 60 34 0 3 17 28 82 142
50 Hasse Johansson Tingsryd Hsc 20 10 10 20 7 67 10 10 20 0 33 73 140
51 Gilbert Pettersson Lanterna b.c 14 20 7 14 17 72 10 20 9 10 14 63 135
52 Jan Pettersson Lanterna b.c 26 7 7 17 21 78 10 17 3 17 7 54 132
53 Robert Sjöberg Sketnabäck 9 23 7 6 7 52 3 6 14 14 41 78 130
54 Bengt Andersson Växjö Hsk 14 17 6 10 10 57 3 33 17 14 3 70 127
55 Tomas Dahl Växjö Hsk 10 10 6 3 6 35 17 17 34 3 17 88 123
56 Michael Karlsson Tingzås Hsk 21 7 7 6 14 55 14 23 20 0 10 67 122
57 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 10 17 3 17 17 64 9 7 14 14 14 58 122
58 Christer Blomgren Lanternan b.c 10 6 13 10 17 56 35 7 10 10 3 65 121
59 Niclas Gunnarsson Sibbamåla IF 7 7 0 23 23 60 21 14 0 3 23 61 121
60 Rickard Holgersson Sketnabäck 14 13 0 7 7 41 7 17 10 28 14 76 117
61 Martin Björklund Sketnabäck 7 7 17 3 20 54 17 7 10 14 14 62 116
62 Åke Bergkvist Tingsryd Hsc 0 7 13 0 7 27 9 0 30 17 20 76 103
63 Peter Edlund Dynapac Hsc 7 10 7 7 13 44 7 14 20 3 7 51 95
64 Risto Selming Korpen Nybro 0 13 20 7 7 47 7 7 7 10 14 45 92
65 Roland Sjöstrand Tingzås Hsk 3 10 3 7 14 37 20 14 7 10 3 54 91
66 Ulf Seyer Alvesta Hsk 3 13 0 27 7 50 7 17 0 3 9 36 86
67 Christer Brincner Värends HSk 3 7 13 14 7 44 3 0 14 7 17 41 85
68 Jonas Klarström Värends Hsk 3 0 3 14 6 26 30 7 0 6 3 46 72
69 Sebastian Israelsson Sibbamåla IF 0 6 0 9 3 18 10 14 0 10 7 41 59
70 Martin Antic Värends Hsk 0 0 7 3 7 17 9 6 7 7 7 36 53
71 Alexander Wiktorsson Värends HSk 0 0 0 14 3 17 0 7 7 17 0 31 48
72 Anders Karlsson Värends Hsk 0 0 0 0 3 3 7 7 3 7 10 34 37

Dam
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Inger Andersson Korpen Nybro 7 24 17 48 40 136 0 41 7 27 7 82 218
2 Carina Gneupel Sibbamåla IF 21 21 37 6 7 92 14 7 41 30 21 113 205
3 Maj-britt Jarl Växjö Hsk 40 44 17 20 3 124 6 13 0 37 24 80 204
4 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 0 28 13 41 27 109 34 14 10 21 0 79 188
5 Ingegerd Pettersson Lanterna b.c 16 13 30 37 6 102 24 13 10 17 14 78 180
6 Inga-lill Stuhr Lessebo Hsk 17 13 21 37 20 108 14 6 23 10 7 60 168
7 Anne-Marie Larsson Tingsryd Hsc 0 10 23 27 9 69 23 10 9 27 27 96 165
8 Anita Fabbeke Dynapac Hsc 21 10 14 3 27 75 6 24 30 19 10 89 164
9 Malin Lundqvist Alvesta Hsk 10 23 9 9 20 71 20 16 34 3 20 93 164
10 Maria Andersson Värends Hsk 3 30 34 17 0 84 10 21 7 27 14 79 163
11 Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 10 17 13 17 17 74 17 7 24 13 27 88 162
12 Lisbeth Karlsson Tingsryd Hsc 17 3 14 10 37 81 14 24 13 23 0 74 155
13 Kristina Holmberg Tingsryd Hsc 24 13 30 33 0 100 13 7 3 10 21 54 154
14 Majre Johansson Växjö Hsk 20 10 14 9 17 70 13 30 9 12 16 80 150
15 Ulrika Rydell Värends Hsk 7 21 3 10 14 55 16 10 3 21 41 91 146
16 Klara Larsson Värends HSk 7 14 14 3 23 61 7 21 43 10 3 84 145
17 Anna Stenberg Tingzås Hsk 7 3 21 7 3 41 7 16 34 7 21 85 126
18 Solveige Axelsson Alvesta Hsk 17 10 3 13 26 69 14 3 3 10 10 40 109
19 Kerstin Svensson Växjö Hsk 3 10 6 9 6 34 13 10 14 17 10 64 98
20 Elin Olsson Dynapac Hsc 3 14 10 6 10 43 20 3 7 14 10 54 97
21 Susanne Simonsson Lanterna b.c 10 3 7 0 7 27 0 20 7 14 21 62 89
22 Therese Olausson Sibbamåla IF 14 6 3 20 7 50 0 0 27 3 0 30 80

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Joel Sundahl Carlskrona Hsc 14 3 47 7 7 78 10 27 10 17 21 85 163
2 Madelene Bergendorff Tingzås Hsk 0 0 10 27 7 44 0 27 7 21 17 72 116
3 Nathalie Jonasson Värends Hsk 6 3 33 30 7 79 7 7 3 0 10 27 106
4 Tekla Andersson Värends Hsk 3 3 3 3 14 26 6 10 0 27 33 76 102

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 10 20 10 20 0 60 47 33 40 20 21 161 221
2 Kevin Rydell Värends Hsk 3 23 50 54 10 140 3 10 26 27 10 76 216
3 Natalie Sundahl Carlskrona Hsc 7 0 17 3 30 57 12 20 6 3 0 41 98
4 Oscar Stener Alvesta Hsk 3 0 0 10 10 23 0 28 7 14 3 52 75
5 Johannes Engqvist Alvesta Hsk 0 10 7 0 0 17 0 26 0 0 0 26 43
6 Elvin Rydell Värends HSk 7 0 0 3 0 10 6 3 7 7 10 33 43
7 Ola Ericsson Sibbamåla IF 0 14 0 10 7 31 10 0 0 0 0 10 41

Dubbel
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Tobias Gneupel/Magnus Israelsson Sibbamåla IF 47 44 57 47 107 302 66 61 59 42 51 279 581
2 Tomas Lindahl/Matz Karlsson Korpen Åseda 61 51 44 41 24 221 72 94 51 16 89 322 543
3 Peter Olsson/Stefan Tollstam Dynapac Hsc 20 62 39 52 33 206 40 78 60 71 85 334 540
4 Leo Andersson/Kent Sundahl Carlskrona Hsc 77 57 40 48 49 271 34 37 47 59 90 267 538
5 Christian Balsiger/Lars-åke Brincner Värends Hsk 77 91 20 74 29 291 26 84 67 21 41 239 530
6 Ingvar Ericsson/Leif Sundahl Carlskrona Hsc 48 31 47 54 30 210 44 44 67 75 81 311 521
7 Sandor Bodi/Bela Bodi Växjö Hsk 26 103 27 33 78 267 30 62 43 71 44 250 517
8 Alf Svensson/Gert Karlsson Korpen Åseda 40 60 37 91 26 254 16 73 47 30 51 217 471
9 Bo Petersson/Inger Andersson Korpen Nybro 17 44 24 71 67 223 43 58 24 61 10 196 419
10 Olle Ottosson/Göran Persson Dynapac Hsc 40 50 34 40 71 235 38 27 34 40 40 179 414
11 Rolf Johannesson/Lasse Nilsson Värends HSk 27 77 63 26 20 213 31 41 45 47 36 200 413
12 Hasse Lundqvist/Kennarth Axelsson Alvesta Hsk 33 41 31 44 47 196 27 44 29 51 56 207 403
13 Maj-britt Jarl/Dan Hallstan Växjö Hsk 74 78 37 20 16 225 23 26 21 60 31 161 386
14 Fredrik Lundin/Lennart Karlsson Lanternan b.c 54 43 27 30 23 177 40 43 27 54 44 208 385
15 Johan Johansson/Lisbeth Karlsson Tingsryd Hsc 17 13 23 27 98 178 55 65 27 43 14 204 382
16 Mattias Olsson/Lukas Bern Dynapac Hsc 64 34 30 73 16 217 48 23 26 31 34 162 379
17 Bo Andersson/Magnus Stenberg Tingzås Hsk 10 54 30 14 55 163 16 67 30 47 37 197 360
18 Inga-lill Stuhr/Kerstin Johansson Lessebo Hsk 17 41 34 78 47 217 48 20 33 31 7 139 356
19 Damian Barnasiak/Mikael Bodi Växjö Hsk 20 20 68 30 48 186 17 26 31 23 71 168 354
20 Bengt- Erik Holmberg/Kristina Holmberg Tingsryd Hsc 31 22 50 47 13 163 20 24 31 58 48 181 344
21 Göran Olofsson/Sune Olsson Korpen Nybro 21 10 43 34 10 118 38 28 46 54 38 204 322
22 Begnt Fabbeke/Anita Fabbeke Dynapac Hsc 38 34 27 17 41 157 12 34 47 29 43 165 322
23 Olle Nilsson/Gunnar Lundbeck Tingsryd Hsc 13 40 81 30 20 184 54 10 10 17 45 136 320
24 Ronny Lundberg/Gilbert Pettersson Lanterna b.c 17 51 10 34 54 166 17 50 19 20 41 147 313
25 Peter Edlund/Anders Johansson Dynapac Hsc 47 27 44 13 33 164 41 41 34 15 17 148 312
26 Ingegerd Pettersson/Jan Pettersson Lanterna b.c 42 20 37 54 27 180 34 30 13 34 21 132 312
27 Christer Blomgren/Bernt Pettersson Lanternan b.c 27 23 50 40 33 173 45 13 37 19 20 134 307
28 Ulrika Rydell/Klara Larsson Värends HSk 14 35 17 13 37 116 23 31 46 31 44 175 291
29 Rickard Holgersson/Kasper Sjöberg Sketnabäck 30 34 14 24 21 123 34 27 47 31 21 160 283
30 Roger Ericsson/Niclas Gunnarsson Sibbamåla IF 17 34 7 44 30 132 33 44 21 13 30 141 273
31 Tomas Dahl/Majre Johansson Växjö Hsk 30 20 20 12 23 105 30 47 43 15 33 168 273
32 Risto Selming/Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 23 23 40 31 28 145 41 13 24 27 20 125 270
33 Åke Bergkvist/Anne-Marie Larsson Tingsryd Hsc 0 17 36 27 16 96 32 10 39 44 47 172 268
34 Sebastian Israelsson/Carina Gneupel Sibbamåla IF 21 27 37 15 10 110 24 21 41 40 28 154 264
35 Hasse Johansson/Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 30 27 13 37 24 131 19 17 34 14 47 131 262
36 Malin Lundqvist/Ulf Seyer Alvesta Hsk 13 36 9 36 27 121 27 33 34 6 29 129 250
37 Martin Björklund/Robert Sjöberg Sketnabäck 16 30 24 9 27 106 20 13 24 28 55 140 246
38 Alf Johansson/Martin Antic Värends Hsk 26 34 17 10 41 128 29 16 41 17 17 120 248
39 Roland Andreasson/Susanne Simonsson Lanterna b.c 20 10 28 7 34 99 23 23 34 21 44 145 244
40 Jonas Klarström /Maria Andersson Värends Hsk 6 30 37 31 6 110 40 28 7 33 17 125 235
41 Kerstin Svensson/Bengt Andersson Växjö Hsk 17 27 12 19 16 91 16 43 31 31 13 134 225
42 Michael Karlsson/Roland Sjöstrand Tingzås Hsk 24 17 10 13 28 92 34 37 27 10 13 121 213
43 Tekla Andersson/Nathalie Jonasson Värends Hsk 9 6 36 33 21 105 13 17 3 27 43 103 208
44 Anders Karlsson/Christer Brincner Värends HSk 3 7 13 14 10 47 10 7 17 14 27 75 122
45 Ola Ericsson/Therese Olausson Sibbamåla IF 14 20 3 30 14 81 10 0 27 3 0 40 121

Mixed
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi/Maj-britt Jarl Växjö Hsk 60 127 24 36 44 291 19 61 20 91 58 249 540
2 Carina Gneupel/Magnus Israelsson Sibbamåla IF 38 44 67 33 44 226 23 41 65 58 38 225 451
3 Gebriela Kostantinos/Matz Karlsson Korpen Åseda 34 40 57 30 34 195 26 64 54 29 76 249 444
4 Nathalie Jonasson/Lars-åke Brincner Värends Hsk 53 53 43 63 20 232 27 81 49 21 30 208 440
5 Bo Petersson/Inger Andersson Korpen Nybro 17 44 24 71 67 223 43 58 24 61 10 196 419
6 Therese Olausson/Tobias Gneupel Sibbamåla IF 44 27 30 40 77 218 57 27 62 17 34 197 415
7 Anita Fabbeke/Olle Ottosson Dynapac Hsc 45 36 38 26 54 199 34 41 44 56 34 209 408
8 Johan Johansson/Lisbeth Karlsson Tingsryd Hsc 17 13 23 27 98 178 55 65 27 43 14 204 382
9 Malin Lundqvist/Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 27 37 23 16 57 160 30 30 57 33 48 198 358
10 Ulrika Rydell/Lasse Nilsson Värends HSk 14 64 43 13 27 161 26 17 31 38 74 186 347
11 Bengt- Erik Holmberg/Kristina Holmberg Tingsryd Hsc 31 22 50 47 13 163 20 24 31 58 48 181 344
12 Klara Larsson/Christian Balsiger Värends Hsk 37 55 24 44 39 199 13 31 64 10 24 142 341
13 Bela Bodi/Majre Johansson Växjö Hsk 26 30 34 26 54 170 30 44 32 29 26 161 331
14 Kennarth Axelsson/Solveige Axelsson Alvesta Hsk 33 37 20 50 36 176 31 33 9 31 38 142 318
15 Magnus Stenberg/Anna Stenberg Tingzås Hsk 7 30 41 14 49 141 17 42 34 33 51 177 318
16 Ingegerd Pettersson/Jan Pettersson Lanterna b.c 42 20 37 54 27 180 34 30 13 34 21 132 312
17 Hasse Johansson/Inga-lill Stuhr Lessebo Hsk 37 23 31 57 27 175 24 16 43 10 40 133 308
18 Dan Hallstan/Kerstin Svensson Växjö Hsk 37 44 26 9 19 135 30 23 35 40 17 145 280
19 Åke Bergkvist/Anne-Marie Larsson Tingsryd Hsc 0 17 36 27 16 96 32 10 39 44 47 172 268
20 Roland Andreasson/Susanne Simonsson Lanterna b.c 20 10 28 7 34 99 23 23 34 21 44 145 244
21 Michael Karlsson/Madelene Bergendorff Tingzås Hsk 21 7 17 33 21 99 14 50 27 21 27 139 238
22 Jonas Klarström /Maria Andersson Värends Hsk 6 30 37 31 6 110 40 28 7 33 17 125 235
23 Peter Edlund/Elin Olsson Dynapac Hsc 10 24 17 13 23 87 27 17 27 17 17 105 192

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 20 83 7 16 41 167 13 48 20 54 34 169 336
2 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 30 21 27 20 70 168 57 27 35 14 34 167 335
3 Lars-åke Brincner Värends Hsk 47 50 10 33 13 153 20 74 46 21 20 181 334
4 Ingvar Ericsson Carlskrona Hsc 31 17 34 20 3 105 24 14 37 54 57 186 291
5 Peter Olsson Dynapac Hsc 3 35 30 17 24 109 30 37 13 36 61 177 286
6 Matz Karlsson Korpen Åseda 24 23 44 13 17 121 9 57 30 16 49 161 282
7 Leo Andersson Carlskrona Hsc 30 40 20 41 12 143 13 30 14 29 41 127 270
8 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 47 17 20 7 37 128 21 7 33 30 49 140 268
9 Tomas Lindahl Korpen Åseda 37 28 0 28 7 100 63 37 21 0 40 161 261
10 Gert Karlsson Korpen Åseda 13 30 23 34 23 123 10 53 30 20 10 123 246
11 Olle Ottosson Dynapac Hsc 24 26 24 23 27 124 28 17 14 37 24 120 244
12 Maj-britt Jarl Växjö Hsk 40 44 17 20 3 124 6 13 0 37 24 80 204
13 Bernt Pettersson Lanternan b.c 17 17 37 30 16 117 10 6 27 9 17 69 186

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Stefan Tollstam Dynapac Hsc 17 27 9 35 9 97 10 41 47 35 24 157 254
2 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 17 14 13 34 27 105 20 30 30 21 24 125 230
3 Johan Johansson Tingsryd Hsc 0 10 9 17 61 97 41 41 14 20 14 130 227
4 Alf Svensson Korpen Åseda 27 30 14 57 3 131 6 20 17 10 41 94 225
5 Anders Johansson Dynapac Hsc 40 17 37 6 20 120 34 27 14 12 10 97 217
6 Mathias Gneupel Sibbamåla IF 26 50 17 17 17 127 13 3 33 20 20 89 216
7 Mattias Olsson Dynapac Hsc 34 7 23 60 6 130 27 9 13 14 20 83 213
8 Carina Gneupel Sibbamåla IF 21 21 37 6 7 92 14 7 41 30 21 113 205
9 Bo Petersson Korpen Nybro 10 20 7 23 27 87 43 17 17 34 3 114 201
10 Fredrik Lundin Lanternan b.c 37 13 10 23 17 100 27 3 17 20 30 97 197
11 Dan Hallstan Växjö Hsk 34 34 20 0 13 101 17 13 21 23 7 81 182
12 Göran Persson Dynapac Hsc 16 24 10 17 44 111 10 10 20 3 16 59 170
13 Inga-lill Stuhr Lessebo Hsk 17 13 21 37 20 108 14 6 23 10 7 60 168
14 Lisbeth Karlsson Tingsryd Hsc 17 3 14 10 37 81 14 24 13 23 0 74 155
15 Peter Edlund Dynapac Hsc 7 10 7 7 13 44 7 14 20 3 7 51 95

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Inger Andersson Korpen Nybro 7 24 17 48 40 136 0 41 7 27 7 82 218
2 Kennarth Axelsson Alvesta Hsk 16 27 17 37 10 107 17 30 6 21 28 102 209
3 Lasse Nilsson Värends HSk 7 43 40 3 13 106 10 7 28 17 33 95 201
4 Christian Balsiger Värends Hsk 30 41 10 41 16 138 6 10 21 0 21 58 196
5 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 17 14 14 7 37 89 10 14 23 30 28 105 194
6 Bengt- Erik Holmberg Tingsryd Hsc 7 9 20 14 13 63 7 17 28 48 27 127 190
7 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 0 28 13 41 27 109 34 14 10 21 0 79 188
8 Lennart Karlsson Lanternan b.c 17 30 17 7 6 77 13 40 10 34 14 111 188
9 Bela Bodi Växjö Hsk 6 20 20 17 37 100 17 14 23 17 10 81 181
10 Ingegerd Pettersson Lanterna b.c 16 13 30 37 6 102 24 13 10 17 14 78 180
11 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 6 37 41 20 20 124 20 10 7 0 17 54 178
12 Ronny Lundberg Lanternan b.c 3 31 3 20 37 94 7 30 10 10 27 84 178
13 Lukas Bern Dynapac Hsc 30 27 7 13 10 87 21 14 13 17 14 79 166
14 Jan Lundin Tingsryd Hsc 0 7 27 23 23 80 3 10 47 7 7 74 154
15 Kristina Holmberg Tingsryd Hsc 24 13 30 33 0 100 13 7 3 10 21 54 154
16 Majre Johansson Växjö Hsk 20 10 14 9 17 70 13 30 9 12 16 80 150
17 Klara Larsson Värends HSk 7 14 14 3 23 61 7 21 43 10 3 84 145
18 Hasse Johansson Tingsryd Hsc 20 10 10 20 7 67 10 10 20 0 33 73 140
19 Gilbert Pettersson Lanterna b.c 14 20 7 14 17 72 10 20 9 10 14 63 135
20 Jan Pettersson Lanterna b.c 26 7 7 17 21 78 10 17 3 17 7 54 132
21 Robert Sjöberg Sketnabäck 9 23 7 6 7 52 3 6 14 14 41 78 130
22 Tomas Dahl Växjö Hsk 10 10 6 3 6 35 17 17 34 3 17 88 123
23 Christer Blomgren Lanternan b.c 10 6 13 10 17 56 35 7 10 10 3 65 121
24 Niclas Gunnarsson Sibbamåla IF 7 7 0 23 23 60 21 14 0 3 23 61 121
25 Martin Björklund Sketnabäck 7 7 17 3 20 54 17 7 10 14 14 62 116
26 Solveige Axelsson Alvesta Hsk 17 10 3 13 26 69 14 3 3 10 10 40 109
27 Risto Selming Korpen Nybro 0 13 20 7 7 47 7 7 7 10 14 45 92
28 Christer Brincner Värends HSk 3 7 13 14 7 44 3 0 14 7 17 41 85

Klass 4
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Magnus Israelsson Sibbamåla IF 17 23 30 27 37 134 9 34 24 28 17 112 246
2 Rolf Johannesson Värends Hsk 20 34 23 23 7 107 21 34 17 30 3 105 212
3 Alf Johansson Värends Hsk 26 34 10 7 34 111 20 10 34 10 10 84 195
4 Magnus Stenberg Tingzås Hsk 0 27 20 7 46 100 10 26 0 26 30 92 192
5 Damian Barnasiak Växjö Hsk 17 7 20 10 34 88 10 13 7 10 54 94 182
6 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 23 10 20 24 21 98 34 6 17 17 6 80 178
7 Mikael Bodi Växjö Hsk 3 13 48 20 14 98 7 13 24 13 17 74 172
8 Bo Andersson Tingzås Hsk 10 27 10 7 9 63 6 41 30 21 7 105 168
9 Kasper Sjöberg Sketnabäck 16 21 14 17 14 82 27 10 37 3 7 84 166
10 Sune Olsson Korpen Nybro 7 0 30 14 3 54 24 7 40 20 21 112 166
11 Anne-Marie Larsson Tingsryd Hsc 0 10 23 27 9 69 23 10 9 27 27 96 165
12 Anita Fabbeke Dynapac Hsc 21 10 14 3 27 75 6 24 30 19 10 89 164
13 Malin Lundqvist Alvesta Hsk 10 23 9 9 20 71 20 16 34 3 20 93 164
14 Maria Andersson Värends Hsk 3 30 34 17 0 84 10 21 7 27 14 79 163
15 Joel Sundahl Carlskrona Hsc 14 3 47 7 7 78 10 27 10 17 21 85 163
16 Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 10 17 13 17 17 74 17 7 24 13 27 88 162
17 Begnt Fabbeke Dynapac Hsc 17 24 13 14 14 82 6 10 17 10 33 76 158
18 Göran Olofsson Korpen Nybro 14 10 13 20 7 64 14 21 6 34 17 92 156
19 Roland Andreasson Lanterna b.c 10 7 21 7 27 72 23 3 27 7 23 83 155
20 Roger Ericsson Sibbamåla IF 10 27 7 21 7 72 12 30 21 10 7 80 152
21 Ulrika Rydell Värends Hsk 7 21 3 10 14 55 16 10 3 21 41 91 146
22 Gunnar Lundbeck Tingsryd Hsc 7 3 40 10 0 60 34 0 3 17 28 82 142
23 Bengt Andersson Växjö Hsk 14 17 6 10 10 57 3 33 17 14 3 70 127
24 Anna Stenberg Tingzås Hsk 7 3 21 7 3 41 7 16 34 7 21 85 126
25 Michael Karlsson Tingzås Hsk 21 7 7 6 14 55 14 23 20 0 10 67 122
26 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 10 17 3 17 17 64 9 7 14 14 14 58 122
27 Rickard Holgersson Sketnabäck 14 13 0 7 7 41 7 17 10 28 14 76 117
28 Madelene Bergendorff Tingzås Hsk 0 0 10 27 7 44 0 27 7 21 17 72 116
29 Nathalie Jonasson Värends Hsk 6 3 33 30 7 79 7 7 3 0 10 27 106
30 Åke Bergkvist Tingsryd Hsc 0 7 13 0 7 27 9 0 30 17 20 76 103
31 Tekla Andersson Värends Hsk 3 3 3 3 14 26 6 10 0 27 33 76 102
32 Kerstin Svensson Växjö Hsk 3 10 6 9 6 34 13 10 14 17 10 64 98
33 Elin Olsson Dynapac Hsc 3 14 10 6 10 43 20 3 7 14 10 54 97
34 Roland Sjöstrand Tingzås Hsk 3 10 3 7 14 37 20 14 7 10 3 54 91
35 Susanne Simonsson Lanterna b.c 10 3 7 0 7 27 0 20 7 14 21 62 89
36 Ulf Seyer Alvesta Hsk 3 13 0 27 7 50 7 17 0 3 9 36 86
37 Therese Olausson Sibbamåla IF 14 6 3 20 7 50 0 0 27 3 0 30 80
38 Jonas Klarström Värends Hsk 3 0 3 14 6 26 30 7 0 6 3 46 72
39 Sebastian Israelsson Sibbamåla IF 0 6 0 9 3 18 10 14 0 10 7 41 59
40 Martin Antic Värends Hsk 0 0 7 3 7 17 9 6 7 7 7 36 53
41 Alexander Wiktorsson Värends HSk 0 0 0 14 3 17 0 7 7 17 0 31 48
42 Anders Karlsson Värends Hsk 0 0 0 0 3 3 7 7 3 7 10 34 37



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2018
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se