Banner
Sponsor: Sportlotteriet


Resultat
Carlskrona Cup 2022

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sibbamåla 122 158 87 100 114 581 62 158 129 140 106 595 1176
2 Dynapac 2 102 121 91 96 142 552 68 102 157 151 139 617 1169
3 Carlskrona HSC 116 118 101 71 70 476 130 123 116 126 159 654 1130
4 Korpen Åseda 102 115 111 154 34 516 122 94 145 95 128 584 1100
5 Lanternan 2 57 139 68 91 93 448 108 103 168 121 108 608 1056
6 SEFF 76 74 96 138 84 468 127 122 118 112 104 583 1051
7 Dynapac 1 114 67 115 68 115 479 92 55 151 112 51 461 940
8 Jämjö 132 110 85 91 50 468 90 85 103 93 66 437 905
9 Lanternan 1 80 79 82 92 37 370 113 81 82 114 78 468 838
10 Team Nyland 89 88 51 72 78 378 86 56 92 89 75 398 776
11 Lanternan 3 65 71 66 70 86 358 92 58 75 84 88 397 755
12 Värends Hsk 76 51 84 74 99 384 78 68 82 85 51 364 748
13 Växjö HSK 79 51 65 50 54 299 100 84 69 37 78 368 667
14 Dynapac 3 34 51 47 53 44 229 30 43 61 61 52 247 476
15 JämVär 71 24 45 79 44 263 47 20 51 31 28 177 440

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Kent Sundahl Carlskrona HSC 41 30 74 23 14 182 33 47 60 47 41 228 410
2 Tobias Gneupel Sibbamåla 37 50 40 30 43 200 10 54 44 28 37 173 373
3 Ingvar Eriksson Carlskrona HSC 14 9 24 74 21 142 30 61 54 40 34 219 361
4 Matz Karlsson Korpen Åseda 17 30 27 70 3 147 47 28 57 21 61 214 361
5 Olle Ottossson Dynapac 2 57 23 44 17 43 184 14 37 47 40 17 155 339
6 Gert Karlsson Korpen Åseda 30 34 33 35 17 149 27 28 44 21 33 153 302
7 Mattias Olsson Dynapac 1 10 17 30 21 33 111 23 41 47 54 17 182 293
8 Peter Olsson 1 Dynapac 1 27 17 44 34 34 156 28 14 47 27 17 133 289
9 Leo Anderson Carlskrona HSC 21 17 20 31 13 102 33 43 23 28 30 157 259
10 Joel Sundahl Carlskrona HSC 47 44 7 14 43 155 34 3 7 30 28 102 257

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Anitha Fabbeke Dynapac 2 14 37 6 41 48 146 34 41 50 54 54 233 379
2 Gilbert Pettersson Lanternan 2 17 28 10 34 37 126 14 41 61 41 61 218 344
3 Bernt Pettersson Lanternan 2 30 30 48 6 30 144 54 34 40 33 13 174 318
4 Stefan Olofsson Korpen Nybro 27 57 34 21 27 166 30 14 7 37 27 115 281
5 Matthias Gneupel Sibbamåla 34 21 17 10 34 116 28 48 30 37 21 164 280
6 Lars-Erik Ottosson Lanternan 1 24 21 48 54 17 164 20 10 34 24 17 105 269
7 Lasse Brincner Värends Hsk 34 10 34 30 27 135 17 10 40 28 24 119 254
8 Tomas Lindahl Korpen Åseda 41 24 37 28 7 137 14 24 34 26 13 111 248
9 Ronny Lundberg Lanternan 1 28 23 0 10 14 75 37 27 27 63 14 168 243
10 Göran Olofsson Korpen Nybro 41 21 7 30 10 109 28 14 34 17 24 117 226
11 Natalie Sundahl Carlskrona HSC 21 27 14 0 0 62 50 7 17 31 10 115 177

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Magnus Israelsson Sibbamåla 37 67 17 50 14 185 17 33 34 61 41 186 371
2 Inge Skoglöw Jämjö 41 35 28 34 30 168 24 50 30 41 37 182 350
3 Jean Fredriksson BaldersHSK 34 17 31 50 40 172 20 37 34 13 43 147 319
4 Elin Olsson Dynapac 24 34 17 16 30 121 20 33 37 41 28 159 280
5 Lukas Bern Dynapac 2 17 47 24 21 37 146 10 10 30 33 24 107 253
6 Göran Mårtensson Jämjö 34 54 17 30 13 148 23 14 30 10 17 94 242
7 Iréne Petersson Lanternan 2 7 47 3 37 20 114 30 21 34 20 20 125 239
8 Roy Dahlen Dynapac 1 43 26 41 6 34 150 7 0 47 24 10 88 238
9 Kerstin Svensson Växjö Hsk 20 30 17 14 27 108 31 17 28 20 34 130 238
10 Clara Larsson Värends Hsk 14 7 14 27 41 103 27 21 7 47 14 116 219
11 Leif Sundahl Carlskrona HSC 7 27 0 3 0 37 30 30 26 21 60 167 204
12 Bengt Fabbeke Dynapac 2 14 14 17 17 14 76 10 14 30 24 44 122 198
13 Louise Tollstam Dynapac 10 17 30 37 14 108 10 10 24 20 24 88 196
14 Ingegerd Pettersson Lanternan 3 17 23 20 14 21 95 54 10 7 7 17 95 190
15 Alf Svensson Korpen Åseda 14 27 14 21 7 83 34 14 10 27 21 106 189
16 Dan Hallstan Växjö Hsk 28 14 34 6 0 82 41 17 14 3 27 102 184
17 Maria Andersson Team Småland 14 7 10 21 34 86 28 0 30 14 10 82 168
18 Solveig Axelsson Växjö Hsk 21 0 14 30 27 92 21 10 20 14 3 68 160
19 Carina Gneupel Sibbamåla 14 20 13 10 23 80 7 23 21 14 7 72 152
20 Daniel Mårtensson Jämjö 40 7 3 13 7 70 33 14 9 12 9 77 147
21 Hernan Hernandez Jämjö 30 7 0 27 14 78 10 0 44 7 0 61 139
22 Ulrika Rydell Värends Hsk 21 27 9 7 14 78 7 7 21 10 0 45 123
23 Thomas Dahl Växjö Hsk 10 7 0 0 0 17 7 40 7 0 14 68 85

Klass 4
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Roland Andreasson Lanternan 3 24 27 10 21 41 123 21 24 20 34 37 136 259
2 Jarita Fredriksson Väre BaldersHSK 7 21 27 14 23 92 27 17 13 28 17 102 194
3 Arne Blihd Lanternan 3 3 14 26 14 24 81 17 17 21 23 34 112 193
4 Conny Bark Värends Hsk 27 14 21 24 16 102 34 14 0 7 21 76 178
5 Amanda Blomgren Lanternan 1 7 21 20 14 6 68 28 14 21 17 20 100 168
6 Lasse Johannesson Jämjö 17 14 37 14 0 82 10 7 34 30 3 84 166
7 Kjell Åkesson Lanternan 1 21 14 14 14 0 63 28 30 0 10 27 95 158
8 Ted Lilja Lanternan 2 3 34 7 14 6 64 10 7 33 27 14 91 155
9 Martin Antic Värends Hsk 7 7 27 10 17 68 27 30 14 0 13 84 152
10 Peter Olsson 2 Dynapac 1 34 7 0 7 14 62 34 0 10 7 7 58 120
11 Lisbeth Blihd Lanternan 3 21 7 10 21 0 59 0 7 27 20 0 54 113
12 Jonas Klarström Team Småland 7 3 0 0 7 17 0 28 21 21 14 84 101
13 Anders Karlsson Värends Hsk 14 3 21 14 14 66 0 0 7 7 7 21 87
14 Dennis Magnusson Värends Hsk 0 0 3 14 0 17 3 6 0 10 0 19 36

Cupen
Tobias Gneupel 214        
Jean Fredriksson 197 Tobias 248    
    Olle 189    
Olle Ottosson 199        
Stefan Olofsson 120     Tobias 210
        Kent 278
Magnus Israelsson 131        
Inge Skoglöw 164        
    Inge 150    
Kent Sundahl 257 Kent 201    
Lars-Erik Ottosson 95        


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2022
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se