Banner
Sponsor: Sportlotteriet


Resultat
Roslagen Open 2022

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Karlskrona 103 77 145 81 94 500 84 64 104 102 108 462 962
2 Vaxholm+Gert 57 79 81 105 94 416 59 82 69 124 94 428 844
3 Balders HSK 1 89 47 48 129 66 379 106 105 51 80 84 426 805
4 Balders HSK 3 90 67 68 81 93 399 101 95 48 75 83 402 801
5 CHSC 95 57 71 93 98 414 32 48 99 125 67 371 785
6 Jämjö HSK 65 45 108 89 39 346 81 73 77 80 60 371 717
7 Dynapac 2 63 74 72 80 30 319 85 37 68 85 73 348 667
8 Balders HSK 2 37 71 51 72 91 322 50 76 60 52 91 329 651
9 Balders HSK 4 98 67 47 99 60 371 41 49 23 45 71 229 600
10 Athleterna 21 38 75 24 24 182 27 44 27 80 41 219 401
11 Balders HSK 5 10 34 30 37 37 148 48 43 21 45 33 190 338
12 VHS 10 10 17 10 7 54 6 30 10 27 7 80 134
13 Lagnam 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Herr
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Peter Olsson Dynapac 24 33 57 20 41 175 30 14 27 41 21 133 308
2 Leo Andersson CHSC 41 14 10 37 50 152 13 14 41 34 16 118 270
3 Mattias Olsson Dynapac 28 21 44 13 27 133 3 34 57 3 27 124 257
4 Gert Karlsson Korpen Åseda 17 14 41 41 28 141 7 24 21 34 13 99 240
5 Kristian Jältsäter Vaxholm HSK 3 21 10 17 36 87 21 24 21 47 37 150 237
6 Jean Fredriksson Väre Balders HSK 2 7 17 3 48 24 99 10 57 27 14 24 132 231
7 Martin Anjou Balders HSK 3 27 37 10 24 16 114 54 20 14 3 13 104 218
8 Torgny Rågfeldt Balders HSK 1 21 13 14 34 10 92 28 20 10 28 33 119 211
9 Joel Sundahl CHSC 34 3 27 17 14 95 3 34 14 37 27 115 210
10 Roy Dahlen Dynapac 30 10 34 20 10 104 27 0 3 30 43 103 207
11 Markus Peterson Balders HSK 3 26 10 24 17 6 83 30 33 7 20 26 116 199
12 Kent Sundahl CHSC 17 10 24 26 21 98 9 0 34 34 21 98 196
13 Mats Mårtensson Jämjö HSK 21 14 40 35 10 120 10 20 13 13 17 73 193
14 Inge Skoglöv Jämjö HSK 20 21 13 17 13 84 7 30 24 30 16 107 191
15 Magnus Israelsson Sibbamåla 21 13 10 28 16 88 24 16 17 28 17 102 190
16 Björn Landberg Vaxholm HSK 10 37 13 37 13 110 10 14 13 17 24 78 188
17 Jimmy Athle Athleterna 7 21 24 7 0 59 10 34 27 40 17 128 187
18 Bengt Fabbeke Dynapac 2 10 20 28 37 7 102 14 9 14 23 17 77 179
18 Björn Gabrielsson Vaxholm HSK 27 7 17 10 17 78 21 20 14 26 20 101 179
20 Nick Gibbs Dynapac 2 13 17 3 20 14 67 43 21 7 14 24 109 176
21 Göran Mårtensson Jämjö HSK 0 3 34 23 10 70 37 20 13 20 10 100 170
22 Pascal Letter Balders HSK 1 17 10 7 27 13 74 17 34 17 14 10 92 166
23 Torbjörn Svennberg Balders HSK 5 0 10 9 30 14 63 34 14 14 14 26 102 165
24 Daniel Mårtensson Jämjö HSK 24 7 21 14 6 72 27 3 27 17 17 91 163
25 Emil Nilsson Balders HSK 3 3 0 7 37 27 74 0 14 14 21 24 73 147
25 Janne Pettersson Balders HSK 2 10 14 17 10 37 88 20 13 6 10 10 59 147
27 Jonny Åberg Balders HSK 1 14 3 3 14 33 67 21 30 0 21 7 79 146
28 Henrik Fresk VHS 10 10 17 10 7 54 6 30 10 27 7 80 134
29 Roger Eriksson Balders HSK 5 10 10 7 0 17 44 7 26 7 10 7 57 101
30 Anton Rågfeldt Balders HSK 4 14 10 0 28 0 52 3 23 3 7 3 39 91
31 Norman Kipler Balders HSK 20 14 13 3 28 78 0 0 0 0 0 0 78
32 Simon Granqvist Balders HSK 5 0 7 7 7 6 27 7 3 0 14 0 24 51
33 Morgan Athle Athleterna 0 0 7 0 14 21 3 10 0 0 7 20 41
34 Magnus Nyström Balders HSK 0 0 0 27 0 27 0 3 0 6 0 9 36

Dam
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Malira Ning Eriksson Balders HSK 1 37 21 24 54 10 146 40 21 24 17 34 136 282
2 Julia Anjou Balders HSK 3 34 20 27 3 44 128 17 28 13 31 20 109 237
3 Malena Rågfeldt Balders HSK 4 27 40 13 37 37 154 14 10 3 14 21 62 216
4 Julia Eriksson Balders HSK 4 20 7 27 28 10 92 14 3 17 14 30 78 170
4 Anita Fabbeke Dynapac 2 33 27 27 9 6 102 7 7 10 21 23 68 170
6 Malin Löwberg Balders HSK 2 17 21 10 7 20 75 14 0 20 21 30 85 160
7 Malin Nilsson Athleterna 3 7 17 67 10 104 10 7 0 17 17 51 155
8 Elin Olsson Dynapac 2 7 10 14 14 3 48 21 0 37 27 9 94 142
9 Anna Löwberg Balders HSK 4 37 10 7 6 13 73 10 13 0 10 17 50 123
10 Jarita Fredriksson Väre Balders HSK 2 3 19 21 7 10 60 6 6 7 7 27 53 113
11 Natalie Sundahl CHSC 3 30 10 13 13 69 7 0 10 20 3 40 109
12 Carina Tikkanen Athleterna 7 7 27 3 7 51 7 0 0 30 3 40 91
13 Isabelle Athle Athleterna 7 10 17 14 3 51 7 0 0 10 14 31 82
14 Johanna Hagerman Balders HSK 5 0 7 7 0 0 14 0 0 0 7 0 7 21

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Olle Lovén Balders HSK 23 7 17 7 10 64 3 14 20 3 0 40 104

Dubbel
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Mattias Olsson/Peter Olsson Dynapac 52 54 101 33 68 308 33 48 84 44 48 257 565
2 Leo Andersson/Kent Sundahl CHSC 58 24 34 63 71 250 22 14 75 68 37 216 466
3 Kristian Jältsäter/Björn Landberg Vaxholm HSK 13 58 23 54 49 197 31 38 34 64 61 228 425
4 Björn Gabrielsson/Gert Karlsson Korpen Åseda 44 21 58 51 45 219 28 44 35 60 33 200 419
5 Martin Anjou/Markus Peterson Balders HSK 3 53 47 34 41 22 197 84 53 21 23 39 220 417
6 Roy Dahlen/Magnus Israelsson Sibbamåla 51 23 44 48 26 192 51 16 20 58 60 205 397
6 Pascal Letter/Jean Fredriksson Väre Balders HSK 2 24 27 10 75 37 173 27 91 44 28 34 224 397
8 Julia Anjou/Emil Nilsson Balders HSK 3 37 20 34 40 71 202 17 42 27 52 44 182 384
9 Roger Eriksson/Malira Ning Eriksson Balders HSK 1 47 31 31 54 27 190 47 47 31 27 41 193 383
10 Göran Mårtensson/Inge Skoglöv Jämjö HSK 20 24 47 40 23 154 44 50 37 50 26 207 361
11 Mats Mårtensson/Daniel Mårtensson Jämjö HSK 45 21 61 49 16 192 37 23 40 30 34 164 356
12 Anita Fabbeke/Bengt Fabbeke Dynapac 2 43 47 55 46 13 204 21 16 24 44 40 145 349
13 Malena Rågfeldt/Anna Löwberg Balders HSK 4 64 50 20 43 50 227 24 23 3 24 38 112 339
14 Julia Eriksson/Malin Löwberg Balders HSK 2 37 28 37 35 30 167 28 3 37 35 60 163 330
15 Natalie Sundahl/Joel Sundahl CHSC 37 33 37 30 27 164 10 34 24 57 30 155 319
16 Nick Gibbs/Elin Olsson Dynapac 2 20 27 17 34 17 115 64 21 44 41 33 203 318
17 Torbjörn Svennberg/Jonny Åberg Balders HSK 1 14 13 12 44 47 130 55 44 14 35 33 181 311
18 Anton Rågfeldt/Torgny Rågfeldt Balders HSK 1 35 23 14 62 10 144 31 43 13 35 36 158 302
19 Malin Nilsson/Henrik Fresk VHS 13 17 34 77 17 158 16 37 10 44 24 131 289
20 Jimmy Athle/Carina Tikkanen Athleterna 14 28 51 10 7 110 17 34 27 70 20 168 278
21 Janne Pettersson/Jarita Fredriksson Väre Balders HSK 2 13 33 38 17 47 148 26 19 13 17 37 112 260
22 Morgan Athle/Isabelle Athle Athleterna 7 10 24 14 17 72 10 10 0 10 21 51 123
23 Johanna Hagerman/Simon Granqvist Balders HSK 5 0 14 14 7 6 41 7 3 0 21 0 31 72

Mixed
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Elin Olsson/Peter Olsson Dynapac 31 43 71 34 44 223 51 14 64 68 30 227 450
2 Torgny Rågfeldt/Malena Rågfeldt Balders HSK 4 48 53 27 71 47 246 42 30 13 42 54 181 427
3 Julia Eriksson/Martin Anjou Balders HSK 3 47 44 37 52 26 206 68 23 31 17 43 182 388
4 Julia Anjou/Emil Nilsson Balders HSK 3 37 20 34 40 71 202 17 42 27 52 44 182 384
5 Roger Eriksson/Malira Ning Eriksson Balders HSK 1 47 31 31 54 27 190 47 47 31 27 41 193 383
6 Malin Nilsson/Markus Peterson Balders HSK 3 29 17 41 84 16 187 40 40 7 37 43 167 354
7 Anita Fabbeke/Bengt Fabbeke Dynapac 2 43 47 55 46 13 204 21 16 24 44 40 145 349
8 Jean Fredriksson Väre/Jarita Fredriksson Väre Balders HSK 2 10 36 24 55 34 159 16 63 34 21 51 185 344
9 Janne Pettersson/Malin Löwberg Balders HSK 2 27 35 27 17 57 163 34 13 26 31 40 144 307
10 Kent Sundahl/Natalie Sundahl CHSC 20 40 34 39 34 167 16 0 44 54 24 138 305
11 Jimmy Athle/Carina Tikkanen Athleterna 14 28 51 10 7 110 17 34 27 70 20 168 278
12 Anton Rågfeldt/Anna Löwberg Balders HSK 4 51 20 7 34 13 125 13 36 3 17 20 89 214
13 Pascal Letter/Johanna Hagerman Balders HSK 5 17 17 14 27 13 88 17 34 17 21 10 99 187
14 Morgan Athle/Isabelle Athle Athleterna 7 10 24 14 17 72 10 10 0 10 21 51 123

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Peter Olsson Dynapac 24 33 57 20 41 175 30 14 27 41 21 133 308
2 Leo Andersson CHSC 41 14 10 37 50 152 13 14 41 34 16 118 270
3 Mattias Olsson Dynapac 28 21 44 13 27 133 3 34 57 3 27 124 257
4 Gert Karlsson Korpen Åseda 17 14 41 41 28 141 7 24 21 34 13 99 240
5 Joel Sundahl CHSC 34 3 27 17 14 95 3 34 14 37 27 115 210
6 Kent Sundahl CHSC 17 10 24 26 21 98 9 0 34 34 21 98 196

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Kristian Jältsäter Vaxholm HSK 3 21 10 17 36 87 21 24 21 47 37 150 237
2 Björn Landberg Vaxholm HSK 10 37 13 37 13 110 10 14 13 17 24 78 188
3 Anita Fabbeke Dynapac 2 33 27 27 9 6 102 7 7 10 21 23 68 170
4 Natalie Sundahl CHSC 3 30 10 13 13 69 7 0 10 20 3 40 109

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Jean Fredriksson Väre Balders HSK 2 7 17 3 48 24 99 10 57 27 14 24 132 231
2 Roy Dahlen Dynapac 30 10 34 20 10 104 27 0 3 30 43 103 207
3 Mats Mårtensson Jämjö HSK 21 14 40 35 10 120 10 20 13 13 17 73 193
4 Inge Skoglöv Jämjö HSK 20 21 13 17 13 84 7 30 24 30 16 107 191
5 Magnus Israelsson Sibbamåla 21 13 10 28 16 88 24 16 17 28 17 102 190
6 Bengt Fabbeke Dynapac 2 10 20 28 37 7 102 14 9 14 23 17 77 179
6 Björn Gabrielsson Vaxholm HSK 27 7 17 10 17 78 21 20 14 26 20 101 179
8 Göran Mårtensson Jämjö HSK 0 3 34 23 10 70 37 20 13 20 10 100 170
9 Pascal Letter Balders HSK 1 17 10 7 27 13 74 17 34 17 14 10 92 166
10 Daniel Mårtensson Jämjö HSK 24 7 21 14 6 72 27 3 27 17 17 91 163
11 Elin Olsson Dynapac 2 7 10 14 14 3 48 21 0 37 27 9 94 142

Klass 4
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Malira Ning Eriksson Balders HSK 1 37 21 24 54 10 146 40 21 24 17 34 136 282
2 Julia Anjou Balders HSK 3 34 20 27 3 44 128 17 28 13 31 20 109 237
3 Martin Anjou Balders HSK 3 27 37 10 24 16 114 54 20 14 3 13 104 218
4 Malena Rågfeldt Balders HSK 4 27 40 13 37 37 154 14 10 3 14 21 62 216
5 Torgny Rågfeldt Balders HSK 1 21 13 14 34 10 92 28 20 10 28 33 119 211
6 Markus Peterson Balders HSK 3 26 10 24 17 6 83 30 33 7 20 26 116 199
7 Jimmy Athle Athleterna 7 21 24 7 0 59 10 34 27 40 17 128 187
8 Nick Gibbs Dynapac 2 13 17 3 20 14 67 43 21 7 14 24 109 176
9 Julia Eriksson Balders HSK 4 20 7 27 28 10 92 14 3 17 14 30 78 170
10 Torbjörn Svennberg Balders HSK 5 0 10 9 30 14 63 34 14 14 14 26 102 165
11 Malin Löwberg Balders HSK 2 17 21 10 7 20 75 14 0 20 21 30 85 160
12 Malin Nilsson Athleterna 3 7 17 67 10 104 10 7 0 17 17 51 155
13 Emil Nilsson Balders HSK 3 3 0 7 37 27 74 0 14 14 21 24 73 147
13 Janne Pettersson Balders HSK 2 10 14 17 10 37 88 20 13 6 10 10 59 147
15 Jonny Åberg Balders HSK 1 14 3 3 14 33 67 21 30 0 21 7 79 146
16 Henrik Fresk VHS 10 10 17 10 7 54 6 30 10 27 7 80 134
17 Anna Löwberg Balders HSK 4 37 10 7 6 13 73 10 13 0 10 17 50 123
18 Jarita Fredriksson Väre Balders HSK 2 3 19 21 7 10 60 6 6 7 7 27 53 113
19 Roger Eriksson Balders HSK 5 10 10 7 0 17 44 7 26 7 10 7 57 101
20 Anton Rågfeldt Balders HSK 4 14 10 0 28 0 52 3 23 3 7 3 39 91
20 Carina Tikkanen Athleterna 7 7 27 3 7 51 7 0 0 30 3 40 91
22 Isabelle Athle Athleterna 7 10 17 14 3 51 7 0 0 10 14 31 82
23 Norman Kipler Balders HSK 20 14 13 3 28 78 0 0 0 0 0 0 78
24 Simon Granqvist Balders HSK 5 0 7 7 7 6 27 7 3 0 14 0 24 51
25 Morgan Athle Athleterna 0 0 7 0 14 21 3 10 0 0 7 20 41
26 Magnus Nyström Balders HSK 0 0 0 27 0 27 0 3 0 6 0 9 36
27 Johanna Hagerman Balders HSK 5 0 7 7 0 0 14 0 0 0 7 0 7 21



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2022
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se