Banner
Sponsor: Sportlotteriet


Resultat
SM inne 2022

 
Herr
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 20 41 33 50 37 181 30 30 57 36 48 201 382
2 Tobias Gneupel Sibbamåla 67 37 50 37 17 208 60 40 14 24 34 172 380
3 Mattias Olsson Dynapac Hsc 63 27 54 43 30 217 30 24 33 54 14 155 372
4 Olle Ottosson Dynapac Hsc 48 35 30 50 35 198 47 34 17 50 21 169 367
5 Sandor Bodi Växjö Hsk 61 17 54 14 16 162 57 41 17 34 41 190 352
6 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 43 13 17 24 33 130 57 48 20 48 43 216 346
7 Peter Olsson Dynapac Hsc 44 17 37 53 13 164 30 54 21 24 50 179 343
8 Mathias Karlberg Jämjö Hsk 30 7 41 21 34 133 74 37 23 53 20 207 340
9 Jean Fredriksson Väre Balders HSK 41 23 7 47 7 125 37 44 57 47 23 208 333
10 Björn Landberg Vaxholm Hsk 50 44 0 37 17 148 34 61 10 21 50 176 324
11 Matz Karlsson Korpen Åseda 17 17 31 24 30 119 37 21 41 61 44 204 323
12 Magnus Israelsson Sibbamåla 30 61 21 27 27 166 54 27 21 17 34 153 319
12 Gilbert Pettersson Lanternan 34 40 47 34 17 172 34 28 21 27 37 147 319
14 Johan Johansson Tingsryd Hsc 21 27 53 37 7 145 28 50 16 54 14 162 307
15 Lars-Erik Ottosson Lanternan 41 28 34 7 14 124 50 28 43 26 14 161 285
15 Kristian Jältsäter Vaxholm Hsk 30 23 41 47 30 171 37 27 9 7 34 114 285
17 Björn Gabrielsson Vaxholm Hsk 47 41 48 13 20 169 16 14 27 41 16 114 283
18 Martin Anjou Balders HSK 61 13 19 30 44 167 43 17 10 28 17 115 282
19 Gert Karlsson Korpen Åseda 14 34 34 24 17 123 16 50 37 37 7 147 270
20 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 37 21 30 14 27 129 36 30 13 6 50 135 264
21 Leo Andersson Carlskrona Hsc 37 9 24 21 34 125 16 14 28 27 44 129 254
22 Marcus Peterson Balders HSK 17 23 50 26 27 143 17 23 17 28 21 106 249
23 Mats Mårtensson Jämjö Hsk 27 31 33 14 30 135 37 23 7 28 10 105 240
24 Åke Bergqvist Tingsryd Hsc 17 30 14 41 7 109 3 23 54 33 10 123 232
24 Joel Sundahl Carlskrona Hsc 14 14 24 27 30 109 21 27 21 17 37 123 232
26 Matthias Gneupel Sibbamåla 16 34 28 27 21 126 7 14 47 14 17 99 225
27 Sune Olsson Korpen Nybro 21 41 7 21 17 107 7 34 28 27 21 117 224
28 Jonny Åberg Balders HSK 44 10 20 3 17 94 21 34 14 10 50 129 223
29 Inge Skoglöv Jämjö Hsk 14 37 16 21 21 109 21 20 24 28 20 113 222
30 Berndt Pettersson Lanternan 54 34 34 13 21 156 28 10 6 7 14 65 221
31 Risto Maljanowski Korpen Nybro 54 3 17 10 10 94 14 30 30 27 20 121 215
32 Tomas Lindahl Korpen Åseda 6 13 27 23 24 93 7 7 41 14 50 119 212
32 Bengt Andersson Växjö Hsk 34 7 10 40 37 128 21 21 21 0 21 84 212
34 Sebastian Israelsson Sibbamåla 33 14 27 0 27 101 26 7 27 14 34 108 209
35 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 23 3 37 47 0 110 3 40 10 21 20 94 204
36 Stefan Olofsson Korpen Nybro 34 14 7 7 47 109 24 7 21 37 0 89 198
37 Thomas Marklund Värends Hsk 24 14 27 30 17 112 14 21 3 21 17 76 188
38 Bengt Fabbeke Dynapac Hsc 23 34 20 0 10 87 10 16 41 17 16 100 187
39 Dan Hallstan Växjö Hsk 21 27 14 23 14 99 14 21 30 14 7 86 185
40 Roy Dahlén Dynapac Hsc 23 34 10 7 10 84 20 40 27 0 10 97 181
41 Göran Olofsson Korpen Nybro 3 21 34 7 10 75 27 10 14 37 14 102 177
42 Morgan Athle Dynapac Hsc 28 41 6 7 7 89 10 0 41 7 27 85 174
42 Anders Karlsson Värends Hsk 17 3 30 17 33 100 3 17 14 13 27 74 174
44 Pascal Letter Balders HSK 21 10 27 27 20 105 7 24 13 20 3 67 172
44 Bela Bodi Växjö Hsk 44 7 7 13 10 81 10 23 20 17 21 91 172
46 Martin Antic Värends Hsk 21 6 14 17 7 65 27 7 28 17 24 103 168
47 Göran Mårtensson Jämjö Hsk 13 24 16 10 14 77 14 21 14 21 20 90 167
48 Bernt Olsson Jämjö Hsk 10 0 14 20 37 81 20 37 7 3 17 84 165
49 Michael Karlsson Värends Hsk 10 14 23 10 34 91 27 14 10 14 0 65 156
50 Alf Svensson Korpen Åseda 0 7 34 0 23 64 0 37 14 23 14 88 152
51 Mikael Grönskog Sibbamåla 10 27 20 20 3 80 7 7 14 20 10 58 138
51 Lasse Brincner Värends Hsk 0 20 21 26 41 108 0 3 7 17 3 30 138
53 Emil Pettersson Deje 14 14 14 10 20 72 0 26 10 14 3 53 125
54 Bo Pettersson Korpen Nybro 3 17 21 3 17 61 7 7 20 10 7 51 112
55 Thomas Dahl Växjö Hsk 10 10 10 7 20 57 27 0 7 7 10 51 108
56 Peter Edlund Dynapac Hsc 7 0 3 14 0 24 14 14 10 27 6 71 95
57 Victor Bengtsson Vaxholm Hsk 14 14 3 26 0 57 0 7 3 7 17 34 91
58 Jonas Klarström Team Småland 0 3 20 7 20 50 7 6 0 3 10 26 76
59 Albin Fredriksson Deje 3 3 27 3 0 36 0 0 10 21 0 31 67
60 Nisse Hansson Korpen Nybro 0 20 7 0 7 34 7 7 3 0 7 24 58

Dam
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandra Widlund Växjö Hsk 34 34 33 13 61 175 3 34 61 43 40 181 356
2 Hathaichonlanne Phaengphui Växjö Hsk 37 80 6 48 34 205 44 7 33 37 0 121 326
3 Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 41 34 21 27 17 140 7 67 14 37 61 186 326
4 Anitha Fabbeke Dynapac Hsc 40 10 34 54 17 155 37 14 13 41 30 135 290
5 Yamonlada Damnoenngam Växjö Hsk 21 7 14 20 48 110 27 6 10 54 47 144 254
6 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 43 14 21 28 6 112 30 24 17 28 21 120 232
7 Natalie Sundahl Carlskrona Hsc 17 54 24 34 10 139 7 17 10 21 37 92 231
8 Louise Tollstam Dynapac Hsc 14 24 34 30 35 137 3 47 17 10 10 87 224
9 Solveig Axelsson Växjö Hsk 20 34 20 10 27 111 7 14 34 27 7 89 200
10 Jarita Fredriksson Väre Balders HSK 6 14 28 17 17 82 10 24 28 13 34 109 191
11 Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 20 30 30 3 23 106 10 14 14 10 34 82 188
12 Carina Gneupel Sibbamåla 20 10 3 17 10 60 41 14 30 27 3 115 175
13 Kerstin Svensson Växjö Hsk 3 30 7 20 34 94 7 17 13 24 14 75 169
14 Maria Andersson Team Småland 17 41 6 14 10 88 17 7 21 7 23 75 163
15 Elin Edlund Dynapac Hsc 14 14 17 14 6 65 7 0 67 7 14 95 160
16 Karin Gullbrand Värends Hsk 0 7 10 47 28 92 3 3 23 7 20 56 148
17 Ingegerd Pettersson Lanternan 14 7 0 30 0 51 17 17 7 0 14 55 106

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Lukas Karlsson Värends Hsk 0 0 14 0 7 21 0 0 0 0 3 3 24

Dubbel
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Peter Olsson/Mattias Olsson Dynapac Hsc 107 44 91 96 43 381 60 78 54 78 64 334 715
2 Sandra Widlund/Hathaichonlanne Phaengphui Växjö Hsk 71 114 39 61 95 380 47 41 94 80 40 302 682
3 Ingvar Eriksson/Joel Sundahl Carlskrona Hsc 34 55 57 77 67 290 51 57 78 53 85 324 614
4 Kristian Jältsäter/Björn Landberg Vaxholm Hsk 80 67 41 84 47 319 71 88 19 28 84 290 609
5 Sandor Bodi/Yamonlada Damnoenngam Växjö Hsk 82 24 68 34 64 272 84 47 27 88 88 334 606
6 Matthias Gneupel/Tobias Gneupel Sibbamåla 83 71 78 64 38 334 67 54 61 38 51 271 605
7 Gilbert Pettersson/Lars-Erik Ottosson Lanternan 75 68 81 41 31 296 84 56 64 53 51 308 604
8 Leo Andersson/Kent Sundahl Carlskrona Hsc 80 22 41 45 67 255 73 62 48 75 87 345 600
9 Gert Karlsson/Matz Karlsson Korpen Åseda 31 51 65 48 47 242 53 71 78 98 51 351 593
10 Olle Ottosson/Roy Dahlén Dynapac Hsc 71 69 40 57 45 282 67 74 44 50 31 266 548
11 Johan Johansson/Åke Bergqvist Tingsryd Hsc 38 57 67 78 14 254 31 73 70 87 24 285 539
12 Marcus Peterson/Martin Anjou Balders HSK 78 36 69 56 71 310 60 40 27 56 38 221 531
13 Mathias Karlberg/Göran Mårtensson Jämjö Hsk 43 31 57 31 48 210 88 58 37 74 40 297 507
14 Jean Fredriksson Väre/Pascal Letter Balders HSK 62 33 34 74 27 230 44 68 70 67 26 275 505
15 Lennart Karlsson/Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 80 35 51 42 33 241 66 54 30 34 71 255 496
16 Carina Gneupel/Magnus Israelsson Sibbamåla 50 71 24 44 37 226 95 41 51 44 37 268 494
17 Anitha Fabbeke/Bengt Fabbeke Dynapac Hsc 63 44 54 54 27 242 47 30 54 58 46 235 477
18 Mats Mårtensson/Inge Skoglöv Jämjö Hsk 41 68 49 35 51 244 58 43 31 56 30 218 462
19 Leif Sundahl/Natalie Sundahl Carlskrona Hsc 40 57 61 81 10 249 10 57 20 42 57 186 435
20 Sune Olsson/Stefan Olofsson Korpen Nybro 55 55 14 28 64 216 31 41 49 64 21 206 422
21 Jarita Fredriksson Väre/Jonny Åberg Balders HSK 50 24 48 20 34 176 31 58 42 23 84 238 414
22 Louise Tollstam/Morgan Athle Dynapac Hsc 42 65 40 37 42 226 13 47 58 17 37 172 398
23 Dan Hallstan/Bengt Andersson Växjö Hsk 55 34 24 63 51 227 35 42 51 14 28 170 397
24 Björn Gabrielsson/Victor Bengtsson Vaxholm Hsk 61 55 51 39 20 226 16 21 30 48 33 148 374
25 Solveig Axelsson/Kerstin Svensson Växjö Hsk 23 64 27 30 61 205 14 31 47 51 21 164 369
26 Tomas Lindahl/Alf Svensson Korpen Åseda 6 20 61 23 47 157 7 44 55 37 64 207 364
27 Thomas Marklund/Anders Karlsson Värends Hsk 41 17 57 47 50 212 17 38 17 34 44 150 362
28 Ewa Malmqvist/Bernt Olsson Jämjö Hsk 30 30 44 23 60 187 30 51 21 13 51 166 353
29 Mikael Grönskog/Sebastian Israelsson Sibbamåla 43 41 47 20 30 181 33 14 41 34 44 166 347
30 Ingegerd Pettersson/Berndt Pettersson Lanternan 68 41 34 43 21 207 45 27 13 7 28 120 327
30 Bo Pettersson/Risto Maljanowski Korpen Nybro 57 20 38 13 27 155 21 37 50 37 27 172 327
32 Martin Antic/Michael Karlsson Värends Hsk 31 20 37 27 41 156 54 21 38 31 24 168 324
33 Karin Gullbrand/Lasse Brincner Värends Hsk 0 27 31 73 69 200 3 6 30 24 23 86 286
34 Bela Bodi/Thomas Dahl Växjö Hsk 54 17 17 20 30 138 37 23 27 24 31 142 280
35 Elin Edlund/Peter Edlund Dynapac Hsc 21 14 20 28 6 89 21 14 77 34 20 166 255
36 Jonas Klarström/Maria Andersson Team Småland 17 44 26 21 30 138 24 13 21 10 33 101 239
37 Göran Olofsson/Nisse Hansson Korpen Nybro 3 41 41 7 17 109 34 17 17 37 21 126 235
38 Albin Fredriksson/Emil Pettersson Deje 17 17 41 13 20 108 0 26 20 35 3 84 192

Mixed
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandra Widlund/Sandor Bodi Växjö Hsk 95 51 87 27 77 337 60 75 78 77 81 371 708
2 Gebriela Kostantinos/Matz Karlsson Korpen Åseda 58 51 52 51 47 259 44 88 55 98 105 390 649
3 Mattias Olsson/Louise Tollstam Dynapac Hsc 77 51 88 73 65 354 33 71 50 64 24 242 596
4 Kent Sundahl/Natalie Sundahl Carlskrona Hsc 60 67 41 58 43 269 64 65 30 69 80 308 577
5 Tobias Gneupel/Carina Gneupel Sibbamåla 87 47 53 54 27 268 101 54 44 51 37 287 555
6 Johan Johansson/Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 64 41 74 65 13 257 58 74 33 82 35 282 539
7 Bengt Andersson/Hathaichonlanne Phaengphui Växjö Hsk 71 87 16 88 71 333 65 28 54 37 21 205 538
8 Jean Fredriksson Väre/Jarita Fredriksson Väre Balders HSK 47 37 35 64 24 207 47 68 85 60 57 317 524
9 Anitha Fabbeke/Bengt Fabbeke Dynapac Hsc 63 44 54 54 27 242 47 30 54 58 46 235 477
10 Bela Bodi/Yamonlada Damnoenngam Växjö Hsk 65 14 21 33 58 191 37 29 30 71 68 235 426
11 Dan Hallstan/Kerstin Svensson Växjö Hsk 24 57 21 43 48 193 21 38 43 38 21 161 354
12 Bernt Olsson/Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 30 30 44 23 60 187 30 51 21 13 51 166 353
13 Ingegerd Pettersson/Berndt Pettersson Lanternan 68 41 34 43 21 207 45 27 13 7 28 120 327
14 Thomas Dahl/Solveig Axelsson Växjö Hsk 30 44 30 17 47 168 34 14 41 34 17 140 308
15 Lasse Brincner/Karin Gullbrand Värends Hsk 0 27 31 73 69 200 3 6 30 24 23 86 286
16 Elin Edlund/Peter Edlund Dynapac Hsc 21 14 20 28 6 89 21 14 77 34 20 166 255
17 Jonas Klarström/Maria Andersson Team Småland 17 44 26 21 30 138 24 13 21 10 33 101 239

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 20 41 33 50 37 181 30 30 57 36 48 201 382
2 Tobias Gneupel Sibbamåla 67 37 50 37 17 208 60 40 14 24 34 172 380
3 Olle Ottosson Dynapac Hsc 48 35 30 50 35 198 47 34 17 50 21 169 367
4 Sandor Bodi Växjö Hsk 61 17 54 14 16 162 57 41 17 34 41 190 352
5 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 43 13 17 24 33 130 57 48 20 48 43 216 346
6 Peter Olsson Dynapac Hsc 44 17 37 53 13 164 30 54 21 24 50 179 343
7 Hathaichonlanne Phaengphui Växjö Hsk 37 80 6 48 34 205 44 7 33 37 0 121 326
8 Matz Karlsson Korpen Åseda 17 17 31 24 30 119 37 21 41 61 44 204 323
9 Anitha Fabbeke Dynapac Hsc 40 10 34 54 17 155 37 14 13 41 30 135 290
10 Gert Karlsson Korpen Åseda 14 34 34 24 17 123 16 50 37 37 7 147 270
11 Yamonlada Damnoenngam Växjö Hsk 21 7 14 20 48 110 27 6 10 54 47 144 254
11 Leo Andersson Carlskrona Hsc 37 9 24 21 34 125 16 14 28 27 44 129 254
13 Joel Sundahl Carlskrona Hsc 14 14 24 27 30 109 21 27 21 17 37 123 232
14 Matthias Gneupel Sibbamåla 16 34 28 27 21 126 7 14 47 14 17 99 225
15 Tomas Lindahl Korpen Åseda 6 13 27 23 24 93 7 7 41 14 50 119 212

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Mattias Olsson Dynapac Hsc 63 27 54 43 30 217 30 24 33 54 14 155 372
2 Sandra Widlund Växjö Hsk 34 34 33 13 61 175 3 34 61 43 40 181 356
3 Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 41 34 21 27 17 140 7 67 14 37 61 186 326
4 Johan Johansson Tingsryd Hsc 21 27 53 37 7 145 28 50 16 54 14 162 307
5 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 37 21 30 14 27 129 36 30 13 6 50 135 264
6 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 43 14 21 28 6 112 30 24 17 28 21 120 232
7 Natalie Sundahl Carlskrona Hsc 17 54 24 34 10 139 7 17 10 21 37 92 231
8 Berndt Pettersson Lanternan 54 34 34 13 21 156 28 10 6 7 14 65 221
9 Bengt Andersson Växjö Hsk 34 7 10 40 37 128 21 21 21 0 21 84 212
10 Sebastian Israelsson Sibbamåla 33 14 27 0 27 101 26 7 27 14 34 108 209
11 Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 20 30 30 3 23 106 10 14 14 10 34 82 188
12 Dan Hallstan Växjö Hsk 21 27 14 23 14 99 14 21 30 14 7 86 185
13 Roy Dahlén Dynapac Hsc 23 34 10 7 10 84 20 40 27 0 10 97 181
14 Göran Olofsson Korpen Nybro 3 21 34 7 10 75 27 10 14 37 14 102 177
15 Carina Gneupel Sibbamåla 20 10 3 17 10 60 41 14 30 27 3 115 175
16 Lasse Brincner Värends Hsk 0 20 21 26 41 108 0 3 7 17 3 30 138
17 Bo Pettersson Korpen Nybro 3 17 21 3 17 61 7 7 20 10 7 51 112

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Mathias Karlberg Jämjö Hsk 30 7 41 21 34 133 74 37 23 53 20 207 340
2 Björn Landberg Vaxholm Hsk 50 44 0 37 17 148 34 61 10 21 50 176 324
3 Gilbert Pettersson Lanternan 34 40 47 34 17 172 34 28 21 27 37 147 319
4 Magnus Israelsson Sibbamåla 30 61 21 27 27 166 54 27 21 17 34 153 319
5 Lars-Erik Ottosson Lanternan 41 28 34 7 14 124 50 28 43 26 14 161 285
5 Kristian Jältsäter Vaxholm Hsk 30 23 41 47 30 171 37 27 9 7 34 114 285
7 Björn Gabrielsson Vaxholm Hsk 47 41 48 13 20 169 16 14 27 41 16 114 283
8 Mats Mårtensson Jämjö Hsk 27 31 33 14 30 135 37 23 7 28 10 105 240
9 Åke Bergqvist Tingsryd Hsc 17 30 14 41 7 109 3 23 54 33 10 123 232
10 Sune Olsson Korpen Nybro 21 41 7 21 17 107 7 34 28 27 21 117 224
10 Louise Tollstam Dynapac Hsc 14 24 34 30 35 137 3 47 17 10 10 87 224
12 Inge Skoglöv Jämjö Hsk 14 37 16 21 21 109 21 20 24 28 20 113 222
13 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 23 3 37 47 0 110 3 40 10 21 20 94 204
14 Stefan Olofsson Korpen Nybro 34 14 7 7 47 109 24 7 21 37 0 89 198
15 Bengt Fabbeke Dynapac Hsc 23 34 20 0 10 87 10 16 41 17 16 100 187
16 Pascal Letter Balders HSK 21 10 27 27 20 105 7 24 13 20 3 67 172
16 Bela Bodi Växjö Hsk 44 7 7 13 10 81 10 23 20 17 21 91 172
18 Kerstin Svensson Växjö Hsk 3 30 7 20 34 94 7 17 13 24 14 75 169
19 Göran Mårtensson Jämjö Hsk 13 24 16 10 14 77 14 21 14 21 20 90 167
20 Bernt Olsson Jämjö Hsk 10 0 14 20 37 81 20 37 7 3 17 84 165
21 Maria Andersson Team Småland 17 41 6 14 10 88 17 7 21 7 23 75 163
22 Alf Svensson Korpen Åseda 0 7 34 0 23 64 0 37 14 23 14 88 152
23 Thomas Dahl Växjö Hsk 10 10 10 7 20 57 27 0 7 7 10 51 108
24 Ingegerd Pettersson Lanternan 14 7 0 30 0 51 17 17 7 0 14 55 106
25 Peter Edlund Dynapac Hsc 7 0 3 14 0 24 14 14 10 27 6 71 95

Klass 4
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Jean Fredriksson Väre Balders HSK 41 23 7 47 7 125 37 44 57 47 23 208 333
2 Martin Anjou Balders HSK 61 13 19 30 44 167 43 17 10 28 17 115 282
3 Marcus Peterson Balders HSK 17 23 50 26 27 143 17 23 17 28 21 106 249
4 Jonny Åberg Balders HSK 44 10 20 3 17 94 21 34 14 10 50 129 223
5 Risto Maljanowski Korpen Nybro 54 3 17 10 10 94 14 30 30 27 20 121 215
6 Solveig Axelsson Växjö Hsk 20 34 20 10 27 111 7 14 34 27 7 89 200
7 Jarita Fredriksson Väre Balders HSK 6 14 28 17 17 82 10 24 28 13 34 109 191
8 Thomas Marklund Värends Hsk 24 14 27 30 17 112 14 21 3 21 17 76 188
9 Morgan Athle Dynapac Hsc 28 41 6 7 7 89 10 0 41 7 27 85 174
9 Anders Karlsson Värends Hsk 17 3 30 17 33 100 3 17 14 13 27 74 174
11 Martin Antic Värends Hsk 21 6 14 17 7 65 27 7 28 17 24 103 168
12 Elin Edlund Dynapac Hsc 14 14 17 14 6 65 7 0 67 7 14 95 160
13 Michael Karlsson Värends Hsk 10 14 23 10 34 91 27 14 10 14 0 65 156
14 Karin Gullbrand Värends Hsk 0 7 10 47 28 92 3 3 23 7 20 56 148
15 Mikael Grönskog Sibbamåla 10 27 20 20 3 80 7 7 14 20 10 58 138
16 Emil Pettersson Deje 14 14 14 10 20 72 0 26 10 14 3 53 125
17 Victor Bengtsson Vaxholm Hsk 14 14 3 26 0 57 0 7 3 7 17 34 91
18 Jonas Klarström Team Småland 0 3 20 7 20 50 7 6 0 3 10 26 76
19 Albin Fredriksson Deje 3 3 27 3 0 36 0 0 10 21 0 31 67
20 Nisse Hansson Korpen Nybro 0 20 7 0 7 34 7 7 3 0 7 24 58



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2022
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se