Banner
Sponsor: Sportlotteriet


Resultat
SM ute 2024

 
Herr
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 21 41 70 40 61 233 21 47 48 41 47 204 437
2 Sandor Bodi Växjö Hsk 20 67 48 26 27 188 63 50 34 24 47 218 406
3 Jean Fredriksson Väre Balders HSK 37 44 44 40 13 178 17 43 40 48 21 169 347
4 Mats Mårtensson Jämjö Hsk 28 41 27 87 20 203 37 27 14 34 13 125 328
5 Roy Dahlén Dynapac Hsc 27 34 24 34 37 156 33 41 34 7 54 169 325
6 Tobias Gneupel Sibbamåla 21 48 48 27 54 198 50 21 14 17 21 123 321
7 Inge Skoglöv Jämjö Hsk 28 17 30 10 43 128 30 9 37 66 33 175 303
8 Björn Landberg Vaxholm Hsk 41 47 20 17 14 139 10 34 37 27 24 132 271
9 Daniel Mårtensson Jämjö Hsk 27 14 23 14 14 92 44 30 0 41 60 175 267
10 Leo Andersson Carlskrona Hsc 21 37 13 41 28 140 13 37 10 30 35 125 265
11 Gert Karlsson Korpen Åseda 67 24 10 40 14 155 17 17 17 27 28 106 261
12 Magnus Israelsson Sibbamåla 17 35 14 24 10 100 21 27 48 24 37 157 257
13 Peter Olsson Dynapac Hsc 30 13 34 20 13 110 14 61 34 20 14 143 253
14 Ove Klasson Tingsryd Hsc 24 28 7 20 27 106 14 10 7 50 60 141 247
15 Kristian Jältsäter Vaxholm Hsk 14 57 7 14 14 106 9 28 43 3 54 137 243
16 Mattias Olsson Dynapac Hsc 34 27 14 31 7 113 6 27 34 20 41 128 241
17 Tommy Karlsson Sibbamåla 34 14 3 40 14 105 27 13 26 37 30 133 238
18 Martin Anjou Balders HSK 7 7 34 7 21 76 60 27 41 21 10 159 235
18 Bernt Olsson Jämjö Hsk 14 23 20 21 33 111 21 21 27 41 14 124 235
20 Kennarth Axelsson Söders Hsk 14 31 21 34 21 121 3 26 13 50 21 113 234
20 Erik Smiding Vaxholm Hsk 10 14 20 17 10 71 44 21 31 10 57 163 234
22 Stefan Olofsson Korpen Nybro 34 54 7 0 13 108 13 14 21 28 47 123 231
23 Mikael Atle Köpings Hkf 21 10 27 13 7 78 26 13 37 34 41 151 229
24 Bela Bodi Växjö Hsk 27 23 41 27 14 132 23 3 34 13 17 90 222
24 Ronny Lundberg Lanternan 14 27 3 14 27 85 17 28 21 31 40 137 222
26 Marcus Peterson Balders HSK 21 20 21 17 34 113 30 28 20 10 19 107 220
27 Marcus Johansson Växjö Hsk 20 21 44 37 17 139 20 3 26 7 21 77 216
28 Göran Mårtensson Jämjö Hsk 30 10 21 34 47 142 21 3 6 10 23 63 205
29 Peter Olofsson Korpen Nybro 17 21 7 14 47 106 21 28 14 20 14 97 203
29 Max Bodi Växjö Hsk 10 17 10 31 23 91 7 20 30 21 34 112 203
31 Janne Pettersson Balders HSK 28 41 48 7 6 130 14 7 20 14 17 72 202
32 Göran Olofsson Korpen Nybro 23 30 10 37 23 123 17 23 3 27 7 77 200
33 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 10 37 0 33 34 114 17 0 34 13 17 81 195
34 Patrik Axelsson Söders Hsk 7 23 10 17 27 84 14 28 10 23 34 109 193
35 Berndt Pettersson Lanternan 14 13 24 10 28 89 35 7 7 33 21 103 192
36 Bengt Andersson Växjö Hsk 20 24 3 24 28 99 37 14 35 3 0 89 188
36 Sebastian Israelsson Sibbamåla 27 30 30 10 10 107 14 34 7 13 13 81 188
38 Bengt Fabbeke Dynapac Hsc 30 10 0 7 23 70 17 10 34 28 28 117 187
39 Matthias Gneupel Sibbamåla 10 14 7 7 37 75 23 10 40 13 21 107 182
40 Tomas Lindahl Korpen Åseda 34 17 10 24 34 119 6 13 3 14 24 60 179
41 Roland Andreasson Lanternan 21 41 28 14 21 125 10 14 3 14 10 51 176
42 Johan Rågfeldt Viby HSK 21 10 14 21 24 90 14 24 13 27 7 85 175
43 Lars Elmeskär Sibbamåla 7 14 0 34 13 68 10 14 27 27 26 104 172
44 Anders Bergqvist Tingsryd Hsc 14 7 7 17 30 75 10 13 30 17 21 91 166
45 Torgny Rågfeldt Viby HSK 14 21 7 23 10 75 17 6 24 13 28 88 163
46 Åke Bergqvist Tingsryd Hsc 17 14 13 17 13 74 7 14 7 30 27 85 159
47 Joel Sundahl Carlskrona Hsc 9 43 7 30 7 96 3 7 27 10 14 61 157
48 Martin Antic Värends Hsk 10 13 7 63 9 102 10 20 17 7 0 54 156
49 Thomas Dahl Växjö Hsk 7 7 7 28 7 56 10 3 21 41 24 99 155
50 Sune Olsson Korpen Nybro 20 17 23 14 14 88 20 3 20 14 7 64 152
51 Ulf Svensson Jämjö Hsk 0 14 7 10 21 52 17 7 10 47 14 95 147
52 Anton Rågfeldt Viby HSK 14 14 7 0 41 76 6 17 0 13 34 70 146
53 Moje Liljegren Tingsryd Hsc 14 14 7 24 0 59 10 34 14 21 7 86 145
54 Emil Nilsson Balders HSK 0 17 37 27 17 98 7 10 7 7 10 41 139
55 Conny Bark Värends Hsk 7 21 17 10 0 55 10 28 10 17 13 78 133
56 Anders Karlsson Värends Hsk 7 3 17 6 17 50 14 28 7 20 13 82 132
57 Morgan Athle Dynapac Hsc 7 3 20 10 14 54 31 21 23 0 0 75 129
58 Lars-Erik Ottosson Lanternan 10 17 20 21 0 68 14 14 14 7 7 56 124
59 Dan Hallstan Växjö Hsk 7 14 21 17 14 73 7 21 3 3 10 44 117
60 Håkan Thorsjö Växjö Hsk 23 7 3 7 10 50 20 21 17 7 0 65 115
61 Jonas Klarström Team Småland Hsk 14 14 20 21 3 72 0 9 3 0 23 35 107
62 Jan Petersson Lanternan 3 20 0 17 21 61 7 0 10 7 14 38 99
63 Lasse Brincner Söders Hsk 7 3 7 7 7 31 14 17 3 7 24 65 96
64 Mikael Grönskog Sibbamåla 10 24 10 0 24 68 3 17 0 0 7 27 95
65 Björn Gabrielsson Vaxholm Hsk 0 0 0 7 0 7 7 7 0 0 0 14 21
66 Kim Knudsen Värends Hsk 14 0 0 0 0 14 0 0 0 0 0 0 14
67 Bosse Persson Söders Hsk 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 10 10 10

Dam
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Rosa Karlsson Sibbamåla 30 30 14 7 0 81 13 34 27 34 37 145 226
2 Jarita Fredriksson Väre Balders HSK 28 14 10 27 14 93 3 24 41 21 41 130 223
3 Kerstin Svensson Växjö Hsk 28 14 23 17 20 102 23 0 44 27 17 111 213
4 Maire Johansson Växjö Hsk 14 30 17 24 41 126 20 13 17 14 14 78 204
5 Carina Gneupel Sibbamåla 14 14 14 27 28 97 13 17 17 26 24 97 194
6 Emma Anjou Balders HSK 0 47 14 34 43 138 7 17 7 0 14 45 183
7 Natalie Sundahl Carlskrona Hsc 7 6 41 13 34 101 21 6 13 13 28 81 182
8 Annette Persson Söders Hsk 67 7 34 20 0 128 17 7 14 7 7 52 180
9 Ingegerd Pettersson Lanternan 14 20 14 27 17 92 10 10 7 10 50 87 179
10 Elin Olsson Dynapac Hsc 17 41 6 10 14 88 14 27 7 20 17 85 173
11 Louise Tollstam Dynapac Hsc 14 14 21 17 23 89 21 14 7 30 10 82 171
12 Mona Razzaz Viby HSK 20 28 30 28 0 106 7 26 7 7 6 53 159
12 Kerstin Petersen Växjö Hsk 3 30 21 7 27 88 34 7 13 10 7 71 159
14 Amanda Axelsson Söders Hsk 7 17 34 17 27 102 17 0 14 17 7 55 157
15 Julia Anjou Balders HSK 30 14 7 13 3 67 14 14 17 10 34 89 156
16 Karin Gullbrand Söders Hsk 7 47 7 0 7 68 6 14 27 20 14 81 149
17 Rebecca Israelsson Sibbamåla 10 34 14 0 7 65 14 7 24 20 14 79 144
18 Carina Andersson Dynapac 7 27 10 0 0 44 7 30 28 0 34 99 143
19 Solveig Axelsson Växjö Hsk 20 20 7 27 10 84 14 0 7 6 27 54 138
20 Anitha Fabbeke Dynapac Hsc 17 33 20 6 6 82 14 0 21 7 10 52 134
21 Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 7 21 0 14 27 69 10 21 3 14 14 62 131
22 Clara Larsson Värends Hsk 17 3 3 27 3 53 14 14 7 7 20 62 115
23 Maria Andersson Team Småland Hsk 27 0 7 0 3 37 0 7 17 14 27 65 102
24 Malin Löwberg Balders HSK 6 30 7 3 17 63 7 3 7 3 14 34 97
25 Susanne Simonsson Lanternan 3 0 7 7 21 38 3 7 17 17 14 58 96
26 Ingela Thorsjö Växjö Hsk 10 17 7 0 10 44 7 0 21 3 14 45 89
27 Yvonne Karlsson Sibbamåla 0 14 7 0 7 28 10 0 7 10 30 57 85
28 Pia Grönskog Sibbamåla 7 0 13 3 0 23 10 34 0 7 10 61 84
29 Camilla Nordh Sibbamåla 0 7 14 7 10 38 10 7 10 14 3 44 82
30 Sanni Axelsson Söders Hsk 17 0 3 7 10 37 0 7 20 7 7 41 78
31 Ingegärd Holmquist Lanternan 14 14 13 0 7 48 0 0 0 7 3 10 58

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Liam Andersson Söders Hsk 21 13 7 10 10 61 20 17 7 17 21 82 143

Mixed
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Natalie Sundahl/Kent Sundahl Carlskrona Hsc 28 47 111 53 95 334 42 53 61 54 75 285 619
2 Sandor Bodi/Maire Johansson Växjö Hsk 34 97 65 50 68 314 83 63 51 38 61 296 610
3 Jarita Fredriksson Väre/Jean Fredriksson Väre Balders HSK 65 58 54 67 27 271 20 67 81 69 62 299 570
4 Tobias Gneupel/Carina Gneupel Sibbamåla 35 62 62 54 82 295 63 38 31 43 45 220 515
5 Peter Olsson/Elin Olsson Dynapac Hsc 47 54 40 30 27 198 28 88 41 40 31 228 426
6 Martin Anjou/Emma Anjou Balders HSK 7 54 48 41 64 214 67 44 48 21 24 204 418
7 Kennarth Axelsson/Annette Persson Söders Hsk 81 38 55 54 21 249 20 33 27 57 28 165 414
7 Carina Andersson/Björn Landberg Dynapac /Vaxholm Hsk 48 74 30 17 14 183 17 64 65 27 58 231 414
9 Louise Tollstam/Mattias Olsson Dynapac Hsc 48 41 35 48 30 202 27 41 41 50 51 210 412
10 Bengt Andersson/Kerstin Svensson Växjö Hsk 48 38 26 41 48 201 60 14 79 30 17 200 401
11 Rosa Karlsson/Lars Elmeskär Sibbamåla 37 44 14 41 13 149 23 48 54 61 63 249 398
12 Ewa Malmqvist/Bernt Olsson Jämjö Hsk 21 44 20 35 60 180 31 42 30 55 28 186 366
13 Bela Bodi/Solveig Axelsson Växjö Hsk 47 43 48 54 24 216 37 3 41 19 44 144 360
14 Amanda Axelsson/Patrik Axelsson Söders Hsk 14 40 44 34 54 186 31 28 24 40 41 164 350
15 Magnus Israelsson/Camilla Nordh Sibbamåla 17 42 28 31 20 138 31 34 58 38 40 201 339
16 Mona Razzaz/Johan Rågfeldt Viby HSK 41 38 44 49 24 196 21 50 20 34 13 138 334
17 Matthias Gneupel/Rebecca Israelsson Sibbamåla 20 48 21 7 44 140 37 17 64 33 35 186 326
18 Yvonne Karlsson/Tommy Karlsson Sibbamåla 34 28 10 40 21 133 37 13 33 47 60 190 323
19 Anitha Fabbeke/Bengt Fabbeke Dynapac Hsc 47 43 20 13 29 152 31 10 55 35 38 169 321
20 Thomas Dahl/Kerstin Petersen Växjö Hsk 10 37 28 35 34 144 44 10 34 51 31 170 314
21 Janne Pettersson/Malin Löwberg Balders HSK 34 71 55 10 23 193 21 10 27 17 31 106 299
22 Emil Nilsson/Julia Anjou Balders HSK 30 31 44 40 20 165 21 24 24 17 44 130 295
23 Ingegerd Pettersson/Jan Petersson Lanternan 17 40 14 44 38 153 17 10 17 17 64 125 278
24 Susanne Simonsson/Roland Andreasson Lanternan 24 41 35 21 42 163 13 21 20 31 24 109 272
25 Martin Antic/Clara Larsson Värends Hsk 27 16 10 90 12 155 24 34 24 14 20 116 271
26 Berndt Pettersson/Ingegärd Holmquist Lanternan 28 27 37 10 35 137 35 7 7 40 24 113 250
27 Lasse Brincner/Karin Gullbrand Söders Hsk 14 50 14 7 14 99 20 31 30 27 38 146 245
28 Maria Andersson/Jonas Klarström Team Småland Hsk 41 14 27 21 6 109 0 16 20 14 50 100 209
29 Håkan Thorsjö/Ingela Thorsjö Växjö Hsk 33 24 10 7 20 94 27 21 38 10 14 110 204
30 Mikael Grönskog/Pia Grönskog Sibbamåla 17 24 23 3 24 91 13 51 0 7 17 88 179
31 Bosse Persson/Sanni Axelsson Söders Hsk 17 0 3 7 10 37 0 7 20 7 17 51 88

Klass 1 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT GP-poäng
1 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 21 41 70 40 61 233 21 47 48 41 47 204 437 20
2 Sandor Bodi Växjö Hsk 20 67 48 26 27 188 63 50 34 24 47 218 406 18
3 Jean Fredriksson Väre Balders HSK 37 44 44 40 13 178 17 43 40 48 21 169 347 16
4 Tobias Gneupel Sibbamåla 21 48 48 27 54 198 50 21 14 17 21 123 321 14
5 Inge Skoglöv Jämjö Hsk 28 17 30 10 43 128 30 9 37 66 33 175 303 12
6 Leo Andersson Carlskrona Hsc 21 37 13 41 28 140 13 37 10 30 35 125 265 11
7 Gert Karlsson Korpen Åseda 67 24 10 40 14 155 17 17 17 27 28 106 261 10
8 Peter Olsson Dynapac Hsc 30 13 34 20 13 110 14 61 34 20 14 143 253 9
9 Kristian Jältsäter Vaxholm Hsk 14 57 7 14 14 106 9 28 43 3 54 137 243 8
10 Mattias Olsson Dynapac Hsc 34 27 14 31 7 113 6 27 34 20 41 128 241 7
11 Göran Mårtensson Jämjö Hsk 30 10 21 34 47 142 21 3 6 10 23 63 205 6
12 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 10 37 0 33 34 114 17 0 34 13 17 81 195 6
13 Matthias Gneupel Sibbamåla 10 14 7 7 37 75 23 10 40 13 21 107 182 0
14 Anitha Fabbeke Dynapac Hsc 17 33 20 6 6 82 14 0 21 7 10 52 134 0
15 Lars-Erik Ottosson Lanternan 10 17 20 21 0 68 14 14 14 7 7 56 124 0

Klass 2 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT GP-poäng
1 Mats Mårtensson Jämjö Hsk 28 41 27 87 20 203 37 27 14 34 13 125 328 20
2 Björn Landberg Vaxholm Hsk 41 47 20 17 14 139 10 34 37 27 24 132 271 18
3 Daniel Mårtensson Jämjö Hsk 27 14 23 14 14 92 44 30 0 41 60 175 267 16
4 Magnus Israelsson Sibbamåla 17 35 14 24 10 100 21 27 48 24 37 157 257 14
5 Ronny Lundberg Lanternan 14 27 3 14 27 85 17 28 21 31 40 137 222 12
6 Kerstin Svensson Växjö Hsk 28 14 23 17 20 102 23 0 44 27 17 111 213 11
7 Göran Olofsson Korpen Nybro 23 30 10 37 23 123 17 23 3 27 7 77 200 10
8 Berndt Pettersson Lanternan 14 13 24 10 28 89 35 7 7 33 21 103 192 9
9 Bengt Andersson Växjö Hsk 20 24 3 24 28 99 37 14 35 3 0 89 188 8
10 Bengt Fabbeke Dynapac Hsc 30 10 0 7 23 70 17 10 34 28 28 117 187 7
11 Natalie Sundahl Carlskrona Hsc 7 6 41 13 34 101 21 6 13 13 28 81 182 6
12 Louise Tollstam Dynapac Hsc 14 14 21 17 23 89 21 14 7 30 10 82 171 6
13 Torgny Rågfeldt Viby HSK 14 21 7 23 10 75 17 6 24 13 28 88 163 0
14 Joel Sundahl Carlskrona Hsc 9 43 7 30 7 96 3 7 27 10 14 61 157 0
15 Lasse Brincner Söders Hsk 7 3 7 7 7 31 14 17 3 7 24 65 96 0

Klass 3 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT GP-poäng 7-meter
1 Roy Dahlén Dynapac Hsc 27 34 24 34 37 156 33 41 34 7 54 169 325 20
2 Tommy Karlsson Sibbamåla 34 14 3 40 14 105 27 13 26 37 30 133 238 18
3 Martin Anjou Balders HSK 7 7 34 7 21 76 60 27 41 21 10 159 235 16 21
4 Bernt Olsson Jämjö Hsk 14 23 20 21 33 111 21 21 27 41 14 124 235 14 3
5 Erik Smiding Vaxholm Hsk 10 14 20 17 10 71 44 21 31 10 57 163 234 12
6 Stefan Olofsson Korpen Nybro 34 54 7 0 13 108 13 14 21 28 47 123 231 11
7 Bela Bodi Växjö Hsk 27 23 41 27 14 132 23 3 34 13 17 90 222 10
8 Marcus Peterson Balders HSK 21 20 21 17 34 113 30 28 20 10 19 107 220 9
9 Maire Johansson Växjö Hsk 14 30 17 24 41 126 20 13 17 14 14 78 204 8
10 Peter Olofsson Korpen Nybro 17 21 7 14 47 106 21 28 14 20 14 97 203 7
11 Carina Gneupel Sibbamåla 14 14 14 27 28 97 13 17 17 26 24 97 194 6
12 Sebastian Israelsson Sibbamåla 27 30 30 10 10 107 14 34 7 13 13 81 188 6
13 Tomas Lindahl Korpen Åseda 34 17 10 24 34 119 6 13 3 14 24 60 179 6
13 Ingegerd Pettersson Lanternan 14 20 14 27 17 92 10 10 7 10 50 87 179 6
15 Åke Bergqvist Tingsryd Hsc 17 14 13 17 13 74 7 14 7 30 27 85 159 6
16 Martin Antic Värends Hsk 10 13 7 63 9 102 10 20 17 7 0 54 156 6
17 Thomas Dahl Växjö Hsk 7 7 7 28 7 56 10 3 21 41 24 99 155 6
18 Sune Olsson Korpen Nybro 20 17 23 14 14 88 20 3 20 14 7 64 152 6
19 Ulf Svensson Jämjö Hsk 0 14 7 10 21 52 17 7 10 47 14 95 147 6
20 Solveig Axelsson Växjö Hsk 20 20 7 27 10 84 14 0 7 6 27 54 138 6
21 Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 7 21 0 14 27 69 10 21 3 14 14 62 131 6
22 Dan Hallstan Växjö Hsk 7 14 21 17 14 73 7 21 3 3 10 44 117 6
23 Clara Larsson Värends Hsk 17 3 3 27 3 53 14 14 7 7 20 62 115 0
24 Maria Andersson Team Småland Hsk 27 0 7 0 3 37 0 7 17 14 27 65 102 0
25 Jan Petersson Lanternan 3 20 0 17 21 61 7 0 10 7 14 38 99 0
26 Mikael Grönskog Sibbamåla 10 24 10 0 24 68 3 17 0 0 7 27 95 0
27 Björn Gabrielsson Vaxholm Hsk 0 0 0 7 0 7 7 7 0 0 0 14 21 0

Klass 4 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT GP-poäng
1 Ove Klasson Tingsryd Hsc 24 28 7 20 27 106 14 10 7 50 60 141 247 20
2 Kennarth Axelsson Söders Hsk 14 31 21 34 21 121 3 26 13 50 21 113 234 18
3 Mikael Atle Köpings Hkf 21 10 27 13 7 78 26 13 37 34 41 151 229 16
4 Rosa Karlsson Sibbamåla 30 30 14 7 0 81 13 34 27 34 37 145 226 14
5 Jarita Fredriksson Väre Balders HSK 28 14 10 27 14 93 3 24 41 21 41 130 223 12
6 Marcus Johansson Växjö Hsk 20 21 44 37 17 139 20 3 26 7 21 77 216 11
7 Max Bodi Växjö Hsk 10 17 10 31 23 91 7 20 30 21 34 112 203 10
8 Janne Pettersson Balders HSK 28 41 48 7 6 130 14 7 20 14 17 72 202 9
9 Patrik Axelsson Söders Hsk 7 23 10 17 27 84 14 28 10 23 34 109 193 8
10 Emma Anjou Balders HSK 0 47 14 34 43 138 7 17 7 0 14 45 183 7
11 Annette Persson Söders Hsk 67 7 34 20 0 128 17 7 14 7 7 52 180 6
12 Roland Andreasson Lanternan 21 41 28 14 21 125 10 14 3 14 10 51 176 6
13 Johan Rågfeldt Viby HSK 21 10 14 21 24 90 14 24 13 27 7 85 175 6
14 Elin Olsson Dynapac Hsc 17 41 6 10 14 88 14 27 7 20 17 85 173 6
15 Lars Elmeskär Sibbamåla 7 14 0 34 13 68 10 14 27 27 26 104 172 6
16 Anders Bergqvist Tingsryd Hsc 14 7 7 17 30 75 10 13 30 17 21 91 166 6
17 Mona Razzaz Viby HSK 20 28 30 28 0 106 7 26 7 7 6 53 159 6
17 Kerstin Petersen Växjö Hsk 3 30 21 7 27 88 34 7 13 10 7 71 159 6
19 Amanda Axelsson Söders Hsk 7 17 34 17 27 102 17 0 14 17 7 55 157 6
20 Julia Anjou Balders HSK 30 14 7 13 3 67 14 14 17 10 34 89 156 6
21 Karin Gullbrand Söders Hsk 7 47 7 0 7 68 6 14 27 20 14 81 149 6
22 Anton Rågfeldt Viby HSK 14 14 7 0 41 76 6 17 0 13 34 70 146 6
23 Moje Liljegren Tingsryd Hsc 14 14 7 24 0 59 10 34 14 21 7 86 145 6
24 Rebecca Israelsson Sibbamåla 10 34 14 0 7 65 14 7 24 20 14 79 144 6
25 Carina Andersson Dynapac 7 27 10 0 0 44 7 30 28 0 34 99 143 6
26 Emil Nilsson Balders HSK 0 17 37 27 17 98 7 10 7 7 10 41 139 6
27 Conny Bark Värends Hsk 7 21 17 10 0 55 10 28 10 17 13 78 133 6
28 Anders Karlsson Värends Hsk 7 3 17 6 17 50 14 28 7 20 13 82 132 6
29 Morgan Athle Dynapac Hsc 7 3 20 10 14 54 31 21 23 0 0 75 129 6
30 Håkan Thorsjö Växjö Hsk 23 7 3 7 10 50 20 21 17 7 0 65 115 6
31 Jonas Klarström Team Småland Hsk 14 14 20 21 3 72 0 9 3 0 23 35 107 6
32 Malin Löwberg Balders HSK 6 30 7 3 17 63 7 3 7 3 14 34 97 6
33 Susanne Simonsson Lanternan 3 0 7 7 21 38 3 7 17 17 14 58 96 6
34 Ingela Thorsjö Växjö Hsk 10 17 7 0 10 44 7 0 21 3 14 45 89 0
35 Yvonne Karlsson Sibbamåla 0 14 7 0 7 28 10 0 7 10 30 57 85 0
36 Pia Grönskog Sibbamåla 7 0 13 3 0 23 10 34 0 7 10 61 84 0
37 Camilla Nordh Sibbamåla 0 7 14 7 10 38 10 7 10 14 3 44 82 0
38 Sanni Axelsson Söders Hsk 17 0 3 7 10 37 0 7 20 7 7 41 78 0
39 Ingegärd Holmquist Lanternan 14 14 13 0 7 48 0 0 0 7 3 10 58 0
40 Kim Knudsen Värends Hsk 14 0 0 0 0 14 0 0 0 0 0 0 14 0
41 Bosse Persson Söders Hsk 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 10 10 10 0



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2024
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se