Banner
Sponsor: Sportlotteriet


Resultat
Tingsryd Open 2024

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Vaxholm Hsk 144 152 90 118 168 672 139 145 109 72 91 556 1228
2 Carlskrona Hsc 68 139 108 108 70 493 114 97 111 115 149 586 1079
3 Balders Hsk 3 125 77 73 92 132 499 121 121 61 26 116 445 944
4 Balders Hsk 1 48 70 105 69 132 424 80 88 139 68 112 487 911
5 Jämjö Hsk 72 116 147 91 88 514 92 118 83 37 64 394 908
6 Lanternan b.c 71 65 116 75 55 382 54 81 125 68 111 439 821
7 Tingsryd Hsc 1 134 115 75 89 63 476 75 56 69 83 51 334 810
8 Korpen Nybro 53 86 64 128 78 409 75 69 63 101 86 394 803
9 Dynapac Hsc 1 88 88 71 77 80 404 57 71 103 107 54 392 796
10 Växjö Hsk 1 91 85 70 97 77 420 67 78 89 70 64 368 788
11 Viby Hsk 105 74 90 72 102 443 74 62 64 41 78 319 762
12 Balders Hsk 2 26 74 75 80 83 338 91 85 109 56 71 412 750
13 Sibbamåla IF 30 84 55 37 100 306 58 126 85 72 84 425 731
14 Dynapac Hsc 2 30 82 48 71 55 286 116 58 128 65 51 418 704
15 Växjö Hsk 2 68 85 33 100 75 361 34 64 70 84 62 314 675
16 Team Landcarl 34 40 71 72 77 294 47 54 86 50 70 307 601
17 Team Jämköp 14 42 33 39 52 180 28 65 57 51 61 262 442
17 Växjö Hsk 3 35 56 58 40 34 223 31 7 85 63 33 219 442
19 Tingsryd Hsc 2 47 21 10 27 64 169 24 36 90 69 41 260 429
20 Team Småland Hsk 36 38 67 33 14 188 78 48 41 28 34 229 417
21 Team Anna och Jesper 78 62 64 21 10 235 34 34 44 44 14 170 405
22 Söders Hsk 23 20 27 57 27 154 45 78 34 45 13 215 369
23 Värends Hsk 23 64 3 30 24 144 17 20 9 34 47 127 271

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT GP-poäng
1 Kristian Jältsäter Vaxholm Hsk 37 37 63 74 83 294 54 67 54 41 37 253 547 15
2 Jean Fredriksson Väre Balders Hsk 10 30 47 53 41 181 70 44 31 21 17 183 364 13
3 Sandor Bodi Växjö Hsk 33 44 24 21 20 142 57 40 45 47 27 216 358 11
4 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 31 57 37 27 10 162 17 37 24 37 54 169 331 9
5 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 17 36 24 41 16 134 54 33 24 7 21 139 273 7
6 Inge Skoglöv Jämjö Hsk 21 30 35 37 20 143 27 41 21 14 20 123 266 6
7 Leo Andersson Carlskrona Hsc 10 13 27 10 31 91 20 14 26 47 34 141 232 5
8 Mattias Olsson Dynapac Hsc 41 30 21 34 30 156 10 7 20 17 14 68 224 4
9 Göran Mårtensson Jämjö Hsk 20 21 34 13 14 102 21 30 21 17 10 99 201 3
10 Anitha Fabbeke Dynapac Hsc 7 24 28 10 26 95 24 10 53 0 14 101 196 2
11 Peter Olsson Dynapac Hsc 3 24 17 3 12 59 16 33 44 14 19 126 185 0
12 Lars Erik Ottosson Lanternan b.c 13 21 34 27 14 109 10 7 28 13 7 65 174 0

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT GP-poäng
1 Magnus Israelsson Sibbamåla IF 17 47 20 17 14 115 31 70 34 34 20 189 304 15
2 Berndt Pettersson Lanternan b.c 20 14 47 14 0 95 20 27 27 23 63 160 255 13
3 Malira Eriksson Balders Hsk 6 17 20 34 54 131 33 27 16 17 21 114 245 11
4 Mats Mårtensson Jämjö Hsk 17 35 44 7 27 130 37 40 17 6 14 114 244 9
5 Nathalie Sundahl Carlskrona Hsc 10 33 20 30 13 106 23 13 37 24 40 137 243 7
6 Torgny Rågfeldt Viby Hsk 37 27 14 27 30 135 40 7 27 0 20 94 229 6
7 Gilbert Pettersson Lanternan b.c 21 21 14 20 31 107 7 30 50 9 24 120 227 5
8 Lasse Brincner Söders Hsk 6 17 13 30 27 93 17 61 17 21 3 119 212 4
9 Bengt Andersson Växjö Hsk 34 17 17 21 28 117 7 24 20 21 20 92 209 3
10 Olle Ottosson Dynapac Hsc 17 34 17 24 13 105 34 14 17 17 17 99 204 2
11 Joel Sundahl Carlskrona Hsc 13 27 27 21 23 111 10 23 21 13 20 87 198 1
12 Daniel Mårtensson Jämjö Hsk 14 30 34 34 27 139 7 7 24 0 20 58 197 1
13 Bengt Fabbeke Dynapac Hsc 3 14 0 34 9 60 41 21 21 21 17 121 181 1
14 Ronny Lundberg Lanternan b.c 17 9 21 14 10 71 17 17 20 23 17 94 165 1
15 Kerstin Svensson Växjö Hsk 10 34 3 34 13 94 7 10 10 21 13 61 155 0
16 Göran Olofsson Korpen Nybro 0 14 7 34 7 62 7 17 21 27 14 86 148 0
17 Louise Tollstam Dynapac Hsc 10 7 13 20 14 64 7 7 13 30 14 71 135 0

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT GP-poäng
1 Marcus Peterson Balders Hsk 30 17 43 30 54 174 47 7 14 6 41 115 289 15
2 Jonny Åberg Balders Hsk 21 20 27 14 34 116 27 10 48 28 54 167 283 13
3 Roy Dahlen Dynapac Hsc 34 27 20 20 24 125 24 24 26 46 7 127 252 11
4 Sune Olsson Korpen Nybro 33 34 34 34 27 162 13 14 21 3 34 85 247 9
5 Johan Johansson Tingsryd Hsc 47 28 24 21 34 154 21 10 24 21 14 90 244 7
6 Hasse Johansson Tingsryd Hsc 20 47 27 34 3 131 23 29 14 34 7 107 238 6
7 Martin Anjou Balders Hsk 40 9 14 27 10 100 50 50 10 10 14 134 234 5
8 Björn Gabrielsson Vaxholm Hsk 30 41 0 14 28 113 44 30 17 14 14 119 232 4
9 Stefan Olofsson Korpen Nybro 0 17 14 27 34 92 34 21 21 30 17 123 215 3
10 Peter Olofsson Korpen Nybro 20 21 9 33 10 93 21 17 0 41 21 100 193 2
11 Tommy Karlsson Sibbamåla IF 7 3 14 10 54 88 10 28 10 28 17 93 181 1
12 Roger Eriksson Balders Hsk 14 30 28 14 10 96 6 21 34 10 10 81 177 1
13 Maire Johansson Växjö Hsk 17 14 6 24 24 85 13 3 30 26 19 91 176 1
14 Ingegerd Pettersson Lanternan 14 0 21 14 14 63 30 21 24 14 17 106 169 1
15 Martin Antic Värends Hsk 13 37 3 27 10 90 3 10 6 27 27 73 163 1
16 Åke Bergkvist Tingsryd Hsc 37 13 10 20 13 93 21 10 10 14 13 68 161 1
17 Carina Gneupel Sibbamåla IF 6 17 7 7 23 60 17 14 34 10 21 96 156 1
18 Maria Andersson Team Småland Hsk 7 21 50 0 0 78 10 27 14 7 14 72 150 1
19 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 7 7 13 20 13 60 7 7 27 13 23 77 137 0
20 Bela Bodi Växjö Hsk 7 20 7 21 10 65 7 27 10 16 10 70 135 0
21 Lukas Bern Dynapac Hsc 3 10 3 3 7 26 17 13 37 27 3 97 123 0
22 Solveig Axelsson Växjö Hsk 21 14 30 10 0 75 14 0 6 0 0 20 95 0
23 Tomas Dahl Växjö Hsk 7 14 0 0 10 31 7 7 14 14 7 49 80 0

Klass 4
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT GP-poäng
1 Magnus Härdling Vaxholm Hsk 50 47 13 20 43 173 27 34 17 17 20 115 288 15
2 Emma Anjou Balders Hsk 41 3 6 14 41 105 17 30 16 0 61 124 229 13
3 Elin Olsson Dynapac Hsc 17 30 48 27 7 129 21 9 17 27 14 88 217 11
4 Jesper Doré Balders Hsk 34 41 34 7 0 116 10 17 30 34 7 98 214 9
5 Mona Razzaz Viby Hsk 31 30 21 21 24 127 10 7 7 17 41 82 209 7
6 Torbjörn Svennberg Balders Hsk 7 3 30 7 34 81 14 30 41 13 27 125 206 6
7 Julia Anjou Balders Hsk 14 48 10 21 27 120 7 34 21 10 0 72 192 5
8 Anna Löwberg Balders Hsk 44 21 30 14 10 119 24 17 14 10 7 72 191 4
9 Billy Klarström Team Småland Hsk 22 14 17 30 14 97 54 7 24 7 0 92 189 3
10 Anton Rågfeldt Viby Hsk 23 14 41 7 27 112 7 14 20 7 14 62 174 2
11 Ove Klasson Tingsryd Hsc 30 27 14 14 13 98 10 7 21 14 17 69 167 1
12 Marcus Johansson Växjö Hsk 23 10 23 34 27 117 7 14 10 7 7 45 162 1
13 Emil Nilsson Vaxholm Hsk 27 27 14 10 14 92 14 14 21 0 20 69 161 1
14 Jarita Fredriksson Väre Balders Hsk 10 27 7 14 14 72 14 14 21 14 24 87 159 1
15 Jimmy Athle Köping Hsk 0 14 30 6 0 50 21 14 20 24 27 106 156 1
16 Johan Rågfeldt Viby Hsk 14 3 14 17 21 69 17 34 10 17 3 81 150 1
17 Moje Liljegren Tingsryd Hsc 17 14 0 7 10 48 0 20 27 24 27 98 146 1
18 Max Bodi Växjö Hsk 14 21 13 21 27 96 0 7 10 9 23 49 145 1
19 Håkan Thorsjö Växjö Hsk 0 14 14 30 10 68 7 0 30 35 3 75 143 1
20 Janne Pettersson Balders Hsk 6 7 7 10 21 51 7 17 10 14 27 75 126 1
21 Ingela Thorsjö Växjö Hsk 7 14 14 0 14 49 3 0 35 14 23 75 124 1
22 Tobias Nilsson Växjö Hsk 21 10 10 21 3 65 3 17 24 7 7 58 123 1
23 Anders Bergkvist Tingsryd Hsc 0 17 10 10 20 57 10 10 14 10 14 58 115 1
24 Karin Gullbrand Söders Hsk 17 3 7 20 0 47 21 10 7 17 10 65 112 1
24 Carina Axelsson Köping Hsk 0 7 0 27 7 41 7 20 34 0 10 71 112 1
24 Bertil Carlsson Tingsryd Hsc 14 0 0 10 27 51 10 9 7 21 14 61 112 1
27 Conny Bark Värends Hsk 10 27 0 3 14 54 14 10 3 7 20 54 108 1
28 Malin Löwberg Balders Hsk 0 10 14 3 7 34 0 10 47 7 3 67 101 1
29 Mikael Athle Köping Hsk 14 7 0 3 28 52 0 14 3 17 14 48 100 1
30 Christer Blomgren Lanternan b.c 0 6 10 17 27 60 0 3 14 10 10 37 97 1
31 Palle Schjölin Tingsruyd Hsc 10 7 7 0 10 34 7 7 29 14 0 57 91 1
32 Yvonne Karlsson Sibbamåla IF 0 17 14 3 9 43 0 14 7 0 26 47 90 1
33 Christer Pettersson Tingsryd Hsc 6 0 3 10 17 36 7 0 27 10 0 44 80 0
34 Jonas Klarström Team Småland Hsk 7 3 0 3 0 13 14 14 3 14 20 65 78 0
35 Lars Johannesson Jämjö Hsk 0 14 3 3 17 37 0 17 0 10 10 37 74 0
36 Lena Nilsson Växjö Hsk 10 0 10 10 0 30 7 3 0 14 7 31 61 0
37 Ingegerd Holmqvist Lanternan b.c 3 0 7 0 0 10 26 7 6 7 0 46 56 0
38 Annette Persson Söders Hsk 0 0 7 7 0 14 7 7 0 7 0 21 35 0
39 Bosse Persson Söders Hsk 0 0 0 0 0 0 0 0 10 0 0 10 10 0

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Hugo Eriksson Balders Hsk 7 14 7 0 3 31 0 0 0 14 7 21 52
2 Neo Bonell Balders Hsk 0 0 7 0 0 7 20 10 14 0 0 44 51



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2023
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se